З НОВИМ РОКОМ, ЗАХИСНИКИ!

17 червня 2019 року  57 ОМПБр імені кошового отамана Костя Гордієнка Оперативного командування «Південь» Сухопутних військ Збройних Сил України відзначила 5-ту річницю з дня створення.

Бригада була сформована у зв’язку з початком військової агресії на сході України. Її основу склали добровольці.


24 серпня 2015 року бригада отримала Бойовий прапор. Восени 2014 року  17-й, 34-й та 42-й батальйони територіальної оборони після переформування у мотопіхотні батальйони стали основою новоствореної 57 ОМПБр.

5 листопада 2014 року управління 57 бригади  вирушило з  Кіровограда (нині Кропивницький) в Донецьку область для виконання завдань на Дебальцевському напрямку, де приєдналось до батальйонів, які вже на той час вели бойові дії. У грудні обороняли  населені пункти Дзержинськ, Майорськ та Зайцеве поблизу Горлівки.

В січні та лютому 2015 року особовий склад управління 57 ОМПБр брав участь в боях, допомагав евакуйовувати поранених десантників з Донецького аеропорту, обороняти Вуглегірськ та Дебальцеве.

25-26 січня 2015 року зведені підрозділи 42 окремого мотопіхотного батальйону 57 ОМПБр вели важкі бої, захищаючи висоту 307,5, забезпечуючи вогневу підтримку та відбиваючи спроби ворожого наступу поблизу населеного пункту Санжарівка в районі Дебальцеве.

Наприкінці лютого 2015 року після поповнення та ремонту техніки 34 окремий мотопіхотний батальйон 57 ОМПБр вирушив на захист південних рубежів України, ніс службу на КПВВ «Чонгар», на мисі Кутара, охороняв залізничний міст через Сиваш, з травня тримав оборону селища Зайцевого біля Артемівська.

Протягом 2015 року штат управління 57 ОМПБр було доповнено танковою ротою, артилерійським, протитанковим та зенітним ракетно-артилерійським дивізіонами. У грудні виконували бойові завдання в АТО на території Донецької та Луганської областей у складі ОТУ «Донецьк». З початку квітня 2016 року вибули в район відновлення боєздатності полігон «Олешківські піски» смт Раденськ Херсонської області. У липні пройшли батальйонні та бригадні навчання в Центрі підготовки підрозділів військового полігону «Широкий лан» в Миколаївській області. А 21 серпня 2016 року після завершення навчань вибули в район виконання бойових завдань, в оперативне підпорядкування командиру ОТУ «Південь» і зайняли визначену смугу оборони в Херсонській області, виконували бойові завдання в районі відповідальності: Залізний Порт, Бердянськ, Василівка, Нова Каховка.

3 червня 2017 року – 28 травня 2018 року  57 ОМПБр та підпорядковані їй батальйони знову залучені до виконання завдань в зоні проведення АТО, зайняли смугу оборони для недопущення проникнення диверсійно-розвідувальних груп та незаконних збройних формувань противника на територію, підконтрольну підрозділам ЗСУ на напрямках Донецьк – Желанне, Донецьк – Гірник та стійко утримували райони Піски, Опитне, Водяне, Орлівка, Красногорівка, Первомайське, Галицинівка в складі ОТУ «Донецьк», а з 30 квітня 2018 року – ОТУ «Схід» ООС.

З 21.11.2018 і по теперішній час 57 ОМПБр продовжує виконувати завдання в складі Об’єднаних сил.

Від 16 вересня 2014 року по 17 червня 2019 року 57-а ОМПБр втратила 22 бійця.

РІК  2019-Й

6 травня 2019 року відповідно до указу Президента України бригаді присвоєно почесне найменування «імені кошового отамана Костя Гордієнка».

19 липня Нова Каховка урочисто зустріла особовий склад 57-ї ОМПБр імені кошового отамана Костя Гордієнка в пункті постійної дислокації після чергової ротації в район проведення ООС. На центральній площі міста захисників зустрічали рідні, а також керівництво міста, місцеві жителі. Відбулося урочисте нагородження кращих бійців бригади відомчими відзнаками та цінними подарунками. Була організована виставка озброєння та військової техніки.

 19 липня у Новій Каховці відкрили Меморіальний комплекс на честь загиблих бійців 57-ї ОМПБр. За словами командира бригади, полковника Анатолія Мішанчука, меморіал уособлюватиме невичерпну мужність українських бійців і буде нагадувати, що ніхто з тих, хто поклав життя за Незалежність, не буде забутий.

24 липня особовий склад 57-ї ОМПБр відвідав Кам’янську Січ – славетне місце справжнього українського козацтва – мужніх, незламних, волелюбних воїнів. Саме тут знаходиться могила кошового отамана Костя Гордієнка, ім’я якого носить бригада. Бійці поклали квіти до могили славетного козацького ватажка.

На початку серпня 57-а ОМПБр повернулася в пункт постійної дислокації з району проведення ООС. У грудні бригада завершила двоступеневі командно-штабні навчання на полігоні Широкий Лан на Миколаївщині.

Бійці 57-ї ОМПБр вже стали своїми в Новій Каховці. Без них не відбувається жоден міський захід. В День Державного Прапора України бійцям вручили Народний прапор, символ єдності людей і війська, створений художником Левком Скопом з Дрогобича і доставлений в місто волонтерами. Військові спільно з мешканцями міста брали участь у заходах з нагоди Державних свят.

«57 ОМПБр пройшла шлях від формування у 2014-му в Кіровограді до отримання пункту постійної дислокації в 2019-му в Новій Каховці. Весь цей час поряд з нами ті, кому не байдужа доля України – вони допомагали у складні часи та залишаються з нами сьогодні», – зізнаються бійці. – Армія є частиною суспільства. На неї покладено захист територіальної цілісності держави, протидія збройній агресії проти України. Розуміння цього сформувало феномен української армії, яка попри раптовість та підступність дій Російської Федерації змогла дати відсіч агресорові, а цивільне населення робило все можливе, а інколи і неможливе, для того, щоб наблизити перемогу. Ворог на таке не розраховував, він програв вже тоді, коли громадянське суспільство та військо виступили проти нього єдиним цілим».

Сьогодні  українським захисникам доводиться зі зброєю в руках боронити рідну землю. Ціною власного життя відстоювати право на життя прийдешніх поколінь українців. В цій боротьбі сформувалася нова, сучасна, боєздатна Українська армія.

Щиро вітаємо  українських захисників з Новим Роком і Різдвом Христовим! Мирного неба, міцного здоров’я, успіхів у військовій підготовці, щастя Вам та Вашим рідним і близьким!

За матеріалами офіційного сайту 57-ї ОМПБр ім. кошового отамана Костя Гордієнка

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.