ПРОЕКТ БЮДЖЕТУ МІСТА -2020: ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ

5 грудня відбулися  громадські слухання по обговоренню проекту бюджету Новокаховської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік.

На громадських слуханнях були присутні керівництво міста, працівники виконавчого комітету, депутати міськради, старости приєднаних до Нової Каховки громад, представники громадськості.

Вів слухання радник міського голови Вадим Мерзлов. Він нагадав: процес формування головного фінансового документа міста триває вже три місяці – фінансове управління, комісія відпрацьовували всі цифри бюджету з головними розпорядниками бюджетних коштів. Обговорювали пропозиції на наступний рік. Наступний етап – громадські обговорення. Далі відбудуться засідання постійних комісій, а 24 грудня – бюджетна сесія міської ради. Вадим Мерзлов попередив: всі присутні на слуханнях можуть внести свої пропозиції до проекту бюджету – вони обов’язково будуть розглянуті.

Про загальні засади формування проекту бюджету Новокаховської міської ОТГ на 2020 рік, складові і обсяги дохідної частини бюджету учасникам слухань доповіла начальник фінансового управління Ірина ФУРСЄЄВА.

Вона нагадала: 14 листопада Верховна Рада ухвалила Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік». Головними розпорядниками вже зроблені всі розрахунки, підготовлені бюджетні запити, які розміщені на офіційному сайті міста. До міських Програм внесено зміни. 20 листопада основні показники бюджету на 2020 рік були заслухані на засіданні виконкому. Процес підготовки бюджету триває, бо є ще достатньо питань, які обраховуються. Є також цілий ряд пропозицій, які будуть долучені і подані на розгляд депутатів міської ради.

У 2019 році до Новокаховської міської громади приєднані громади Райської, Веселівської і Козацької рад. «Відповідно місто має дбати ще про шість населених пунктів», – нагадала Ірина Фурсєєва. – Тому міський бюджет 2020 складено як єдиний бюджет для Новокаховської міської ОТГ».

Всього бюджет по доходам обрахований у сумі 477 млн 747 тис грн. Дохідна частина, як і видаткова, складається із загального і спеціального фондів. До загального фонду зараховуються міжбюджетні трансферти – це надходження, які місто отримує з інших бюджетів. Плюс – податки і збори, які збираються на території громади.

До трансфертів належить базова дотація, освітня і медична субвенції. Ірина Фурсєєва пояснила: «В галузі освіти місто отримує декілька субвенцій: основну, що розраховується за формулою – враховують кількість ставок педагогів, наповнюваність класів, середню зарплату вчителя. Ця субвенція йде виключно на зарплату педагогам. На 2020 рік для Новокаховської ОТГ ця сума – 94 млн. 732 тис. 600 грн. Вона не остаточна. Уряд планує збільшити освітню субвенцію для місцевих бюджетів, які мають збільшення контингенту учнів. Нова Каховка до мережі на 1 вересня цього року  має додатково 215 учнів. Тому субвенцію місту буде збільшено. Ще одна освітня субвенція – на заробітну плату інклюзивно-ресурсних центрів. В місті такий центр працює з 2018 року. Профільні спеціалісти центру в 2020 році планують охопити 425 дітей. Субвенція на ці потреби становить 844 тис. 767 грн.

Ще одна субвенція – для інклюзивних класів. Вони створені у ЗОШ №№1,5,10. В них навчається 18 дітей. Врахували і 6 дітей села Веселе. Ця субвенція – 279 тис. 900 грн. – на зарплату педагогам і придбання обладнання. Передбачена і субвенція на Нову Українську Школу. В Держбюджеті на неї заклали 1,4 млрд. грн.. Є ще дві нові субвенції: спроможна школа для кращих результатів – на придбання обладнання для опорних шкіл, та субвенція на покращення соцзахисту окремих категорій педагогів закладів загальної середньої освіти. Молоді вчителі, які мають стаж роботи менше 10 років, отримають щорічну підтримку від держави в розмірі 21 тис. грн.. – щоб підвищити престижність праці вчителя і стимулювати молодь для отримання цієї професії.

