ПРОГРАМА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ – 9 МІСЯЦІВ 2019 РОКУ

Основні показники повідомив на засіданні виконкому перший заступник міського голови Леонід Чурсинов

Зріс обсяг реалізації продукції промисловими підприємствами на 16%. Більшість підприємств міста наростили обсяг реалізованої продукції: Новокаховський мясокомбінат «Мрія», ПРаТ «ДМК «Таврія», філія Каховської ГЕС, АТ «Гідросталь», ТОВ «Олеся», Енерджі Продакшн. Але зменшили обсяги реалізованої продукції ТВК «Новий світ», ТОВ «Південмлин», ТОВ «Петронік». З липня 2019 року ТОВ «Тавріяагроінвест» є орендарем заводу з переробки сої. Розпочато виробництво соєвої олії та шроту. Виробничі потужності завантажені на 50%. В сільському господарстві станом на 01.10.19 валовий збір зернових та

зернобобових зріс в 1,7 рази. Зменшено обсяг плодово-ягідних культур на 58,5% та винограду на 79,5% – внаслідок зміни структури використання земель сільгосппризначення – стає більше посівних площ, а менше – садів та ягідників.

Будівельних робіт виконано на 335 млн. грн.  – зростання в 1,5 рази. По області частка робіт Нової Каховки становить 29%. Введено в експлуатацію 104 об`єкти, з них 60 об`єктів житлового призначення. Завершено роботи по будівництву, реконструкції та капітальному ремонту на 41 об`єкті, на 16-ти – роботи продовжуються.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку міста за перше півріччя 2019 року, становив 7 млн. 375 тис. долл. США. Обсяг експорту за 9 місяців – зменшився на 13,5%. Обсяг імпорту зменшився на 7,3%.

За 9 місяців зріс обсяг перевезень вантажів на 9%. Обсяги пасажирських перевезень знизились на 22%. Основні причини – зменшення кількості підприємств, підвищення з 01.01.19 тарифів на перевезення пасажирів, низька платоспроможність людей.

На утримання та ремонт міських вулиць і доріг використали 6 млн. 580 тис. грн. На ремонт доріг – 2 млн. 926 грн.

Надходження до бюджетів всіх рівнів за 9 місяців 2019 року від суб’єктів малого підприємництва склали 371 млн. грн. – зросли на 43%.

Надходження до міського бюджету – 241 млн. грн. – зросли в 1,2 рази.

Спрощену систему оподаткування застосували 2113 платників єдиного податку – більше на 4,7%. До місцевого бюджету перераховано майже 35 млн. грн. єдиного податку – на 12 млн. грн. більше.

Житлово-комунальне господарство міста забезпечує першочергові потреби населення, підприємств та організацій міста необхідними послугами і надалі створює умови щодо їх покращення. На 01.10.19 в місті створено 201 ОСББ у 287 багатоквартирних будинках. Рівень оплати споживачами житлово-комунальних послуг за 9 місяців становив 103,2% – на 7% менше попереднього року. Цей рівень досягнуто за рахунок сплати за газ – майже на 114%. Інші комунальні послуги сплачені на рівні 80%-95%.

Субсидії на відшкодування витрат на оплату ЖК послуг за 9 місяців призначили 7 тис. 629 домогосподарствам. Загальна сума – 1 млн. 938 тис. грн. Середній розмір субсидій – 148,3 грн. По області – 75 грн.

На 01.04.2019 року отримували пенсії 19,7 тис пенсіонерів. Загальна потреба в коштах на виплати пенсій та грошової допомоги зросла на 61,1 млн. грн. Середньомісячна заробітна плата – 7 тис. 558 грн. – на 15,4% більше. Але середня по області – 8 тис. 176 грн. На 01.10.19 заборгованість по заробітній платі  склала 9 млн. грн. – по підприємствам ТОВ «Новокаховський електромеханічний завод», ТОВ «Новокаховський електромашинобудівний завод», який визнаний банкрутом, і ТОВ «Каховка протеїн агро» – майже 4 млн. грн. За 9 місяців соціальні послуги в підборі роботи надані 1438 особам – на 7% менше. На 01.10.19 на одне вільне робоче місце претендували 2 особи. За направленням Центру зайнятості за 9 місяців отримали роботу 1 тис. 285 осіб.

Приділяється увага підвищенню матеріального достатку та соціальної захищеності найбільш вразливих категорій населення – сімей з дітьми, інвалідів, людей похилого віку. Своєчасно виплачуються всі види державної допомоги, розрахунки за надані пільги, субсидії.

