ПІШЛА З ЖИТТЯ ФАЇНА ОЛЕКСАНДРІВНА КИСЕЛЬОВА

«Мені вже 100 років – а ви наздоганяйте!». Так казала новокаховчанка Фаїна Олександрівна Кисельова своїм гостям, які вітали її 13 травня цього року зі 100-літнім ювілеєм. Столітній ювілей – унікальна річ! Не кожному щастить пройти такий життєвий шлях – та ще й мати чудову пам’ять, ясний розум – і заслужити від людей глибоку вдячність і повагу.

Нажаль, через 7 місяців, 14 грудня цього року, життєвий шлях Фаїни Олександрівни завершився. А 16 грудня новокаховчани провели в останню путь цю талановиту і життєрадісну жінку.

Фаїна Олександрівна Кисельова належала до унікальних людей – і не лише за віком. Захоплення і повагу викликала і її життєва дорога – скільки пережити, витримати і подолати вдалося їй на цьому шляху!

Вона  народилася 13 травня 1919 року у селі Горкіно Рудниківського району Іванівської області в Росії. Закінчила 4 класи сільської школи. Потім родина переїхала до міста Кінешма, що на Волзі. Юна Фаїна вже у шкільні роки відзначалася рішучим характером і сміливістю. Навчаючись у школі, тримала першість серед школярів зі стрільби. Після закінчення 9-го класу почала працювати в дитячому садочку вихователем. Потім закінчила робітничий факультет і отримала середню освіту.

Та мирне життя обірвала війна. 1941 рік. 22-річну Фаїну викликають до військкомату, щоб направити на курси снайперів під Москвою. Але військкомат міста Кінешма відкликає її і направляє на тримісячні курси медсестер, де її за стійкість і хоробрість вже тоді відзначив головний хірург. Після курсів Фаїна Олександрівна одразу потрапила на передову до сортувального госпіталю 34-13. Так розпочалася її фронтова дорога. Спочатку Білоруський, потім Український фронти, дійшла до Чехословаччини, де й зустріла Перемогу. Цей день запам’ятався особливо: «Дев’ятого травня прокинулась о четвертій годині ранку від потужної стрілянини, і мерщій вибігла на вулицю, – пригадувала Фаїна Олександрівна. – А там таке! Хто плаче, хто сміється, обіймають один одного, стріляють в небо – війна закінчилась! Перемога!».

У 1945 році Фаїна Олександрівна вступила до Ужгородського університету  на медичний факультет – обрала хірургію. Навчалася старанно, і через 7 років закінчила університет з відзнакою, а ще й військову кафедру, і отримала звання лейтенанта. За розподілом була направлена на будівництво Каховської ГЕС.

У березні 1952 року приїхала до Каховки і почала працювати хірургом в міській лікарні. Через півроку була переведена до новозбудованої лікарні у с. Мала Каховка – головним лікарем. А потім доля привела талановитого лікаря до Нової Каховки – Фаїна Олександрівна Кисельова стала першою завідуючою міським відділом охорони здоров’я. З Новою Каховкою пов’язані роки її становлення як лікаря, щасливі роки подружнього життя, народження двох синів, отримання квартири, в якій вона до останнього дня свого життя мешкала зі своєю онукою та її сім’єю. Раділа, що добре їй жити поряд з онуками, які дбали про неї і тішили її душу щодня своєю турботою і увагою.

Улюбленою піснею Фаїни Олександрівни був «Шкільний вальс». В ній – такі рядки: «Фронтовой санбат у лесных дорог был прокурен и убит тоскою. Но сказал солдат, что лежал без ног: «Мы с тобой, сестра, еще станцуем…». Ювілярка пам’ятала кожне слово цієї хвилюючої пісні. Як пам’ятала кожну сторінку свого нелегкого, але яскравого життя. І людей, які були поряд…

14 грудня 2019 року, на 101-му році життя, Фаїна Олександрівна Кисельова пішла з життя. Щирі співчуття рідним і близьким у зв’язку зі втратою висловлюють міський голова Володимир Коваленко, виконавчий комітет, великий колектив медичних працівників міста, міська організація ветеранів війни та праці. Світла пам’ять про Фаїну Олександрівну Кисельову назавжди залишиться в серцях новокаховчан.

Родина Фаїни Олександрівни Кисельової висловлює щиру вдячність за допомогу в організації та проведенні похорону міському голові Володимиру Коваленку, КП «НК Екосервіс» (директор Василь Нікулін), профспілковому комітету медичних працівників міста, голові ОСББ «9-й квартал 2» Марії Антонівні Бут, сусідам.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.