3 ГРУДНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Щорічно 03 грудня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Основною метою всіх заходів до цієї дати є інформування суспільства про підтримку людей з обмеженими фізичними можливостями.

Таких людей називають людьми із особливими потребами. Однак попри своєї недуги вони демонструють світові свої надможливості і стають для абсолютно здорових громадян прикладом мужності та прагнення зайняти активну життєву позицію.

Громадяни з інвалідністю є серед усіх верств населення будь-якого суспільства. Це люди з такими вадами здоров’я, як ураження опорно-рухового апарату та центральної і периферійної нервової системи; психічними захворюваннями та розумовою відсталістю; ураженням органів слуху та зору, ураженням внутрішніх органів; онкологічними захворюваннями.

Для України проблема соціального захисту осіб з інвалідністю є особливо значущою.

Сучасна політика соціального захисту осіб з інвалідністю – це створення умов для інтеграції осіб з інвалідністю до активного суспільного життя; підвищення державних гарантій у досягненні вищих соціальних стандартів у матеріальному забезпеченні; створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю; забезпечення активної взаємодії органів місцевого самоврядування та громадських організацій інвалідів у розв’язанні проблем осіб з інвалідністю.

З метою поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту такої категорії людей діє міська Програма реалізації соціальної політики на 2016-2019 роки.

На обліку в управлінні праці та соціального захисту населення перебуває майже 3 тис. осіб з інвалідністю, з них 238 дітей.

Управління праці та соціального захисту населення постійно оновлює та доповнює дані централізованого банку з проблем інвалідності щодо осіб, які потребують забезпечення технічними й іншими засобами реабілітації, спеціальним автотранспортом, санаторно-курортним лікуванням, виробами медичного призначення.

З початку року видано 1085 направлень, створено та зареєстровано 140 договорів щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

Підготовлені документи, і 40 дітей направлені до центру реабілітації дітей з інвалідністю для отримання реабілітаційних послуг, 6 дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу направлені до реабілітаційних установ Центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю.

Призначено та виплачено матеріальну допомогу 13 особам з інвалідністю.

Оздоровлено за направленнями на санаторно-курортне лікування 5 осіб з інвалідністю внаслідок війни, 12 осіб з інвалідністю загального захворювання та 1 спинально – хворого громадянина.

Відповідно до діючого законодавства України компенсацію за невикористане санаторно-курортне лікування з початку року призначено та виплачено 11 особам з інвалідністю внаслідок війни, 4 особам з інвалідністю.

Двічі на рік грошову компенсацію на бензин, ремонт та технічне обслуговування автомобілів отримують 17 осіб з інвалідністю, на транспортні витрати 15 осіб з інвалідністю.

Щоквартально в місті працює ортопедична бригада.

Протягом 2019 року особи з інвалідністю отримали :

  • ортопедичне взуття та інші ортопедичні вироби –457 од.;
  • коляски ,інші засоби реабілітації – 199 од.;
  • компенсацію за самостійно придбаний засіб для спілкування призначено та виплачено 12 особам з інвалідністю.

За рахунок коштів міського бюджету інвалідам по зору І та ІІ груп, інвалідам на візках надаються пільги на житлово-комунальні послуги у межах середніх норм споживання 84 особам з інвалідністю на візках, 35 особам з інвалідністю по зору І групи в розмірі 50% та 30 особам з інвалідністю по зору ІІ групи в розмірі 40%.

Працівниками управління ведеться робота по обстеженню соціально-побутових умов проживання.

На території Новокаховської міської ради з вересня по грудень проходить Всеукраїнська благодійна акція «Милосердя», в ході якої спільними зусиллями приділяється увага тій категорії людей, які найбільш цього потребують.

Під час проведення акції «Милосердя» за вересень – листопад 2019 року на спеціальний рахунок територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) надійшло  7207 грн.

До Міжнародного дня людей з інвалідністю із благодійних та залучених коштів буде надано грошову допомогу 14 громадянам з інвалідністю у загальній сумі 2872 грн.

Всеукраїнська благодійна акція «Милосердя» завершується. Останнім її етапом є відзначення 3 грудня Міжнародного дня людей з інвалідністю. В цей день в місті пройдуть 60 благодійних обідів, які організовують кафе та бари. Для вихованців Новокаховського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів організовано концертну програму. 28 листопада для Новокаховського спортивно-реабілітаційного клубу для інвалідів з порушенням опорно-рухового апарату «Фенікс» та Новокаховського благодійного фонду людей з інвалідністю на візках «Відродження» у приміщенні відділення денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулося спілкування, спонсори надали піцу і організували солодкий стіл. З 25 листопада по 3 грудня в навчальних закладах пройшов урок доброти «Дивись на нас, як на рівних», відбулися тренінги для дітей з особливостями психофізичного розвитку; на підприємствах було організовано допомогу працівникам з інвалідністю.

Щиро дякуємо всім, хто опікується особами з інвалідністю. Адже надання їм щоденної підтримки та допомоги – реальний вияв милосердя, людяності та любові до ближнього. Від нас з вами залежить, щоб такі люди не залишились наодинці зі своїми проблемами, щоб їм було комфортно у суспільстві.

Бо людина живе лише один раз. І так хочеться залишити добрий слід на згадку про себе. І щоб не сталося в житті у кожного з нас, завжди пам’ятайте, що ми живемо на планеті Земля і носимо ім’я Людина. А людина починається з добра. А той, хто дарує радість іншим – і сам буде щасливим.

Бажаємо всім міцного здоров’я, щастя, успіхів у всіх справах.

Директор територіального центру                                Людмила ЛОГВІНОВА

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.