«МИ НАЧЕ ПОБУВАЛИ У КАЗЦІ»

Надія Рєзнікова – керівник відомого в місті та за його межами ансамблю естрадного танцю «Таврія» Новокаховської гімназії. В цьому році 5 вересня колективу виповниться 12 років. За словами керівника, колектив «відбувся» на території Новокаховської гімназії (директор Олена Михайлівна Литвинова) у 2008 році. Там нині працюють і відомі, талановиті  наставники Віра Борисівна і  Олександр Миколайович Ступакови. «Я – їх учениця, – зізнається Надія Рєзнікова. – 10 років танцювала в ансамблі танцю «Молодість». Далі – училище, потім  5 років – робота в міському ПК. Нині в гімназії веду уроки хореографії в початкових класах, у другій половині дня – репетиції колективу. Тепер в мене з моїми наставниками танцкласи – поряд».

Становлення колективу в гімназії починалося з 8 вихованців.  Отримали танцклас – і почали працювати. За 12 років «народилося»  близько 60 номерів. «Всі постановки мої, крім однієї – один танець поставила моя вихованиця Валюша Кравець», – розповідає Надія Рєзнікова. І цей спогад завдає болю. Адже Валя Кравець була успішною танцівницею – закінчила училище культури, потім інститут. Танцювали разом з чоловіком, були на гастролях в різних країнах. Коли бувала в Новій Каховці – приходила до рідного колективу, проводила заняття, ділилася танцювальними новинками. Нажаль, у 26 років вона трагічно пішла з життя, потрапивши у ДТП. До того ж -була вагітною… Після аварії – кома. Її й дитину врятувати не змогли – вона померла 1 березня 2019 року…

Нинішні учні  Надії Рєзнікової, «ставши на крило», з рідного колективу вирушають на навчання. Опановують мистецтво танцю в училищі культури, в педінститутах на хореографічному відділенні – хто на денному, а хто й заочно. «Дуже сильне училище в Херсоні – випускає професійних танцюристів, – підкреслює керівник «Таврії». – Декого доводиться вмовляти йти далі навчатися. Але нині це необхідно – спеціальна освіта відкриває шлях до інших країн».

Надія Рєзнікова сама моделює і  шиє костюми. Адже після хореографічного встигла закінчити ще й швейне училище.

  • Яким був для колективу 2019 рік?
  • Колектив входить до Спілки хореографів Херсонщини – тож Спілка пропонує колективу конкурси та фестивалі для участі. Двічі на рік ми виступаємо у ХДУ. У лютому – це щорічний конкурс до дня народження Павла Вірського. На цьому конкурсі – лише народна хореографія. П’ять років поспіль ми посідаємо перше місце! Був і Гран-прі. Виступали мої молодші вихованці – з ними працюю вже три роки. Це учні 1-6 класів. Наш колектив звань не має – я до цього ставлюся спокійно. Головне – показати себе на сцені. Ми хочемо глядачу подарувати задоволення. Коли навчалася в хореографічному училищі – ніколи не думала, що Бог обдарує мене вмінням створювати танець. Тепер роблю це із радістю.

Керівники Спілки щороку мають виставити новий номер. Конкурс мені подобається тим, що на сцену запрошують колектив, але журі не знає ні його назви, ні з якого він міста, ні імені керівника. Оцінюють лише виступ. Чотири члени журі виставляють бали. У 2018 році ми були передостанні. На сцену виходило близько 40 колективів. Ми виступили – і тут нам виставляють 59 балів з 60! За номер, який ми встигли поставити за три дні!

Я беру в колектив всіх, хто бажає. Любить дитина танцювати, подобається їй  – допомагаю, залишаюсь з ними після уроків – безкоштовно. В гімназії директор виділила нам поряд з танцкласом приміщення – ми там створили костюмерну. Шукаю конкурси, де безкоштовна участь, або витрати мінімальні. Бо не всім батькам вони під силу.

– Як колектив потрапив на фестиваль?

– В інтернеті побачила анонс про фестиваль, присвячений Різдву, – 13-й Відкритий міський фестиваль «Острів Різдва», який мав відбутися в Херсоні. Колективам, які мають номери на тему Різдва, пропонували надіслати свої заявки і відео номера. Ми це зробили і чекали. А 24 грудня отримали листа – нам запропонували своїм номером відкрити фестиваль! При тому, що близько 300 колективів надіслали свої заявки на участь – з них обрали лише 26. Наша землячка, режисер від Бога, з якою ми навчалися в ЗОШ №1,  Ірина Корольова, повідомила нам про рішення зробити наш номер першим – так він всім сподобався!

З моїми вихованцями – а це юні танцюристки 10-11 років – на концерт поїхали батьки. Концерт був високого рівня, тривав дві години. Все було чудово організовано. І ось – початок. Наш номер – перший. За кульсами – нікого, крім нас. Ми виходимо. Тиша. Ми виступили – наступний колектив заходить. Ніякої штовханини, галасу. На вищому рівні був вокал – сподобалось, що багато чоловічих голосів.

На цьому концерті було духовенство зі всієї Херсонщини. Ведучі – артисти театру ім.. Куліша. Ірина Корольова – головний режисер цього Різдвяного концерту. Мої вихованці вперше побували на сцені цього театру, отримали надзвичайне задоволення, море позитивних емоцій, гарні святкові подарунки. Атмосфера була просто казкова! Після виступу ми переодягнулися і швиденько побігли на балкон – дивитися концерт. В залі була повна тиша – і відчуття, ніби ми потрапили в казку!

Після концерту я виконала обіцянку – і ми з колективом та батьками поїхали на «Фабрику».

  • Чи одразу Ви бачите, хто з Ваших вихованців може досягти успіхів, зробити блискучу кар’єру, професійно опанувати мистецтво танцю?
  • Ні. Приміром, приходить дитина – має хист до танців. Але … лінується. Або припиняє заняття. А той, якому важко – плаче, повторює вправи знову і знову. Його ганяє вчитель – а він не зупиняється, і вперто вчиться. І стає успішним! Я прийшла в 14 років до ансамблю танцю «Промінь». Я так хотіла танцювати! Любов до танцю перемогла всі мої попередні захоплення. Моїм наставникам – Вірі Борисівні та Олександру Миколайовичу Ступаковим – я дякую за те, що навчили мене працювати. Щоб стати професійним танцюристом – потрібно багато працювати! І любити те, чим ти займаєшся. Своїм вихованцям я щоразу раджу – оберіть самі те, що вам до душі. І щодня наполегливо працюйте, щоб в улюбленій справі досягти успіху.

                                                                                                                                                                                   

                                                                                                                                                                                         Вікторія РАЄВСЬКА

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.