ПОВАЖАЙТЕ СВОЮ ПРАЦЮ – УКЛАДАЙТЕ УГОДИ!

Підсумки роботи за 10 місяців підвела міська робоча група з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення на своєму засіданні 21 листопада. Його провів заступник міського голови Віктор Замковий.

За цей період робочою групою обстежено 390  об’єктів, проведено 35 рейдів, легалізовано працю 171-ї найманої особи, внаслідок виявлення неоформлених працівників і накладання штрафів додатково до бюджету надійшло – 231,2 тис.грн., за результатами діяльності робочої групи зареєстровано 1338 фізичних осіб підприємців.

Робоча група і надалі проводитиме інформаційно – роз’яснювальну роботу серед  суб’єктів господарювання та найманих працівників щодо негативних наслідків виплати заробітної плати у “конвертах”, використання праці неоформлених працівників та фінансової відповідальності роботодавця за порушення трудового законодавства.

Сьогодні працівники не бачать проблем в отриманні «тіньової» заробітної плати, оскільки до кишені надходять «чисті доходи». Надаючи згоду працювати на таких умовах, робітники самі позбавляють себе соціальних гарантій. На жаль, в ході роботи дуже часто виявляються такі ситуації, де працівник говорить, що проходить стажування. А це суперечить вимогам трудового законодавства, оскільки, як з’ясовується, договір стажування не оформлений через службу зайнятості.

Здебільшого проблемні питання щодо легалізації заробітної плати виникають у суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб. Тобто підприємець, частково приховуючи виручку від реалізації товарів, робіт, послуг, виплачує доходи найманим працівникам, які не обліковані в бухгалтерських документах.

Тому звертаємось до осіб, які мають намір працевлаштуватися, або вже працевлаштовані у приватних підприємців: вимагайте від них укладання з вами трудової угоди! І навіть коли вам надали таку трудову угоду – запитайте: чи перераховують за вас єдиний соціальний внесок?

Вкотре закликаємо роботодавців працювати у правовому полі та дотримуватись трудового законодавства!

Начальник управління Олена Стоянчук

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.