КП «ТЕПЛОВІ МЕРЕЖІ»: РОБОТА В НОВИХ УМОВАХ.

На плановому засіданні виконкому 28 січня всі КП Новокаховської громади – а їх на сьогодні 21 – прозвітували про роботу у 2019 році і захистили фінансові плани на 2020 рік.

Як повідомив директор КП «Теплові мережі міста Нова Каховка» Ігор Дем’яненко, в цьому році підприємство працюватиме в нових умовах.

В минулорічному опалювальному сезоні на котельні №9 працювала Київська фірма, яка встановила своє обладнання і продавала тепло. КП «Теплові мережі» його транспортувало і надавало споживачам – бюджетним установам. В цьому році  є домовленість, прийняті відповідні рішення сесії і готуються документи для передачі теплових мереж від котельні №9 в оренду, щоб вони були в одних руках.

«Дуже важко збалансувати фінансові витрати, коли котельня належить одному підприємству, теплові мережі – іншому. Поділити це практично неможливо,пояснив перший заступник міського голови Леонід Чурсинов.Ми мали дуже проблемний минулий рік весною та влітку, коли підприємству потрібно було заробляти кошти, щоб утримувати персонал. Тому прийнято відповідне рішення. З міського бюджету ми вклали кошти, щоб зменшити втрати в тепломережах – і втрати тепла зменшили достатньо суттєво: від 42% втрат в минулому році – до 26% станом на 28 січня цього року».

На підприємстві є плани щодо заміни теплотрас у 2020 році. Керівництвом міста «Тепловим мережам» поставлено завдання збільшувати перелік послуг, які воно зможе надавати мешканцям. Нині КП вже має дочірнє підприємство, яке займається проектуванням. Леонід Чурсинов нагадав: на КП знаходяться основні засоби, які на сьогодні законсервовані. Це всі газові котельні міста. Також залишаються відносини з НАК «Нафтогаз України» по боргам.

Як повідомила начальник відділу капітального будівництва Світлана Гончаренко, на виконання заходів з енергозбереження, з урахуванням зменшення споживачів теплової енергії, у 2019 році  за рахунок коштів міського бюджету на замовлення КП «Теплові мережі міста Нова Каховка» були виконані наступні роботи:

– Капітальний ремонт ділянки теплової мережі по вул. Затишній. Заміна існуючих трубопроводів на попередньо ізольовані труби діаметром 110 мм.

– Капітальний ремонт ділянки теплової мережі від ТК Э38-2 до будівлі Новокаховського техніко – економічного ліцею по вул. Першотравневій, 20а  із заміною трубопроводів на попередньо ізольовані труби діаметром 110 мм.

– Реконструкція магістральних теплових мереж зі заміною діаметру по вул. Затишна від ТК Є37. Заміна існуючих трубопроводів на попередньо ізольвані труби діаметром 159 мм.

– Реконструкція магістральних теплових мереж зі заміною діаметру по вул. Першотравнева. Заміна існуючих трубопроводів на попередньо ізольовані труби діаметром 159 мм.

Крім цього, розроблено проект  на капітальний ремонт ділянки теплової мережі зі заміною діаметра від ТК С20б -1 до ЗОШ № 10 по пр. Перемоги,30 .

Виконані роботи значно зменшать понаднормові витрати в мережах та забезпечать стабільним теплоносієм об’єкти соціальної сфери.

Директор КП «Теплові мережі міста Нова Каховка» Ігор Дем’яненко підтвердив: підприємство в опалювальному сезоні 2019-2020 рр. підвищило якість надання послуг з теплопостачання міста завдяки коштам, виділеним з місцевого бюджету у 2019 році.

В результаті замінено найбільш аварійні ділянки мережі: по вул. Затишна до учбового корпусу Новокаховського техніко-економічного ліцею, по вул. Першотравневій; замінено ділянку теплової мережі до архівного відділу від вул. Затишна вздовж вул. Гагаріна. На виконання вказаних робіт витрачено 1 млн. 183 тис. 442 грн.

Здійснено реконструкцію магістральних теплових мереж із заміною діаметра по вул. Затишна. В процесі робіт виконано заміну ділянки довжиною 254,5 м. Здійснено реконструкцію магістральних теплових мереж із заміною діаметра по вул. Першотравнева. Замінено 108,2 м теплової мережі. Вартість робіт – 2 млн. 821 тис. грн.

Загалом протягом 2019 року на заміну 1300 погонних метрів теплових мереж було використано 4 млн. 4 тис 919 грн. бюджетних коштів. Завдяки проведеним роботам по заміні трубопроводів теплових мереж влітку та восени 2019 року підприємство домоглося зниження втрат тепла з 42% до 26%.

«Існує Державна програма переходу на альтернативне паливо. Нова Каховка – єдине місто в області, яке повністю виконало цю програму: протягом останніх п’яти років ми повністю перейшли від газу на пелети. Одна котельня працює на вугіллі. Це дає можливість значно зекономити бюджетні кошти.

Хочу звернути увагу на ще одну деталь – наземні мережі опалення. Ми їх утеплюємо, щоб не втрачалося тепло. Однак є проблема: безхатченки час від часу цю ізоляцію обривають і гріються біля труб опалення. Ми щодня перевіряємо стан мереж . І просимо мешканців міста в разі, якщо вони бачать подібні випадки – повідомте КП «Теплові мережі». Телефон приймальні – 7-07-65. Ми одразу реагуємо на такі ситуації.

На підприємстві є графік ремонту теплових мереж. Ми чітко його дотримуємося і протягом зими всі заплановані роботи виконуємо. В минулому році підприємство повністю освоїло кошти, надані нам з міського бюджету на виконання робіт. І обсяг цих робіт був рекордно великим. Вони продовжаться і в 2020 році».

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.