У ШКОЛАХ ГРОМАДИ ОГОЛОШЕНО КАРАНТИН

Термінове засідання Комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій відбулося у виконкомі 01 лютого. Його провів голова комісії Віктор Замковий. Він повідомив: за інформацією керівників медичних закладів міста, за кілька найближчих днів значно зросла кількість захворювань на ГРВІ та грип – почастішали звернення до лікарів. Серед хворих переважна більшість – діти від 3 до 14 років.

Як повідомила керівник Центру первинної МСД Зоріна Зінченко, лише за одну добу педіатри оглянули 262 дитини із симптомами ГРВІ. Особливо зростає кількість хворих на пневмонію. В лікарню вже потрапило 29 дітей. Тому керівник Центру звернулася з листом до керівництва міста з проханням ввести обмежувальні заходи щодо відвідування шкільних закладів Новокаховської ОТГ. Вона запропонувала не чекати збільшення кількості хворих і ввести карантин у школах мінімум на тиждень. І звернула увагу: найбільше хворих дітей – у міських школах.

Лікар-епідеміолог ЦМЛ, завідуюча відділенням епідеміологічних досліджень і дезинфектології Лариса Папаяні повідомила: стрімко розвивається ситуація саме із захворюванням дітей. Хоча епідпоріг ще не перейдено, варто вжити заходів негайно. В областях, де епідпоріг перетнули, ввели карантини на два тижні.

Головний лікар ЦМЛ Ігор Гайдаманчук звернув увагу: в ЦМЛ минулого тижня відмічено збільшення хворих на пневмонію. Ця пневмонія не вірусна, а мікробна, що характерно для цього сезону кожного року. Тяжких випадків захворювання не зафіксовано. Він нагадав: у 2017 році ситуація була значно гіршою, багато людей тоді потрапили в реанімацію із стрімкою формою пневмонії, яка активно прогресувала погодинно. В цьому році ситуація більш спокійна. Кілька днів тому в лікарні перебувало 44 хворих з пневмонією. Станом на 01 лютого частину пацієнтів вже виписали додому – ще лікуються 32 хворих.

Ігор Гайдаманчук розповів: для обстеження своєї хворої дитини одна сім’я придбала в аптеці тест на грип. Тест показав – дитина захворіла на грип типу А.

«Карантин вводиться для того, щоб не було спалаху захворюваності. З досвіду попередніх років знаю, що педагоги не дуже радіють, коли в школах оголошують карантин, – зізнався Ігор Гайдаманчук. – Ще одна хвиля захворюваності очікується наприкінці лютого. Зважаючи на це, карантин потрібен – але не більше тижня».

Занепокоєна ситуацією начальник міського відділу освіти Лілія Микитенко: «З минулої п’ятниці ми щодня аналізуємо кількість присутніх на уроках учнів, – розповіла вона. – І з’ясували, що в багатьох школах значна кількість дітей відсутні на уроках не через хворобу, а за заявами батьків з інших причин. В учнів 1-х класів є додаткові канікули в лютому. Ми можемо термін канікул змістити. Роботу з профілактики захворювань на ГРВІ та грип почали в листопаді. В кожній школі медичний працівник проводив роботу з батьками з приводу щеплень».

З досвіду попередніх років, своєчасне введення карантину знижувало кількість хворих і дозволяло уникнути епідемії. На це звернув увагу начальник управління з питань НС і ЦЗН Олександр Бараніченко: «Якщо працювати на упередження – карантин потрібно вводити. А не чекати, поки буде перейдено епідпоріг». Його підтримав і член комісії – начальник міського відділу ГУ ДСНС в Херсонській області Андрій Кривошеєв: «В попередні роки в Новій Каховці завдяки своєчасному оголошенню карантину вдалося уникнути спалаху захворювання – на відміну від районів області, де потім були серйозні проблеми. Пропоную оголосити карантин на тиждень, а у п’ятницю, 07 лютого, на засіданні комісії заслухати інформацію про кількість хворих і розвиток ситуації». Члени комісії також запропонували перевірити ситуацію із захворюваністю на грип та ГРВІ в училищах, технікумі та коледжах міста, а також у дитсадках.

Перший заступник міського голови Леонід Чурсинов підсумував результати обговорення: «Під кінець тижня відмічається стрімке зростання кількості хворих. Мета подальших дій – зберегти здоров’я дітей. Тож не варто очікувати, коли перетнемо епідпоріг. Треба дослухатись до позиції лікарів і зробити кроки на упередження».

Рішенням комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, з понеділка, 03 лютого, у школах Новокаховської ОТГ оголошено карантин на тиждень. У п’ятницю, 7 лютого, комісія проведе засідання і розгляне інформацію щодо ситуації із захворюванням на грип та ГРВІ на території Новокаховської ОТГ. Протягом поточного тижня припинено проведення масових заходів закладами культури і спорту.

                                                                                                                                                                                    Вікторія РАЄВСЬКА

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.