ОСВІТЯНИ МІСТА – НА МАСШТАБНОМУ З’ЇЗДІ

У четвер, 28 листопада, у Києві відбувся Форум учасників пілотного проекту нової української школи «Агенти змін», де міністр освіти Ганна Новосад презентувала новостворену установу – Український інститут розвитку освіти. На форум, який став майданчиком для обговорення актуальних питань освітньої реформи, з’їхалися сотні освітян з усіх куточків країни. На освітянську зустріч вирушила і делегація з Нової Каховки – директор ЗОШ №3 Ірина Дубас, разом з вчителями Вікторією Богомазовою і Лілією Турбабою.

«Міністр намітила освітню траєкторію, якою ми прямуватимемо найближчі роки», – розповідає Ірина Дубас. Вона повідомила: пілотування проектів НУШ триватиме. Відтепер – у 5-6 і 7-9 класах. Для впровадження нових освітніх стандартів вже готують тренерів для навчання директорів шкіл. «Попередньо планується відмовитися від оцінок у 3-5 класах, поступово переходити до формувального оцінювання – системи, яка вже діє у початкових класах», – каже пані Ірина. У МОН зазначають: формувальне оцінювання робить акцент не на кількості помилок в учня, а на тому, наскільки він був активним та зацікавленим. Це можливо оцінити лише через спостереження за роботою дитини, а не перевірку результатів навчання, впевнені у міністерстві. Така система працює у декількох країнах. Зокрема, у Польщі, Фінляндії і Норвегії.

Особливу увагу наступного року звернуть на природничі науки. «Вже виділені кошти для закупівлі STEM-лабораторій. Ми маємо підготувати дитину до реального життя. Пояснювати на пальцях – це добре, але безпосередня практика – формує власний досвід у дитини», – продовжує розповідати освітянка. Водночас, Ганна Новосад заявила, що 2020-й буде Роком математики. Адже, за останніми дослідженнями, українські діти відстають від учнів розвинених країн на цілий навчальний рік.

Триватиме забезпечення класів меблями, підручниками, дидактикою, LEGO наборами. Однак не всюди вдається «правильно» освоїти виділені кошти. Пані директор зазначає: «У деяких областях з цим проблеми: чи то втручається міська влада, чи то самі школи використовують кошти не за прямим призначенням. Наскільки мені відомо, у Новій Каховці такої проблеми немає. У директорів повна свобода з вибору постачальника. А міська влада ще й сама допомагає «пілотникам», хоча це компетенція держави».

Ірина Дубас також поділилася хвилюваннями міських вчителів щодо проходження сертифікації: «Зараз вони дещо побоюються цих змін. Але у міністерстві нас заспокоїли – атестацію можна пройти і вдома. Річ у тім, що на регіональному рівні може створюватися асоціація директорів шкіл, яка передаватиме провідний досвід педагогам. І на базі такої структури можуть бути відпрацьовані сертифікати на підвищення кваліфікації вчителів. У Новій Каховці є експерти, які вчать всю Україну, а у рідному місті тренінгів практично не проводиться. Тому це гарна можливість».

На форумі були озвучені нагальні питання не тільки НУШ, а й всієї освітянської галузі. Зокрема, про направлення 400 млн. грн. на обладнання харчоблоків у школах за умови 30% співфінансування для міст обласного значення. Втім, попередньо рекомендується провести анкетування серед учнів та батьків на предмет їхніх побажань. Також з наступного року всі профільні заклади остаточно переформатуються у гімназії та ліцеї. До того ж, за словами пані Ірини, наразі ведуться розмови про можливість залишити ЗНО тільки для вищої школи.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.