«ТИМ, ХТО ВРЯТУВАВ СВІТ»

13 грудня у Палаці культури відбувся тематичний захід до Дня вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

На концерт із цього приводу завітали: міський голова Володимир Коваленко, начальник відділу культури і туризму Новокаховської міської ради Наталя Зарудна, ліквідатори аварії на ЧАЕС, студенти, школярі, небайдужі містяни.

До речі, серед учасників ліквідації аварії були й новокаховчани: військові, пожежники, працівники міліції, водії, медики, будівельники. На сьогодні у нашому місті проживають 48 ліквідаторів І категорії, 68 ліквідаторів ІІ категорії, 17 ліквідаторів ІІІ категорії, 16 вдів ліквідаторів.

Міський голова, вітаючи присутніх, зі співчуттям звернувся до зали: «Якщо ти людина, якщо у тебе є серце і душа, розум, ти як мінімум повинен пам’ятати що був період, коли на країну насунулося страшне лихо, і були люди, які зробили перший крок назустріч цій біді, розуміючи всі ті наслідки, яких вони зазнають у майбутньому».

Відбулось урочисте покладання квітів до пам’ятника учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, яке здійснили Віктор Гоєв та Віктор Чистяков.

«Сумна картина тоді склалася. Покинуті домівки, дитсадки, школи, лікарні. Літають ворони, по пустим вулицям бігають бродячі собаки та коти», – поділився спогадами лікар-епідеміолог, один з учасників ліквідації, який перебував у місті Чорнобиль з 25 жовтня по 28 листопада 1986 року.

Колективи й вихованці Палацу культури, різноманітні танцювальні ансамблі, Катерина Дядіова, Марія Жаркова, Марія Глушакова намагались передати як жахіття того часу, так і покращити настрій аудиторії більш веселими патріотичними виступами.

Ліквідатори потребують особливої уваги не лише з боку держави, а й на рівні місцевої влади, так як подвиг їх неоціненний. Ціною власного життя та здоров’я, без належної підготовки до роботи в умовах радіаційного ураження та необхідних засобів захисту, цим людям вдалось зупинити поширення небезпечного атома по карті світу. І за це ми маємо бути завжди їм вдячними.

Олександр Дорогокуп

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.