Триває процес реорганізації медичних закладів. Створені автоматизовані робочі місця для лікарів, що проводять лікувальну практику. Проводиться забезпечення комп`ютерами лікарів вторинної ланки. Рівень травматизму серед дорослих знизився на 4,8%. Зменшився в порівнянні з 2018 роком, але залишається ще достатньо високим рівень захворюваності на злоякісні новоутворення. Чисельність населення в місті, як і по всій Україні, скорочується. На 01.10.19 – по Новокаховській міській раді – 65 тис. 945 осіб. За 9 місяців чисельність населення зменшилась на 499 осіб.

В галузі освіти створені умови для виховання дітей, їх соціального захисту, фізичного, інтелектуального, духовного розвитку. Створено у ЗОШ №№1 і 10 інклюзивно-ресурсний центр, відкрито 6 класів з інклюзивною формою навчання. Влітку на базі 13 пришкільних таборів оздоровились 785 дітей – за кошти міського бюджету. На обліку служби у справах дітей перебуває 120 статусних дітей, в тому числі 57 дітей-сиріт, 18 дітей підлягають усиновленню. Під опікою перебувають 99 дітей, в прийомних родинах – 18 дітей.

Збережена і діє мережа дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Їх відвідують 760 дітей – 15% від всіх школярів міста. Спортсмени і спортивні команди – постійні учасники змагань обласного, державного і світового рівня. Проведено 135 масових заходів з різних видів спорту.

Збережено і забезпечено повноцінну роботу мережі культурно-мистецьких закладів, утримання художніх аматорських колективів. Народні самодіяльні колективи – постійні учасники обласних, українських, міжнародних  конкурсів та фестивалів. За січень-вересень 2019 року проведено понад 276 культурно-масових заходів, з них 35 – загальноміські.

Як підсумував Володимир КОВАЛЕНКО,  мова йде про  програму розвитку. «І це означає – є питання, які від нас опосередковано залежать, – звернув увагу міський голова. – Приміром, діяльність підприємств. Тут потрібна лише співпраця і своєчасне розв`язання земельних питань.  Для підприємств найактуальніші проблеми сьогодні – це кадри і ринок збуту. Але в цьому переліку є речі, за які несуть відповідальність виконавчі органи міської влади. По-перше, неприємно, що середня зарплата в місті – на 15% нижче, ніж в середньому по області. Тож ще потрібно працювати щодо легалізації заробітної плати в структурах різної форми власності.

Турбує заборгованість. Якщо це збанкрутілі підприємства – потрібно мати графіки її погашення і розуміти, як довго триватиме ця ситуація. Потребує втручання виконавчої влади і необхідність покращення  якості пасажирських перевезень – особливо в напрямку Дніпрян. Є претензії до приватних перевізників. Настав період реального впливу на ситуацію. Ніякої критики не витримує стан громадського транспорту. Щодо КП «Автоцентр» – потрібно розширити базу підприємства і придбати новий транспорт. Комунальне – це для громади. Тож ми маємо право спитати з них за якість і своєчасність надання послуги з перевезення».

Міський голова акцентував увагу і на стані медичної галузі:  «Первинна ланка перейшла на фінансування Національної служби здоров`я України, зросли заробітні плати у сімейних лікарів. Але досі не відбулося покращення якості надання медичної послуги, не поліпшилося ставлення лікаря до хворих та умови отримання послуги – запис до лікаря, можливість отримати консультацію. Далі – реформа вторинної ланки. Це лікарі стаціонарів. Розпочнуться зміни з 01 квітня 2020 року. Вже сьогодні потрібно продумати всі моменти цієї реформи – забезпечення комп`ютерами, організацію медичного обслуговування. В процесі впровадження всіх реформ на першому місці повинна бути людяність, увага до людей і допомога в оволодінні ними нових сучасних послуг».

«Програма соціально-економічного розвитку – це якісний пакет послуг в усіх сферах життя міста, – нагадав Володимир КОВАЛЕНКО. – У людей не такі великі запити: бажання отримати субсидію, медичну послугу в лікарні, оформити пенсію, скористатися громадським транспортом, відвідати культурний або спортивний захід, отримати необхідну довідку або консультацію. Але кожна з послуг має бути сучасного якісного рівня і надаватися своєчасно. Працівники виконкому повинні пам’ятати про  персональну участь в долі людей. Законодавча влада міста у своїй активній більшості нині працює на громаду, приймаючи на сесіях рішення, які забезпечують реалізацію всіх необхідних людям послуг».

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.