БЕЗХАТЧЕНКИ – ЦЕ ТЕЖ ЛЮДИ

На сесії міської ради 12 грудня депутат Олена Михайлова озвучила питання долі безхатченків. Нині вона безпосередньо опікується вже трьома  такими бідолахами, які опинилися на вулиці з різних причин. Один з них втратив житло внаслідок дій шахраїв. Інший, залишившись калікою, став нікому не потрібним і мешкав – на кладовищі! Олена Олександрівна зізнається:

дізнавшись про їх долю, вже не залишала цих нещасних наодинці з їх бідою. Розповіла про ситуацію міському голові. Володимир Коваленко негайно доручив УПСЗН та КП «Муніципальна охорона» подбати про безхатченків. Їх доставили в терапевтичне відділення міської лікарні, де дбайливі лікарі та медсестри оглянули бідолашних, помили, переодягнули, надали їм медичну допомогу. Депутат Олена Михайлова і керівник Терцентру соціального обслуговування Людмила Логвінова заходились відновлювати безхатченкам втрачені документи.

Але після надання медичної допомоги виникло питання: куди далі податися цим людям? Адже тривалий час перебувати в лікарні вони не можуть! «Вони до нас можуть потрапляти лише на лікування. В нас є терміни, передбачені для лікування кожного виду захворювання. Але в нас не передбачено надання житла безхатченкам», – роз’яснює завідуюча терапевтичним відділенням Олена Улітіна. – Далі про них повинні подбати соціальні служби. Але цей механізм в нас гальмує».

Така безвихідь не дає спокою депутату Олені Михайловій:  «Вони інваліди – ми їх помістили в терапевтичне відділення ЦМЛ, – з болем переповідала  вона ситуацію колегам під час недавньої сесії, непокоячись про подальшу долю цих нещасних людей. – Їх троє, вони лежать в одній палаті.  Хочу запевнити – інформація про їх наче б то грубу поведінку не відповідає дійсності. Мої підопічні – хворі люди. У двох з них ампутовані кінцівки, і нині в стадії заживлення.  Персонал мені підтвердив – пацієнти слухняні і нікого не ображають. Є намір направити цих людей в будинок інвалідів, допомогти їм відновити втрачені документи. Ці люди потрапили  у важкі життєві обставини. Я дуже прошу поставитися до їх ситуації з розумінням і людяністю. Адже ніхто не знає, що його може чекати в майбутньому». Олена Михайлова закликала колег долучитися до вирішення проблеми безхатченків: «Сподіваюсь, ми зможемо вирішити цю проблему. Прошу вас поставитися до цих людей з розумінням».

Міський голова Володимир Коваленко подякував Олені Михайловій за небайдужість – вона вже неодноразово озвучувала цю проблему міському голові і пропонувала найбільш ефективні шляхи її вирішення. Володимир Коваленко звернув увагу Олени Стоянчук і колективу Терцентру соціального обслуговування – саме фахівці центру мають першими поцікавитися долею таких людей і подбати про них. «Хочете ви чи ні – такі люди були і є. І їх кількість не зменшується. Різні випадки, різні життєві обставини. Два завдання – подбати про них і потурбуватися про відновлення їм втрачених документів. Але є й інша сторона питання: Центральна міська лікарня призначена для іншого. В тому числі і терапевтичне відділення. На сьогодні я отримав листа від колективу відділення, зустрічався з ними. Вже є пропозиції щодо вирішення цієї проблеми. Планується виділення коштів для проведення ремонту будівлі шкіряно-венерологічного диспансеру, куди буде переселено МСЕК – Медико-соціальну експертну комісію. А на її місці після проведення ремонтних робіт в будівлі можна створити притулок для безхатченків. Але для цього потрібно провести обрахунки витрат і реально бачити, як виглядатиме і працюватиме ця установа і в якій структурі вона перебуватиме».

Міський голова доручив своїм заступникам Олегу Тарабаці і Віктору Замковому, директору УПСЗН Олені Стоянчук негайно сформулювати і надати пропозиції щодо створення такої структури, передбачивши всі можливі ризики. «Ви ж не допускаєте думки, що таких людей просто можна викинути на вулицю?», – звернувся до присутніх у сесійній залі міський голова. Він зазначив – суспільство стало жорстоким, втратило духовні основи, стало більш байдужим і нерідко просто цинічним. «В чому права Олена Олександрівна – доля непередбачувана. І куди на якому повороті вона може закинути кожного з нас – ніхто не знає», – з болем сказав Володимир Коваленко, закликаючи кожного до людяності.

Під час зустрічі з керівництвом міста 16 грудня щодо подальшого реформування медичної галузі медики знову озвучили питання перебування безхатченків у лікарні. Головний лікар Ігор Гайдаманчук повідомив: голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв попередив керівників всіх громад області – в зимовий період жодна людина не повинна залишитися на вулиці! Тож проблема безхатченків залишається актуальною. Нова Каховка має намір вирішити цю проблему, подбавши про кожного, хто залишився без даху над головою.                                                                       

Вікторія ДЕРКАЧ

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.