В МІСТІ МОЖЕ З’ЯВИТИСЯ «СКВЕР ТИСЯЧІ ДЖЕРЕЛ»

Сучасним і практичним пропонують зробити Сквер сільських будівельників. «Сухий» світловий фонтан, розумна автобусна зупинка, алеї магнолій – це лише невелика частина із запропонованого по реконструкції скверу. Пропозиції по облаштуванню всім відомої паркової зони на апаратній нараді 9 січня презентували представниці міської проектної організації Галина Микитенко і Віталіна Дяченко.

«Насправді, у нас було лише кілька тижнів на підготовчі роботи. Наразі ми представили ескізну пропозицію. Люди подивляться і  висловлять свої побажання, які ми разом розглянемо на громадських слуханнях. Часу для проектування не так багато, але ми маємо вкластися у три місяці», – кажуть жінки.

Міський голова повідомив: у великому переліку запланованих по місту робіт передбачено і оновлення улюбленого новокаховчанами «скверу з фонтаном». «Нарешті настала черга скверу, – із задоволенням проінформував керівників Володимир Коваленко. І надав слово молодим проектантам.

Вони розповіли: передпроектна документація передбачає організацію та реконструкцію всіх зон скверу. Система алей та пішохідних доріг змінить свою концепцію, де за основу візьмуть сформовані пішоходами маршрути. Алеї облаштують енергозберігаючим освітленням та сучасними ослінчиками з сонячними панелями, які дозволять підзарядити мобільну техніку, а вздовж них висадять магнолії. В геометричному центрі скверу пропонують створити «сухий» світловий фонтан, навколо нього – ландшафтний майданчик з квітниками і живими бордюрами. Поряд встановлять арт-об’єкт з логотипом міста – «Нова Каховка – місто тисячі джерел». Головний же фонтан планують модернізувати у музично-світловий.

Культурно-оздоровчу частину скверу планують облаштувати спортивним майданчиком з вуличними тренажерами, зоною для воркауту, майданчиком для скейтбордистів, мистецькою зоною, що буде присвячена містам-побратимам Нової Каховки – французькому Сент-Етьєн-дю Рувре, західноукраїнського Дрогобича, грузинського Ланчхуті. Осучаснити також планують зону для відпочинку дітей, де передбачають розмістити  комфортабельні лавочки і безпечні атракціони. «Ми самі матусі. І знаємо, що потрібно для відпочинку батьків з дітьми», – коментують Галина та Віталіна.Подбати обіцяють і про дітей з обмеженими фізичними можливостями.

У проекті передбачено облаштування парковок для автомобілів і велосипедів, встановлення сучасного туалету, камер відеоспостереження, стендів чи екранів з новинами міста і туристичною інформацією для гостей. Крім того, автобусну зупинку пропонують зробити «розумною» – з електронним табло, де в онлайн-режимі пасажири бачитимуть час прибуття міського транспорту.

Такі широкомасштабні ідеї мають намір втілити під новим ім’ям, яке Скверу мають надати самі мешканці Нової Каховки. Приміром, замість «Скверу сільських будівельників» він може отримати назву « Сквер першобудівників», «Затишний» або ж «Сквер Тисячі джерел». Насправді, варіантів чимало. Фахівці обіцяють, що розглянуть усі пропозиції і побажання новокаховчан. Також запевняють, що у проект вклали всю душу: «Це наш перший масштабний проект, тому відчуваємо велику відповідальність, – зізналися дівчата-проектанти. – Ми намагалися врахувати потреби усіх мешканців нашого міста – від найменших до людей благородного віку. Тому продумуємо все так, щоб сквер став сучасним, практичним і затишним для кожного».

Як повідомляють в управлінні містобудування і архітектури Новокаховської міської ради, передпроектна пропозиція розроблена дочірнім підприємством “Експертпроект” комунального підприємства “Теплові мережі міста Нова Каховка”.

Презентація передпроектної пропозиції для мешканців Новокаховської територіальної громади відбудеться 21 січня 2020 року о 15-00 у великій залі засідань виконавчого комітету за адресою просп. Дніпровський, 23.

Ігор БУРЛАЧЕНКО

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.