ВЕРХОВНА РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОН ПРО ПОВНУ ЗАГАЛЬНУ СЕРЕДНЮ ОСВІТУ

Як повідомляє «Укрінформ», 16 січня за відповідне рішення проголосували 327 нардепів.

У Законі визначено, що мовою освіти є державна мова, а також врегульовується питання навчання мовами корінних народів та національних меншин.

Серед новацій документу можна виділити:

  • обов’язкову Державну підсумкову атестацію (ДПА) за кожен рівень повної загальної середньої освіти з державної мови, математики та інших предметів, визначених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, крім випадків, визначених законодавством;
  • введення понять «інституційний аудит закладів середньої освіти», «сертифікація вчителів», у той же час процедура атестації педагогічних працівників залишається незмінною;
  • визначення функцій, прав та обов’язків керівників закладів середньої загальної освіти, порядку конкурсу на посаду директора школи;
  • введення такого поняття як «індивідуальна освітня траєкторія учня», яка реалізується на підставі індивідуальної програми розвитку, індивідуального навчального плану.

Крім того, заклад загальної середньої освіти повинен мати самостійний баланс, розрахункові та інші рахунки у фінансових установах і банках державного сектору.

Згідно документу, наповнюваність класів у державних та комунальних школах повинна бути не менше 5 учнів. Для класів початкової школи гранична наповнюваність має становити 24 учні, для базової та профільної школи – 30 учнів.

Також вводиться «педагогічна інтернатура» для вчителів, які не мають досвіду роботи. Вона передбачає супровід та підтримку більш досвідченого педагогічного працівника, різні форми професійного розвитку. За виконання обов’язків педагога-наставника  вчителю-новачку призначається доплата у граничному розмірі 20% його посадового окладу.

Джерело: «Укрінформ»

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.