ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА: РОЗПОЧАТО ПЕРЕВІРКИ ЗАКЛАДІВ

Про те, як пройшли в місті святкові дні, які пригоди трапилися, і які завдання поставлені профільним Міністерством перед рятувальниками після трагедії в Одесі, учасникам апаратної наради 8 січня доповів начальник міського відділу ГУ ДСНС Андрій Кривошеєв. За його словами, за 10 днів нового року на території Новокаховської ОТГ сталося 5 пожеж. Нажаль, на одній з них у селі Райському є загиблий – чоловік 1947 року народження.

Згідно доручення Президента України і Постанови Кабінету Міністрів, до 01 лютого цього року мають бути перевірені всі навчальні заклади, гуртожитки, об’єкти з масовим перебуванням людей на дотримання правил пожежної безпеки. Складено графіки перевірок. До нового року вже оглянули 30% об’єктів. Наступні перевірки продовжаться з 13 січня. Андрій Кривошеєв підтвердив – в місті є об’єкти в жахливому стані: стара проводка, захаращені непотребом шляхи евакуації. «За такий стан передбачено покарання, матеріали направляються до суду», – попередив головний рятувальник міста. Під час перевірок інспектори нагадують власникам об’єктів правила пожежної безпеки і змушують ліквідувати порушення.

Андрій Кривошеєв запевнив: особовий склад готовий до виконання своїх обов’язків, техніка в робочому стані, забезпечена пальним.

«Має бути взаємна відповідальність», – прокоментував почуте міський голова. –  Керівники несуть відповідальність за людські життя. Тому, враховуючи, що в місті є будівлі, побудовані понад 50 років тому, варто приділити увагу їх стану і  виконанню всіх вимог по пожежній безпеці. Пригадується стан директора ліцею в Одесі, де загинули люди. З іншого боку, є листи, з якими вона зверталася до Міністерства – але  ніхто не виділив ні копійки. Тому треба знаходити варіанти, щоб в першу чергу захистити здоров’я і життя людей».

Ще одну серйозну проблему відкрила пожежа по Горького, 4, де загорілася стіна, на якій було встановлено газову колонку. Виявилося – стіна дерев’яна, та ще й обшита гіпсокартоном! Андрій Кривошеєв звернув на цей увагу керівництва міського управління АТ «Херсонгаз», щоб при перевірках фіксували такі випадки. І нагадав: колонки мають бути встановлені на стіни, які не є легкозаймистими. А від стіни до газової колонки має бути відстань не менше 3 см. Це забезпечить циркуляцію повітря. Представники міськгазу, присутні на апаратній нараді, підтвердили, що зауваження рятувальників прийнято до уваги.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.