«ПОГАНИХ ДІТЕЙ НЕ БУВАЄ. БУВАЮТЬ БЕЗВІДПОВІДАЛЬНІ БАТЬКИ».

Щохвилини у світі народжується близько 255 дітей. В Україні за один день з’являється на світ 1 276 немовлят. І кожен з них потребує уваги і турботи дорослих. Особливо у тих реаліях, які вперто супроводжують нас подекуди на непростому життєвому шляху.

20 листопада – Всесвітній день дитини. Цього дня спеціалісти всього світу закликають до братерства і взаєморозуміння, забезпечення добробуту дітей. На цьому наголошує і головний спеціаліст новокаховської служби у справах дітей Олена Харченко.

– Пані Олено, сьогодні – День дитини, і очі всієї світової спільноти звернені на проблеми виховання юного покоління. Яку роботу проводить міська Служба у справах дітей і які задуми втілюються у життя?

Напередодні Дня дитини, 19 листопада, Службою у справах дітей була проведена зустріч для учнів Професійно-технічного училища №14 на тематику здорового способу життя і попередження дитячої злочинності. 20 листопада на базі Центру зайнятості був організований тренінг для учнів профтехзакладів освіти «Моя професія». А 21 листопада ми завітали до Приладобудівного технікуму, де студентам перших курсів нагадали про їхні права і обов’язки та як запобігти дитячій злочинності. Це традиційні щорічні зустрічі. Починаючи з цього тижня у новокаховських закладах освіти розповідатимемо про запобігання насильству.

– Чи багато зафіксованих випадків булінгу та дитячого насильства у Новій Каховці?

Скарги були, працівники поліції працюють над цими питанням. Взагалі, значна частина нашої роботи – превенція. Активно посприяла у цьому питанні зустріч із заступницею міністра Мінсоцполітики минулого року. Тоді ми вирішили організовувати постійні заходи щодо попередження булінгу та домашнього насильства. Ми провели багато семінарів, тренінгів, перевірок, надавали рекомендації навчальним закладам.

За останній рік надійшло чотирнадцять повідомлень щодо факту жорстокого поводження з дітьми, із них сім підтверджено. До винуватців застосовані відповідні заходи. Якщо дитина стикається з насиллям – слід негайно звернутися до служби у справах дітей чи до міського відділку поліції.

– Можливо не всі знають та помічають, але ви проводите велику роботу. Її обсяг значний, а соціальна користь – ще більша.

Велика профілактична робота проводиться і з учнями, і зі студентами. Результат є. Протягом цього року не було зафіксовано випадків дитячої злочинності серед учнів закладів освіти. І служба у справах дітей є дотичною до цього результату. Але у Нову Каховку на навчання приїжджають також діти з інших населених пунктів. Тому наше завдання – починаючи з вересня, виходити на зустрічі зі студентами, які мешкають у гуртожитку. Розповідаємо про здоровий спосіб життя.

Зокрема, актуальною темою було попередження вживання дітьми такої речовини як насвай (ред. – шкідлива речовина, до складу якої може входити тютюн, гашене вапно, масло, послід тварин, а інколи навіть миш’як чи кадмій. Зазвичай має форму маленьких зелених кульок). На жаль, не всі усвідомлюють наслідки вживання подібних речовин. Вони викликають ознаки наркотичного сп’яніння, негативно впливають на організм людини та можуть викликати залежність. Існує ризик руйнування зубів і отруєння, розвитку захворювань шлунково-кишкового тракту, появи язви, гастриту, паразитарних захворювань, імпотенції і безпліддя, порушення психіки. Ця суміш також може стати причиною онкологічних захворювань: рак губи, горла, шлунка і кишківника був виявлений у 80% людей, які регулярно вживають насвай.

Крім того, фахівці служби взяли участь у спільних рейдах міського відділку поліції щодо попередження правопорушень і запобігання продажу алкоголю. Така превенція і профілактика – частина міських заходів, затверджених міським головою. До рейдів також залучаємо спеціалістів відділів та служб, які працюють в інтересах дітей: міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури і спорту; представників профтехнічної і вищої освіти, муніципальної охорони.

– Олено Анатоліївно, чи завжди вдається співпрацювати з батьками?

На жаль, трапляються випадки коли служба у справах дітей подає позовні заяви до суду на несумлінних батьків. Але це вже ті випадки, де нічого не працює і вжиті всі можливі превентивні заходи. Моя особиста думка – поганих дітей не буває. Бувають погані батьки, які безвідповідально відносяться до виховання своїх дітей. Ми всі знаємо, що щаслива дитина – та, яку люблять. Але ми маємо розуміти, що ця любов не може бути синонімом вседозволеності. У будь-якому випадку, слід окреслити межу контролю. До речі, одна з причин дитячої злочинності – саме така «сліпа» любов. Таким дітям здається, що вони одні такі у світі, вони завжди мають рацію і можуть робити все, що схочеться. Кожен має право на власну думку, але нікому не дозволено підтверджувати ці слова кулаками. Тому ми завжди кажемо: дитинство закінчується там, де буде скоєно злочин.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.