ПЕРЕДБЮДЖЕТНА СЕСІЯ: РОЗГЛЯНУТО ПОНАД 150 ПИТАНЬ.

Позачергову 75 сесію Новокаховської міськради провели сьогодні, 12 грудня. На її роботу прибули 25 депутатів і було винесено рекордні 157 питань, які розглядали біля 4 годин. Про це повідомляють кореспонденти «Радіо Нова Каховка».

На початку засідання секретар міської ради Олександр Лук’яненко зачитав лист-вдячність Асоціації міст України (АМУ), яка стоїть на сторожі розвитку місцевого самоврядування, відстоює інтереси громад та підтримує децентралізацію в Україні.

«Вже понад 25 років Нова Каховка входить до складу АМУ, потужної організації, яка відстоює інтереси громад в центральних і регіональних органах державної влади. Всі ці роки, міста, об’єднані Асоціацією пліч-о-пліч захищали права своїх громад, відстоювали інтереси місцевого самоврядування, поглиблювали свої теоретичні та практичні зання на численних семінарах і тренінгах орагнізованих АМУ. 

Особливого масштабу робота направлена на захист інтересів громад набрала цього року, коли з’явились реальні загрози бюджетній децентралізації. Саме завдяки проведеним АМУ зустрічам міських голів з Мінфіном, Прем’єр-міністром України, участі міських голів у засіданні бюджетного комітету ВРУ вдалось відстояти зарахування до місцевих бюджетів частки надходжень від акцизного податку на пальне, прямі міжбюджетні відносини для об’єднаних громад та перерозподілу медичної та освітньої субвенцій. Особливі слова вдячності висловлюємо за тверду та принципову позицію під час відстоювання інтересів громад при формуванні та ухваленні Державного бюджету на 2020 рік. Асоціацією міст України протягом цього року було проведено численні заходи направлені на відстоювання інтересів громад, підвищення професійного рівня представників органів місцевого самоврядування та реалізації реформи децентралізації. Завдяки послідовним та наполегливим діям АМУ цього року вдалось розблокувати кошти субвенції на економічний розвиток громад, затвердженої розпорядженням Уряду №500-р від 10.07.2019 року. Неможливо не відзначити і потужну роботу АМУ у напрямку реформування управління земельними ресурсами, що надає можливість розв’язання важливої проблеми у цій сфері – надмірної централізації функцій управління землею.

Новокаховська міська рада висловлює слова щирої вдячності за розуміння, допомогу та усебічне сприяння розвитку місцевого самоврядування України, захист інтересів громад та бюджетної децентралізації.

Дякуємо Асоціації міст України за розуміння та підтримку інтересів українських громад!», – йдеться у листі.

Міський голова Володимир Коваленко зазначив: ініціатива направити таке звернення надійшла від депутатського корпусу міськради. Як член президії АМУ, він неодноразово брав участь у вирішення найбільш гострих та болючих проблем громади і, водночас, подякував міським обранцям за розуміння важливості роботи АМУ. «Асоціація міст Україна завжди знаходила порозуміння з різними складами Кабінету Міністрів і Верховної Ради. Найголовніша її роль – виносити реальні проблеми українських міст на провідні дискусійні майданчики країни. Виконавчий директор Олександр Слобожан як носій проблематики розвитку міст має право дорадчого голосу на засіданнях уряду, у нього є право законодавчої ініціативи через депутатів парламенту, які є представниками АМУ. У пошуку істини Асоціація міст України і її виконавча дирекція завжди проявляла себе з найкращого боку. І цей рік не став винятком. Тому в нас є всі підстави висловити вдячність цій структурі», – сказав міський голова.

Серед понад півтори сотні проектів рішень депутати  ухвалили внесення змін до кількох десятків міських програм у галузях освіти, медицини, соціального захисту, культури, спорту тощо. Зокрема, було ухвалено Програму розвитку інфраструктури старостинських округів на 2020-2022 роки.

Процес об’єднання Нової Каховки з прилеглими громадами – на завершальній прямій. На сесії ухвалили низку рішень про передачу майна Веселівського, Козацького і Райського старостинських округів по освітнім і культурним закладам. Було змінено та затверджено нову чисельність апарату міських управлінь, відділів, служб. Також була відкрита можливість на передачу коштів субвенції у 2019 році шляхом укладання договорів з в.о. старост.

По обіді – депутати вирушили на невеличку перерву, після чого – взялися за розгляд земельних питань. Як повідомив міський голова Володимир Коваленко, наступна сесія відбудеться 24 грудня, де планується ухвалити бюджет Новокаховської об’єднаної громади.

Детальніше – у найближчих випусках міського радіо і на шпальтах тижневика «Говорить Нова Каховка»

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.