НОВА КАХОВКА – 2019: ОСНОВНІ ПОДІЇ РОКУ.

«2019-ий – рік розвитку нашої громади», – впродовж року зазначалося керівництвом міста на важливих засіданнях та зустрічах. Це дійсно так: у 2019-му Нова Каховка збільшилася новими територіями, обрала свій бренд, і новий курс розвитку.

Справжньою радістю для всіх городян стали нові дороги, оновлені заклади культури, освіти, охорони здоров’я, паркова та прибережна зони. Всього й не перелічити! Пропонуємо вам загадати разом: чим жила Нова Каховка у 2019 році?

«ЛАСКАВО ПРОСИМО У НОВУ РЕАЛЬНІСТЬ»

Так розпочинала брифінг за результатами парламентських виборів голова Центрвиборчкому Тетяна Сліпачук. У квітні Президентом став Володимир Зеленський, найбільше голосів на парламентських виборах у місті отримала партія «Слуга народу», народним депутатом від 184 виборчого округу став самовисуванець Ігор Колихаєв – нині заступник голови Комітету з питань аграрної та земельної політики, який відстоює нині інтереси громад.

на фото: черга на здачу бюлетенів біля будівлі міськради

 

«НА РУШНИК СТАТИ – ПОВІК ДРУГА МАТИ»

Логічного кінця добігають децентралізаційні процеси в країні: громади роблять свій вибір щодо приєднання. Все – як у шлюбі: спільний бюджет, спільні інтереси, спільні рішення. Село Веселе і селище Козацьке цього року вирішили «обручитися» з нашим містом, фактично утворивши одну з найсильніших в області – Новокаховську ОТГ. «Весела Козацька Нова Каховка», – жартує міський голова Володимир Коваленко, вітаючи в. о. старост цих територій Людмилу Аннас та Андрія Чирка.

Тож Новий 2020 рік Нова Каховка розпочне разом з 14-ма населеними пунктами у складі ОТГ, а це – 78 тисяч мешканців, 17 шкіл, 24 дитсадки. Наша громада тепер – і на лівому, і на правому березі Дніпра. Хоча зведений бюджет громади запрацює у лютому 2020 року, вже зараз створено управління старостинських округів та написано чимало амбітних проектів з розвитку прилеглих територій в наступному році. Цього року Козацьке відзначило 237 років від дня свого заснування, Веселе – 100-річчя!

на фото: в.о. старост приєднаних громад і начальник новоствореного відділу по управлінню майном старостатів

 

                У НОВИЙ РІК – З НОВИМ ОБЛИЧЧЯМ

Необхідність створення бренду міста обговорювалася давно. Активно ж взялися за розробку позиціонування у 2019 році. КП «Агенція регіонального розвитку», фахівці та громадськість вирішували, як ми себе ідентифікуватимемо. Зупинилися на варіанті «Нова Каховка – місто тисячі джерел». Після неймінгу – затвердили логотип, визначилися з легендою, оформили ідеї у вигляді сувенірів і атракцій.  Бренд яскраво презентували на урочистому святкуванні Дня міста у вересні. На головній площі біля Палацу культури містяни виклали найбільший логотип – і встановили рекорд України!

на фото: встановлення рекорду України – “Найбільш логотип, викладений з людей”

 

РІЧНИЦІ ПАМ’ЯТІ, ЮВІЛЕЙНІ ДАТИ

Одразу три великі ювілейні дати припали на рік, що минає. Дні народження справжніх геніїв, для яких Нова Каховка стала рідною домівкою, відзначали новокаховчани. 2019-ий – рік 80-річного ювілею Анатолія Павловича Бахути. Шанували митця камерно: у школах і бібліотеках, де декламували його вірші та читали йому присвяти. А літературний музей його імені п’ятий рік поспіль провів конкурс на здобуття літературної премії, де переможцями стали Дмитро Кириченко і Людмила Єгорова. Також встановили новий пам’ятник на могилі поета.

120 рік від свого Дня народження відзначив би Григорій Овксентійович Довженко – автор орнаментальних панно на будинках у старому кварталі міста. Їх назвали «кам’яними вишиванками», які встигли стати впізнаваними далеко за межами Нової Каховки. За популяризацію унікальних розписів взявся міський відділ культури і туризму, який виграв грант від Українського культурного фонду. У місті видали книжку і буклети, створили веб-сайт і мобільні додатки, розробили квести та екскурсії. До ювілею художника у Палаці культури організували виставки та провели великий концерт, куди приїхали земляки Довженка з Баштанки. «Кам’яні вишиванки» для них стали справжнім відкриттям.

