«ВСЯ НАША РОДИНА, СЛАВНА УКРАЇНА, РАДУЙСЯ!»

У понеділок, 13 січня, як і повинно бути згідно православним традиціям, день розпочався щедрівками. Адже тривають Різдвяні свята. 13 січня – свято Маланки, Щедрий вечір. Наступного дня, 14 січня – свято Василя, до осель завітають колядники. А 19 січня – свято Водохреща і Богоявлення. Освячення води, купання в ополонці. Світлі, улюблені українцями свята, які очищують не лише тіло, але й душу. Про це на початку малої апаратної наради нагадав керівникам міський голова Володимир Коваленко і запросив до зали – ватаги щедрувальників.

Спочатку свято всім принесли вихованці та вчителі Маслівської ЗОШ, а за ними – колективи  Веселівського і Козацького Будинків культури.

Пам’ятаючи народні традиції, коли напередодні старого Нового року від Таврії до Гуцульщини традиційно ходили гурти ряжених, привітати керівників міста та міських закладів, установ і організацій зі святом Маланки прийшли ватаги, які щедрували, і «Маланку» водили. А з ними – і «Коза», і «Циганка», і «Дід» та «Баба».

Ми прийшли пощедрувати, з Новим роком вас вітати!

Щедрий вечір, добрий вечір!

Тут живе господар – багатства володар?

А його багатство – золотії руки.

А його потіха – хорошії діти.

Мир і спокій цьому дому! Тут немає місця злому!

Слава Богу, добрі люди. Хай добро із вами буде.

Добрі маємо новини для старого і дитини.

Весь світ нині звеселився, бо Син Божий народився!

Та вони не самі прийшли – «Козу» із собою привели! Бо «де Коза ходить – там жито родить! А де не буває – там вилягає! Де Коза ногою – там сіно копою! Де Коза хвостом – там картопля кустом!»

А далі – Козу рятували, її пригощали, та й щедрівки співали. «Щоб Коза встала – дайте кусок сала, кільце ковбаски і бубликів в’язку. Козі – ячменю, а щедрувальникам – грошей повну жменю!».

Господарю дарували обереги на здоров’я та добробут. Міський голова віддячив щедрувальникам і смачним салом, і ковбасою та цукерками, і грошима. У торбинку, яку тримав найменший щедрувальник, керівники теж поклали «жмені грошей».

Веселі ватаги щедрувальників потішили танцями та жартами. Свято продовжилося 14 січня – тоді вже з колядками до осель поспішали чоловічі гурти. Вони обсипають оселі зерном, а за ним – і жартами, сміхом, та доброзичливими зверненнями до господарів: « Ми прибули, господарю, До вашої хати, Хочемо Вам, господарю, Заколядувати! Хай Ісус, мале дитя, Благословить Ваше життя, Щоб Ви в мирі проживали І біди не знали!». У Новій Каховці в цей день з колядками до виконкому завітали чоловічий колектив міського Палацу культури, а також колективи Дитячої школи мистецтв, ЗОШ №№ 1, 2, 5 і 10.

Щиро вітаємо всіх вас, шановні читачі, з Різдвяними святами! До вашої уваги – фоторепортаж щедрувань 13 січня.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.