БИТВА ЗА ЗЕМЛЮ ТРИВАЄ

У Верховній Раді  11 грудня проходило засідання комітету з питань аграрної та земельної політики. Враженнями від результатів обговорення поділився на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці народний депутат Ігор Колихаєв:

– Ми мали розглянути близько 4000 тисяч правок і пропозицій, внесених до законопроекту про обіг землі.

Але я зараз хочу написати не про інтриги навколо цього питання, а про долю держави Україна. Запропонований законопроект №2178-10 антидержавний. Норми, які в ньому передбачаються, здатні зруйнувати не тільки сільське господарство України, а й основи державної економіки. Це підтверджено науковцями, і у мене на руках є офіційні документи.

Я вважаю, що законопроект має бути знятий з розгляду, повернутий на доопрацювання і переданий мінімум до п’яти профільних комітетів, аби зробити його справжнім інструментом розвитку.

Депутати, які входять до комітетів з питань аграрної та земельної політики, з питань екологічної політики та природокористування, з питань економічного розвитку, з питань правової політики і з питань фінансів, податкової та митної політики, повинні докласти зусиль і створити новий, виважений Закон про обіг землі.

Особисто я вважаю, що землі державного фонду треба взагалі заборонити виставляти на продаж, потрібно провести всенародний референдум з цього питання, виписати норми, які не зруйнують державність в Україні, врахувати світовий досвід, а вже потім починати готувати ринок землі до старту.

Є ще одне питання, про яке майже ніхто не згадує. Прихильники відкриття «ринку землі» говорять про 20 жовтня 2020 року, як дату початку дії закону про обіг землі, але чомусь мовчать про 1 січня 2020 року, коли перестає діяти мораторій на продаж землі. Тобто, фактично з початку наступного року можна буде купувати і продавати землю? Але судова система не готова, держгеокадастр не готовий. До чого це призведе – можна тільки здогадуватись.

12 грудня під час засідання комітету з питань аграрної та земельної політики було прийняте рішення, яке суперечить нормам, встановленим Законом України «Про комітети Верховної Ради України».

Голова комітету Микола Сольський призначив наступне засідання на 13 грудня. У статті 43 вказаного Закону чітко зазначено: «Про зміни в розкладі засідань комітету голова комітету повідомляє його членів не пізніше, ніж за чотири дні до засідання в період між пленарними засіданнями Верховної Ради України…». Цей тиждень саме не пленарний. Це відверте порушення норм Закону, які пізніше призведуть до відміни наступних рішень у Конституційному суді.

Це було зроблено через бажання будь-якою ціною винести в зал засідань для голосування у другому читанні та в цілому законопроект № №2178-10 про обіг землі.

Крім цього, засідання 12 грудня мало бути закритим, тобто без «зайвих свідків». Підставою для такого рішення стала бійка за участі представників «Свободи», яка сталась вже після того, як засідання комітету завершилось.

Ми, депутати, як представники народу України у Парламенті, повинні чітко дотримуватись вимог законодавства, адже захист законності – один з наших обов’язків!

Друзі, закликаю стати на захист України, об’єднатись і відстояти державні інтереси, бо

НАМ ТУТ ЖИТИ!

Як повідомляє офіційний сайт Комітету Верховної ради України з питань аграрної та земельної політики, 17 грудня відбудеться позачергове засідання Комітету: «Відповідно до ч. 2 ст. 43 Закону України «Про комітети Верховної Ради України», на вимогу 12 народних депутатів України – членів Комітету, 17 грудня 2019 року о 08 год. 00 хв. у конференц-залі Верховної Ради України по вул. Грушевського, 5, буде проведено позачергове засідання Комітету з питань аграрної та земельної політики.

На порядку денному зазначеного засідання продовження розгляду проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення, друге читання (реєстр. № 2178-10 від 10.10.2019)».

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.