У вересні весь світ святкував 125 річницю з Дня народження ще одного Довженка – Олександра Петровича. Так склалося, що це прізвище стало знаковим для Нової Каховки, як і Нова Каховка – у житті видатного кінорежисера. До круглої дати приурочили чимало міських заходів: організували концерт, провели безліч виховних і просвітницьких годин. А майстри Професійного електротехнічного ліцею подарували місту власноруч змайстровану «лавочку Довженка».

на фото: переможці літературного конкурсу ім. Бахути

 

ПРОЕКТИ ТА ОНОВЛЕННЯ: ТОТАЛЬНА МОДЕРНІЗАЦІЯ

Впевненими кроками Новокаховська громада прямує до початку будівництва Центру олімпійських видів спорту «Н2О Нова Каховка»: прокладені комунікації, пройдені експертизи, погоджені документи. Менш радісно йдуть справи з будівництвом ЦНАПу – компанія, яка виграла тендер, виявилася ненадійною.

2019 рік – рік масштабних оновлень. Завершено капітальний ремонт вулиць Дружби і Затишної, триває ремонт міжквартальних проїздів. Нарешті відчинила двері оновлена амбулаторія в Центральній Основі, ремонтні роботи різного характеру проводились у лікарняному комплексі №2, патологоанатомічному відділенні, блоках інтенсивної терапії та хірургії. Позитивні зрушення спостерігалися у закладах освіти – початок реконструкції під дитячий садок і відновлення клубу у Корсунці, ремонти закладів загальної освіти.

Не оминули увагою і застарілі комунікації – реконструйовано водогони в/з «Сокіл», системи водопостачання, збудований новий колектор по вул. Дружби. Під кінець року на містян чекав ще один приємний сюрприз – розпочалися роботи по реконструкції футбольного поля «Дніпро» та входу стадіону «Енергія».

на фото: капітальний ремонт вул. Затишна

 

ПОВЕРНУТИ ЖИТТЯ У СТАРІ КВАРТАЛИ

Нова Каховка – одне з небагатьох міст, де значні кошти вкладають у благоустрій територій. Гості міста, у тому числі приїжджі артисти, відзначають: тут чисто і затишно. Окрім постійного догляду за порядком у громадських місцях, цього року вдалося втілити кілька вже давно намічених планів. Так, завершили реконструкцію площі перед кінотеатром «Юність», реставрували фонтан біля Літнього театру, альтанки, набережну, доріжки у парку, замінили покрівлю у Музеї історії.

Історична частина міста зажила новим життям: розпочалася кампанія по відновленню дворів. Поступово облаштовують дитячі майданчики, облагороджують огорожі. Занепокоєння певної частини новокаховчан викликає оновлення зелених насаджень. Але в екологічній інспекції заспокоюють: замість одного старого дерева в місті висаджують п’ять молодих. Тож Нова Каховка залишиться зеленою оазою області і буде радувати мешканців молодими деревцями унікальних порід.

на фото: відновлення покрівлі Музею історії міста

 

РІК ОСВІТНІХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

Березень став для міста місяцем, коли завершуються принципові перетворення у житті громади. Так, 19 числа на базі ЗОШ №10 двері відчинив Інклюзивно-ресурсний центр, покликаний допомогти дітям з особливими освітніми потребами. Обраний директор Марина Скрипнікова розповідала: центр облаштований всім необхідним – пандусом, ресурсною кімнатою, ігровими зонами, кухнею. Пристосуватися до життя малечі допомагають логопеди, дефектолог, практичний психолог і медсестри. На урочисте відкриття тоді завітала перша леді Марина Порошенко.

Якіснішою і доступнішою освітою забезпечили не тільки наймолодших. 27 березня на базі Професійного електротехнічного ліцею відкрили новітній практично-навчальний центр для підготовки студентів і вже працюючих електромонтерів та газозварювальників. А з початком нового навчального року у контексті освітньої реформи запрацював академічний ліцей на базі ЗОШ №4.

на фото: під час відкриття практично-навчального центру

 

«РОЗХОДЯТЬСЯ, НАЧЕ ГАРЯЧІ ПИРІЖКИ»

Мова йде про позики револьверного фонду для міських об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, який запровадили у лютому цього року. Ініціаторка ідеї Ольга Рашевська – голова «Координаційної ради голів ОСББ та ЖБК» – розповідає: міські ОСББ беруть безвідсоткові позики для заміни каналізаційних труб, ремонту дахів, відновлення під’їзного освітлення та інші ремонтні роботи. Станом на вересень вже видано 17 позик на суму понад мільйон гривень. Спочатку загальний обсяг фонду складав 500 тис. грн.., а через шалений попит вирішили збільшити фінансування до 900 тис. грн. У міській раді обіцяють додати коштів фонду і радіють, що мешканці ОСББ мають реальну можливість для оновлення будинків.

