У ПЕРСПЕКТИВІ «М’ЯКІ НАВИЧКИ»

За інформацією прес-служби МОН, протягом п’яти років 26 шкіл із різних областей країни впроваджуватимуть систему з розвитку «м’яких навичок», соціально-емоційного та етичного навчання (СЕЕН або SEE Learning).

Як стверджують у Міністерстві освіти і науки України, опанування «м’яких навичок» ще у шкільному віці дозволить швидко адаптовуватися до нових умов роботи в майбутньому, легко змінювати сферу зайнятості, вирішувати нестандартні завдання. Ці універсальні навички міжпрофесійні і корисні для будь-якого виду діяльності.

«М’які навички є невід’ємною складовою успішного навчання й обов’язковою компетентністю, якою має володіти випускник Нової української школи», — відмічає міністр освіти і науки Ганна Новосад. — Адже накопичувати знання з предметів сьогодні недостатньо, щоб реалізувати свої вміння та стати успішним. Важливо також розуміти, що «м’які навички» є широким поняттям, яке передбачає вміння розв’язувати складні завдання, креативно і критично мислити, комунікувати і співпрацювати. Ми прагнемо, щоб такі навички пов’язували всі навчальні предмети, які нині викладаються в українських школах. Крім того, оскільки СЕЕН є гнучкою та інклюзивною програмою, ми хочемо наповнити її кращими українськими практиками з урахуванням національних особливостей».

Для участі в програмі усього надіслали 182 заявки, серед них відібрали 26. Автори програми сподіваються, що учасникам експерименту вдасться покращити академічну успішність, а також знизити рівень булінгу у школах. Крім того, мета системи СЕЕН – змінити загальну атмосферу в школах, ставлення учнів до вчителів, навчання та одне до одного. Ініціатором втілення проекту в Україні є спільнота відповідального вчительства EdCamp Ukraine.

Джерело: «Голос України»

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.