БЮДЖЕТ УЧАСТІ ЯК ЕЛЕМЕНТ ПОРОЗУМІННЯ.

У Новій Каховці триває робота над впровадженням громадського бюджету (бюджету участі). В чергове обговорити як містяни можуть вплинути на розподіл коштів громади вирішили 13 грудня.

На зустріч прийшли зацікавлені представники громадськості та фахівці, які впроваджують бюджет участі у нашому місті.

Зокрема, КП «Агенція регіонального розвитку», міський відділ з управління проектами, члени Громадської ради, працівники в галузі медицини, культури і спорту. Публічну консультацію для заінтересованих сторін провів регіональний представник ГО «Центр UA» Сергій Нікітенко.

Експерт радив як розпочати практику бюджетних слухань та зацікавити мешканців, подавати проекти, вести інформаційну кампанію, підвищити активність мешканців громади, у який спосіб залучити до процесу молодь. Він зазначив: у більшості українських міст мешканці не впливають на розподіл міської скарбниці.

У суспільстві панує стала думка: можновладці крадуть, кошти витрачають «не туди». Тому, аби безпосередньо залучити простих пересічних до бюджетного процесу, у громаді починає діяти бюджет участі. «Насправді, питання наповнення і розподілу бюджету – складне, навіть для фахових економістів. А громадський бюджет дозволить звичайним людям самим «пощупати» як це працює на практиці. Водночас, така ініціатива сприяє кращому порозумінню між містянами і владою», – коментує пан Сергій.

Водночас, він наголосив: бюджет участі – не панацея. За наведеними соціологічними даними рівень довіри до міської влади у Херсоні опустився нище 5%, а в Чернігові майже 70% опитуваних схвалюють роботу міського голови. В обох містах громадський бюджет вже впроваджений і активно діє. Тому, наразі головне завдання – пояснювати людям про нові можливості, коли вони самі стають повноправними учасниками важливих для громади рішень.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.