Медична субвенція в цьому році буде спрямована на утримання вторинної медицини – 13 млн. 792 тис. 400 грн. і передбачена лише на 1 квартал. Адже з 01.04.2020 року міська лікарня (стаціонар) має перейти на оплату за рахунок державних коштів за договорами з Національною службою здоров’я України відповідно до програми медичних гарантій. Ірина Фурсєєва звернула увагу: субвенція покриває лише заробітну плату. Решту видатків місто бере на себе. Ще одна субвенція – на придбання інсуліну для діабетиків – становить 432 тис. грн..

Податки і збори на 2020 рік обраховані в сумі 339 млн. 629 тис. грн.. 97% від загального обсягу надходжень складають чотири основних податки: базовий – податок на доходи фізосіб, який складає 60% від загальної суми надходжень.

Єдиний податок – його сплачують «спрощенці», ставки податку були затверджені у 2017 році і діють на сьогодні. Передбачається його збільшення на 7,4 млн. – або на 18% – за рахунок зростання прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати.

Акцизний податок з пального місту вдалося зберегти тільки завдяки зусиллям Асоціації міст України. Це сума 16 млн. 14 тис. грн. Акциз від реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів – 22 млн. 867,3 тис. грн.. Ще одне джерело надходжень –плата за землю. Підстава – нормативно-грошова оцінка. До 2023 року вона не буде індексуватися. Ставки затверджені у 2018 році і будуть діяти у 2020 році. Від плати за землю передбачено 37 млн. 633,9 тис. грн..

Спеціальний фонд обрахований в сумі 12 млн. 504 тис. грн. Основні надходження – це власні надходження бюджетних установ – 9,4 млн. грн.. І бюджет розвитку – 2 млн. 889 тис. грн.. Він має цільові надходження – від продажу землі несільськогосподарського призначення, відчуження майна комунальної власності і від пайової участі в розвиток інфраструктури міста. Це основні показники по доходах.

Що стосується видатків – всього обраховано 474 млн. 656,7 тис. грн..

Видаткова частина планується за бюджетними запитами, які надходять від головних розпорядників коштів. 61% всіх видатків – це видатки на соціально-культурну сферу: освіта, охорона здоров’я, культура, фізична культура і спорт. На заробітну плату витрачається 62% видатків, енергоносії – 7%, а на медикаменти, харчування, виплати мешканцям по місцевим програмам – 7%. Загальний обсяг захищених статей бюджету становить 76%.

Головні розпорядники коштів доповіли про показники видаткової частини міського бюджету в галузі освіти, охорони здоров’я – реформування медицини на законодавчому рівні, основні завдання і перспективи його розвитку у 2020 році, показники видаткової частини з питань соціального захисту та соціального забезпечення населення міста, а також в галузі культури, мистецтва, в галузі молодіжної політики, фізичної культури та спорту, з питань житлово-комунальної політики міста, утримання дорожньої інфраструктури, оновлення основних фондів КП, а також  про видатки на розвиток будівництва, реконструкції, капітальних ремонтів об’єктів соціальної і виробничої сфери комунальних підприємств і бюджетних установ. Громада почула і показники видаткової частини бюджету по старостинським округам на 2020 – основні завдання і перспективи розвитку їх інфраструктури.

Всього на фінансування міських програм передбачено 127 млн 178 тис грн.

Наприкінці слухань заступник міського голови Леонід Чурсинов зазначив: 2019 рік можна сміливо назвати роком розвитку нашого міста: «Бюджет – це живий організм, який потребує оперативної реакції. Цього року було внесено понад тисячу довідок щодо змін до бюджету. Мешканці самі бачать, що у місті постійно щось ремонтується, будується, оновлюється», – сказав Леонід Чурсинов. Він висловив сподівання, що при збереженні тенденції вдалого наповнення бюджету розвитку і залучення додаткових коштів з проектів і грантів, наступний – 2020-ий – стане не менш вдалим для Нової Каховки.

Детальніша інформація про доходи і видатки міського бюджету на 2020 рік по галузям – у наступних номерах тижневика «Говорить Нова Каховка», випусках міського радіо і на сайті «Радіо Нова Каховка».

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.