на фото: збори голів ОСББ міста

 

МІСТА-ПОБРАТИМИ: НОВИЙ ЩАБЕЛЬ ВІДНОСИН

Численні мандрівки до Дрогобича, зустріч гостей з Сент-Етьєн-дю-Рувре та спільне святкування Дня міста – партнерські стосунки між містами-побратимами виходять на новий рівень.

На початку лютого до Дрогобича завітала численна делегація з Нової Каховки на чолі з керівництвом і творчими колективами, які взяли участь у Різдвяному фестивалі «Колядує Франкове Підгір’я». У велике свято Благовіщення до Нової Каховки приїхав іконописець з Дрогобича Левко Скоп, який дав майстер-клас та поспілкувався з містянами. А напередодні Великодня Нова Каховка зустрічала гостей з міста-побратима Сент-Етьєн-дю-Рувре, яким показали місто та поділилися останніми здобутками.

Чергова делегація нашого міста завітала до «Міста Каменяра» у вересні на День народження Івана Франка, після чого наприкінці вересня на масові гуляння Дня міста Нова Каховка до нас приїхали гості з Дрогобича. Не забувають новокаховчан у місті – побратимі Ланчхуті (Грузія) – надсилають привітання в дні свят і підтверджують прагнення подальшої співпраці.

на фото: міські голови Нової Каховки і Дрогобича на святкуванні Дня міста

 

ФЕСТИВАЛИМО!

Масштабно, з великим розмахом новокаховчани святкували Водохреща, Масляну, День пам’яті і примирення, День Незалежності, День міста. Щоразу центр Нової Каховки перетворюється на гамірний вулик, а гуляння не вщухають до самої ночі.

28 лютого Новій Каховці виповнилося 67 років. З цієї нагоди відзначили першобудівників. На той день їх залишилося не так багато – всього 51. День міста святкували 28 вересня. Численні гості, подвір’я господинь і майстрів, святкові зони, урочиста хода, рибацька юшка, регата, церемонія нагородження і вітання весільних пар з традиційною піснею для молодят від міського голови, святковий феєрверк – все це вже стало важливою складовою свята  для мешканців Нової Каховки.

У вересні до нашого міста завітала вся Україна – на ХХ-у ювілейну виставку-ярмарок «Таврійський ярмарок» і «Чумак-фест», де свої товари представляли 220 учасників з 19 областей України.

на фото: гуляння на “Таврійському ярмарку”

 

НОВА КАХОВКА – ТУРИСТИЧНА

Одним з головних напрямків розвитку міста цьогоріч вирішили обрати туризм. Все розпочалося з VI-го Міжнародного Туристичного конгресу, який провели у «Казковій Діброві». Власним досвідом з розвитку туристичної привабливості ділилися десятки експертів з різних країн.

Впровадити почуте вирішили у вигляді бренду, незабаром – анонсували початок роботи екостежки «Місто тисячі джерел» від альтанки біля Палацу культури вздовж берегової лінії Дніпра, аж до пристані. До ініціатив залучили й учнівську молодь у вигляді масштабного заходу «Профікемп» для учнів з 11 міст та районів Херсонщини, де цьогорічною темою став туризм.

на фото: гості та організатори “Туристичного конгресу”

 

УДАР СТИХІЇ

П’ятого червня після 1500 незначний дощ стрімко почав перетворюватися на зливу з градом. Вже за годину черговий виконкому повідомив про дзвінки городян з проханнями про допомогу. Повідомляли про підняття рівня води на дорозі, затоплення будинків і під’їздів. На проспекті Перемоги, вул. Щорса, Першотравневій, Французькій рівень води був настільки значним, що спричинив зупинку автомобілів. Без електропостачання залишились мешканці Дніпрян, Корсунки, Нових Лагерів. Ліквідували наслідки негоди доволі оперативно. Досвідчений керівник та комунальник Анатолій Гуртовий відверто зізнався: скільки працює – такої зливи в місті ще не бачив.

на фото: наслідки зливи у Новій Каховці

 

СПОРТИВНІ АРЕНИ

Чемпіони України, призери міжнародних змагань, кращі спортсмени міста – про всіх них ми писали на шпальтах нашого тижневика. Юна новокаховчанка Марія Горєлова стала триразовою юнацькою чемпіонкою України зі стрибків у довжину. Анастасія Павлова – «бронзова» призерка чемпіонату України зі стрільби із луку. Вона також виборола командну «бронзу» Чемпіонату Європи. Юлія Кисельова і Данило Федоров – чемпіони України з легкоатлетичних метань. Євген Бойко – юнацький чемпіон України з пляжного волейболу.

на фото: Марія Горєлова – спортивна гордість міста
[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.