ДНІПРЯНСЬКИЙ СТАРОСТАТ: ПЕРШИЙ РІК ПРИЄДНАННЯ

В жовтні 2019 року минув рік, як я змінив посаду селищного голови на посаду в.о. старости Дніпрянського старостинського округу. Цей крок був дуже нелегкий, але процес децентралізації невпинно крокує країною, і ми разом з депутатським корпусом Дніпрянської селищної ради одностайно прийняли рішення про добровільне приєднання до Новокаховської територіальної громади.

Серед основних вимог приєднання було створення відділу з питань управління комунальним майном, інфраструктури Дніпрянського старостинського округу,  який продовжив надавати всі послуги для населення чотирьох населених пунктів – вони надавались до цього Дніпрянською селищною радою. Наступним питанням  було  використання в повному обсязі коштів, які збираються на території старостинського округу на розвиток нашої громади. Ці та багато інших питань були включені до «Меморандуму про умови приєднання територіальних громад», який було підписано міським головою Коваленком Володимиром Івановичем.

Період змін був дуже нелегким, але нам вдалося зберегти той темп, який ми набрали в попередні роки. Ті проекти, які ми планували реалізувати, будучи ще селищною радою, були втілені в життя вже в складі об’єднаної територіальної громади. Як приклад – ремонт Будинку культури в с. Корсунка та дитячого садочка № 14 в смт. Дніпряни.

За рахунок коштів міського бюджету в розмірі, що навіть перевищив обсяг колишнього бюджету селищної ради, які ми отримали в 2019 році на реалізацію проектів, Відділом з питань управління комунальним майном Дніпрянського старостинського округу було виконано значний обсяг робіт та послуг на території чотирьох населених пунктів, серед яких: вуличне освітлення, ремонт доріг, послуги з благоустрою  населених пунктів, розробка проектно-кошторисної документації, розробка містобудівної документації, будівництво спортивного майданчика, ремонт громадської будівлі в с. Корсунка та інші. Серед моментів процесу  децентралізації є і сумний особисто для мене: депутатський корпус  Дніпрянської селищної ради склав свої повноваження, і я, як Голова селищної ради, втратив депутатську команду із 22 чудових людей, з якими, як кажуть,  я був готовий «і в вогонь, і в воду». Але, займаючи державницьку позицію і розуміючи незворотність процесів децентралізації, депутати прийняли єдине вірне рішення. За що їм щира подяка! Більшість з них продовжують брати активну участь у житті громади.

Величезний обсяг роботи за поточний рік виконали співробітники відділу з питань управління комунальним майном, інфраструктури Дніпрянського старостинського округу (начальник Сендик О.В.), перед якими була поставлена задача покращення надання послуг населенню, з чим вони, на мою думку, успішно впорались. Для більшості населення старостинського округу приміщення старостату так і залишилось «селищною радою», де в будь-який момент можна отримати необхідну довідку, акт старости, прописати або виписати людину, завірити доручення, скласти заповіт, розповісти про свої проблеми  та отримати консультацію.

Окремо хотілось би виділити творчі колективи Будинку культури та сільських клубів. Величезна кількість концертів, участь в загальноміських заходах, «Днях сіл», та багато іншого було організовано та проведено за їх найактивнішої участі.

Фініш року видався теж дуже напруженим. Після приєднання до Новокаховської ОТГ Веселівської, Райської, Козацької громад наш відділ було реформовано в Управління комунального майна, інфраструктури  старостинських округів Новокаховської міської ради, до якого увійшли чотири відділи приєднаних громад. Після чого було  розроблено та затверджено програму розвитку всіх старостинських округів, яку ми разом будемо реалізовувати в 2020 році. До програми увійшла величезна кількість заходів, які, я впевнений, за підтримки міського голови Володимира Коваленка,  старост Івана Коваля, Людмили Аннас, Андрія Чирка, депутатського корпусу Новокаховської міської ради, структурних підрозділів виконкому буде успішно реалізовано в Новому 2020-му році. Впевнений, ми вкотре своїми успіхами зможемо підтвердити мешканцям приєднаних територіальних громад , що їх вибір був доленосним і правильним.

Староста Дніпрянського старостинського округу                                                                         Анатолій БІЛИЙ

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.