ПРАВА ЛЮДИНИ – НАЙВИЩА СУСПІЛЬНА ЦІННІСТЬ.

10 грудня святкують Міжнародний день прав людини, який заснували ще 1950 року на засіданні генеральної Асамблеї ООН. Двома роками раніше ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, яка стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини.

У Конституції України окремий розділ присвячено правам і свободам людини. Такі права гарантуються і не можуть бути скасовані.

Дотримання прав і свобод людини стало одним з пріоритетів української держави. Україна ратифікувала більшість найважливіших міжнародних актів в сфері прав людини – Загальну декларацію прав людини, Міжнародний пакт про громадянські і політичні права, Міжнародну конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, Конвенцію про права дитини та багато інших.

На сьогодні чинним законодавством передбачено чимало актів, які стоять на сторожі захисту прав та інтересів, соціального забезпечення учасників АТО/ООС та членів їх сімей. Основним нормативно-правовим актом, який регулює дане питання, є Закон «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», згідно якого учасників АТО/ООС прирівняли до учасників бойових дій.

Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» встановлюються гарантії дотримання прав, свобод та законних інтересів внутрішньо переміщених осіб. Цей закон був визнаний міжнародними організаціями та українськими правозахисниками як прогресивний і такий, що відповідає міжнародним стандартам у сфері захисту прав таких осіб. Згідно першої статті зазначеного закону, внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, який постійно проживає в Україні, якого змусили або який самостійно покинув своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Законодавством України внутрішньо переміщеним особам надана можливість отримання різних видів соціальних допомог, пенсій та інших соціальних виплат за місцем фактичного проживання.

Начальник юридичного відділу Т. Ю. Шведова

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.