ПЕРЕВІРИЛИ ПОБУТОВІ УМОВИ СПОРТСМЕНІВ І ТРЕНЕРІВ.

Про стан побутових умов для спортсменів і тренерів на спортивних об’єктах міста, що знаходяться в комунальній власності, йшла мова на засіданні Громадської ради 29 листопада.

З цього питання доповіли члени Громадської ради Євгеній Дикий та Віктор Борідко.

На засідання були запрошені міський голова В.Коваленко, керуючий справами виконкому В.Акуленко, начальник відділу у справах сім’ї, молоді,фізичної культури та спорту Н.Таран, радник міського голови Ю.Кобцов, директор КП «Спорт для всіх» В.Янко.

Як нагадав Євгеній Дикий, питання стану побутових умов спортсменів і тренерів було внесено в план роботи Громадської ради ще на початку року. Комісія у складі Л.Житченко, В.Задирка, В.Борідко, Є.Дикого працювала протягом весни, літа і осені. Нерідко влада випереджала громадськість у вирішенні питань: звернення лише планувалося,  а виявлялося, що кошти на вирішення проблеми вже виділені. Тож частина питань ще до засідання Громадської ради була знята. Але вирішено не все.

Євгеній Дикий підбив підсумки роботи і повідомив: гірше ситуація там, де спортивні об’єкти віддані громадським організаціям, спортивним клубам. За підсумками спілкування з тренерами, вихованцями встановили наступне: баскетбольні та волейбольні майданчики біля боксерського рингу на стадіоні «Енергія» – в неналежному стані. Але міська влада вже запланувала кошти на їх оновлення. Міський голова уточнив:  зроблено проект вартістю 2 млн. 800 тис. для проведення реконструкції. І проект на 3 млн. 800 тис. для реконструкції ФОК «Гарт». Частково оновлений гандбольний майданчик біля «Казкової діброви». Але там немає роздягальні, тренерської і приміщення для утримання спортінвентаря. Не в кращому стані місце, де повинен бути боксерський ринг. Тренерська кімната – 6 м2. В літній період її використовують два тренери з легкої атлетики, четверо – з боксу. Приміщення використовується для зберігання інвентаря і як роздягальня для дівчат. Гандбольний майданчик «Колізей» потребує реконструкції, ремонту трибун, обрізки старих дерев.

Ще одна проблема – використання вбиралень і душових на стадіоні «Енергія». У вбиральню в головному приміщенні стадіону відвідувачів та спортсменів не пускають. Вбиральня, де була більярдна, відкривається тільки під час змагань. Непросто потрапити і в літню душову після тренувань. Керівництво стадіону називає причини такої ситуації: велика вартість води, відсутні ліміти на її використання, немає персоналу для утримання вбиральні. Та й взагалі – старі вбиральні потрібно реконструювати. «На стадіон приходить багато людей з дітьми – а тут ні водички попити, ні у вбиральню сходити», – поскаржився Євгеній Дикий.

Міський голова розповів: враховуючи зростання кількості хвороб, що передаються побутовим шляхом, епідеміологи заборонили встановлення фонтанчиків з питною водою. Радять купляти воду у сусідніх кафе та магазинах – більш безпечно. Володимир Коваленко висловив здивування щодо почутого: «Послухав вас – таке враження, ніби Ви розповідаєте про якийсь відсталий район! В цьому році на спортивну галузь міста направлено близько 20 млн. грн.!».

Але й на цьому перелік спортивних проблем не закінчився. Члени Громадської ради оглянули поле для метання і приміщення для тренерів і спортсменів. Побутові умови тут – не кращі, ніж на стадіоні. Але найбільша проблема, на думку тренерів – відсутність огорожі з боку річки. Під час тренувань раптом з’являються сторонні люди – це небезпечно для них.

Підсумовуючи побачене, Громадська рада внесла пропозиції: провести реконструкцію боксерського рингу разом з будівництвом побутових приміщень, відновити місця для глядачів; придбати сучасний боксерський ринг для проведення змагань з боксу і кік-боксингу, провести реконструкцію волейбольного і баскетбольного майданчиків, гандбольного майданчика «Колізей» з трибунами, побудувати роздягальні і тренерські для тренерів з гандболу, баскетболу, волейболу, боксу, легкої атлетики. Врегулювати використання душових і вбиралень, скласти розклад відвідування тренувань. Розглянути можливість встановлення камер відеоспостереження на стадіоні «Енергія». Виділити додаткові кошти для завершення робіт з реконструкції спортивного майданчика у дворі будинку по вул. Зорге, 8. Ці пропозиції надали на розгляд балансоутримувачу – відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту – з проханням проінформувати в подальшому громадськість про результат розгляду.

Віктор Борідко доповнив інформацію щодо стану майданчиків, які оглянули за місцем проживання городян. На думку членів Громадської ради, спочатку уваги потребують два майданчика: на вул. Зорге, 8 – вже виділені кошти, КП «НК ЖЕУ» розпочав встановлення огорожі висотою 3 м. Ще один майданчик – на вул. Букіна, 38. «Ми розуміємо, що неможливо зробити все одразу. Але потихеньку хотілося б це зробити, щоб діти могли займатися спортом за місцем проживання», – сказав Віктор Борідко.

Присутні на засіданні мешканці Центральної Основи звернулись з проханням побудувати майданчик для дітей для гри у баскетбол і волейбол – для цього є достатньо території.

Голова Громадської ради Лариса Житченко запропонувала присутнім всі пропозиції зазначити письмово і передати до відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту.

Міський голова, вислухавши доповіді і пропозиції, зізнався: одразу в думках порахував, скільки коштуватиме втілення в життя таких пропозицій. І розповів: зберігає в себе фото міста минулих десятиліть, де видно, якими були об’єкти і в якій кількості. Були періоди, коли жодної копійки в їх оновлення не вкладали. Почали вкладати кошти – вже і 100 тис. мало, і мільйони – теж не вистачає! Але це стосується не тільки спортивних майданчиків. Таке життя – воно потребує змін, оновлення. Але всі ці проблеми, в тому числі і в спортивній галузі, систематизовані, і крок за кроком проекти оновлення втілюються в життя.

Володимир Коваленко прозвітував перед членами Громадської ради про роботу протягом року. Розповів про результати фінансово-господарської діяльності міста, про розвиток галузей, втілення нових проектів, звернув увагу на проблеми, які виникали, і на те, як міська влада їх вирішувала. Міський голова подякував членам Громадської ради і її голові Ларисі Житченко за принципову позицію,  небайдужість до життя міста, за вивчення актуальних міських проблем і надання пропозицій. І запевнив: міська влада прислухається до зауважень і рекомендацій лідерів громадських організацій – членів Громадської ради.

Лариса Житченко запевнила: влада чує громадську думку. Тому робота Громадської ради є ефективною і корисною для міста. Завдяки багатьом пропозиціям громадськості в Новій Каховці вирішено цілий ряд проблемних питань. Вона подякувала членам Громадської ради за активну роботу.

                                                                                            Вікторія РАЄВСЬКА

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.