ДО ДНЯ ГІДНОСТІ І СВОБОДИ

«НАРОД ВІД ЛЬВОВА І ДО КРИМУ СЕБЕ ЯК НАЦІЮ ПІЗНАВ!»

Новокаховчани разом зі всіма українцями 21 листопада відзначили День Гідності і Свободи. На урочистостях у міському Палаці культури згадали учасників тих подій.

Історія Революції Гідності мала декілька етапів. Почалася вона зі студентського протесту –молодь висловила прагнення жити в умовах демократії і правової держави. Це був надзвичайно важкий іспит для України. Українці продемонстрували свою гідність,

підтвердили свій поступ до європейського рівня життя, до розвитку країни цивілізованим, демократичним шляхом. Шість років тому ніхто не міг подумати, що просте людське бажання жити вільно у своїй країні обернеться важкою тривалою боротьбою – Революцією Гідності.

У залі міського Палацу культури 21 листопада, в День Гідності і Свободи, зібралася міська громада – керівництво міста, депутати, керівники підприємств та установ, військові, студенти та учні.

До громади звернувся міський голова Володимир Коваленко: «Так сталося, що в історії України осінь відзначена великою кількістю сумних і трагічних подій. Революція Гідності почалася значно раніше – можливо навіть тисячу років тому. А з 1991 року Україна стала самостійною. І, здавалося б, ми  мали жити щасливо – в добрі і порозумінні. Але чомусь досі  цього не сталося.

Ще 15 років тому кандидат у Президенти Віктор Ющенко казав слова, які ставили під сумнів те, що робила тодішня влада країни. Та перша Революція була мирною. Нам здавалось, що ми – миролюбна нація. І обов’язково зможемо домовитись між собою і мирним шляхом вирішити, як нам далі жити. Час ішов – а краще не ставало.

У 2013 році відбулися події, які  вкотре підтвердили: до людей не можна ставитись не по- людськи. Кожна людина народжується, щоб бути щасливою. І має розум – щоб виважено приймати рішення, разом шукати спільну дорогу в майбутнє. Радий, що в цій залі присутні студенти – адже майбутнє України за молоддю. Радий бачити сьогодні наших військових – людей, які захищають нашу землю. Прошу у Бога щасливої долі для України. Скільки ще може бути сліз та горя? Не шукайте кращої долі в інших країнах. Адже в цій українській землі лежать наші пращури. Хто нам дав право зраджувати їх пам’ять? Нині в України важкі часи – давайте разом їх долати заради того, щоб не було соромно перед пам’яттю тих, хто загинув за Україну. І для кого поняття Честь і Гідність були суттю життя».

… Перед очима промайнула хроніка подій Революції Гідності.  Здавалося, Україна отримала унікальний шанс стати на шлях європейського розвитку – але країну повернули в ще одні Крути! У серці України – у Києві, на Майдані Незалежності, тоді було все: радість і смуток, нові гасла і народний фольклор нового часу, нові сподівання і пролита за них кров…

У ту морозну люту зиму, забувши страх, що зверху впав, народ від Львова і до Криму себе як націю пізнав. .. Він не схотів, мій друже, жити без будь-яких фактичних прав, коли тебе могли і вбити, якщо ти щось не те сказав…

Вставай, Україно! Не бійся! Сміливість –то зброя бійця. Сьогодні ми знову згадали – МИ Є! РАЗОМ МИ ДО КІНЦЯ!

Після Майдану розпочалися військові дії на сході України. Український народ об’єднався, проявив надзвичайну згуртованість, волонтерську єдність, мужність і рішучість, захищаючи українську землю. Нині тисячі військових – чоловіків і жінок – захищають українські кордони на сході, віддаючи за це своє життя. Болючих втрат зазнала і Нова Каховка. За ці шість років загинули молоді хлопці – Сергій Підгорний, Віктор Галета, доброволець Денис Перепелиця, Олег Гребінський, Роман Гавриленко, Валерій Вахненко, Василь Артамкін. Їх та всіх загиблих присутні на урочистостях вшанували хвилиною мовчання. До скульптурної композиції Захисникам України на проспекті Перемоги від учасників АТО, громади міста квіти поклали голова студентської ради, студентка політехнічного коледжу Кальф Марина та солдат військової частини А-1836 Артем Криворучко.

Присутніх на урочистостях вітала голова Молодіжної ради Анастасія Жила. Вона закликала віддати шану громадянському подвигу, мужності і патріотизму людей, які відстоювали державні цінності. Пам’ятати про тих, хто загинув в дні Революції Гідності, хто пішов захищати Україну шість років тому і продовжує це робити впродовж шести важких років. «Від кожного з нас залежить, якою буде Україна, і як будуть жити наступні покоління», – нагадала Анастасія Жила.

Україна підтримує своїх захисників, молиться за них, і чекає їх додому – живими, з Перемогою! Українці вірять, що час важких випробувань зміниться на мирне, успішне життя для української держави, яка має все для того, щоб бути щасливою, заможною і незалежною!

Урочистості з нагоди Дня Гідності і Свободи прикрасили виступи творчих колективів та виконавців міського Палацу культури.

А при вході до концертної зали функціонувала фотовиставка, яка зображала події Майдану.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.