ПІДСУМКИ БЮДЖЕТУ 2019 РОКУ: «МИ ВПЕРШЕ ПЕРЕТНУЛИ РУБІЖ У 300 МЛН. ГРН.»

Про результати виконання бюджету міста за 2019 рік на апаратній нараді доповів перший заступник міського голови Леонід Чурсинов.

За його словами, протягом 2019 року до загального фонду міського бюджету залучено податків та зборів у сумі 332,5 млн. грн., або 117% до плану.  «Ми вперше в нашій історії перетнули рубіж у 300 млн. грн..», – повідомив Леонід Чурсинов. – Протягом 2019 року ми збільшували наші планові показники на понад 36 млн. грн.. – це дало можливість своєчасно направити ці кошти на першочергові потреби міста».

До уточненого річного плану зі змінами виконання становить 104,8%. Понад план отримано 15 млн. грн.. В розрізі основних джерел надходжень перевиконання планових показників зафіксовано по всім податкам: податок на доходи фізичних осіб – 106,1%, плата за землю – 101,2%, єдиний податок – 101,7%.  Нажаль, по акцизному податку не втримали темпи попереднього року. Але на фініші 2019 року надходження зросли. З урахуванням уточненого плану його виконання становить 102% до плану.

З Державного бюджету місто отримало всі передбачені субвенції.

До Зведеного бюджету у 2019 році надійшло  361 млн. грн.. – 104,9% до плану. З початку 2019 року профінансовані видатки на суму 569,7 млн. грн.., або 95% до запланованого – це з урахуванням Державної субвенції на соціальний захист, яка сьогодні фінансується по фактичним потребам. Видатки на заробітну плату з нарахуваннями профінансовані в сумі 286 млн. грн., на енергоносії – 42,3 млн. грн., на благоустрій міста – 27 млн. грн.., на проведення робіт з утримання і поточного ремонту доріг – 6,7 млн. грн..

Кредиторська заборгованість на початок 2020 року відсутня.

До спеціального фонду надійшло 8,9 млн. грн.. Бюджет розвитку отримав 8,5 млн. грн. – кошти від відчуження майна, продажу земельних ділянок, кошти пайової участі в розвиток інфраструктури.

Видатки бюджету розвитку за рахунок усіх джерел у 2019 році склали 43,3 млн. грн. і спрямовані: на капітальний ремонт, будівництво і реконструкцію об’єктів соціальної сфери міського комунального господарства – 24 млн. грн.. Це – ремонти шкіл, лікарень, дитсадків. На оновлення основних фондів комунальних підприємств – 9,4 млн. грн.. В першу чергу – на придбання нової техніки – автобусів, спецтехніки, яка надає послуги мешканцям міста і використовується для підтримання чистоти на вулицях і дорогах Нової Каховки. На фінансову підтримку комунальних підприємств направлено протягом року 3,5 млн. грн.. До фонду охорони навколишнього природного середовища надійшло 445 тис. грн..

Леонід Чурсинов повідомив: міський бюджет має ресурси. На ближчих сесіях міської ради вони будуть розподілені на найнеобхідніші потреби міста. Серед завдань на січень 2020 року: фінансовому управлінню – в найкоротший термін провести роботу з головними розпорядниками коштів щодо складання розпису бюджету Новокаховської ОТГ на 2020 рік. «В найближчі терміни бюджет повинен запрацювати і фінансувати заплановані видатки», – акцентував увагу перший заступник міського голови. Всі розпорядники коштів у зазначені терміни мають прозвітувати про роботу за 2019 рік, підготувати Паспорти бюджетних програм на 2020 рік. І не допускати кредиторської заборгованості у січні 2020 року. Леонід Чурсинов попередив: наявність кредиторської заборгованості обмежує можливість фінансування з міського бюджету. Він також звернув увагу: місто має ще дуже багато резервів для збільшення надходжень до міського бюджету. Це підтверджує інформація з податкової. Є резерви і по сплаті за землю – як на території Нової Каховки, так і на нещодавно приєднаних територіях у Веселому та Козацькому.

Міський голова додав: у 2019 році жодного термінового питання в житті міста не залишили без уваги. Тому завершили 2019 рік з успішними показниками і з фінансовим запасом на початок нового 2020 року. Він подякував всім, хто був причетний до таких результатів – в першу чергу податковій, фінансовому управлінню і добросовісним платникам податків.

Вікторія РАЄВСЬКА

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.