ПІДСУМКИ БЮДЖЕТУ 2019: НАДХОДЖЕННЯ ЗРОСЛИ НА 32,3%

На позачерговому засіданні виконкому 10 лютого розглянули підсумки виконання бюджету громади за 2019 рік та внесли зміни до бюджету громади на 2020 рік – ці питання 13 лютого будуть розглядатись депутатами міської ради на черговому сесійному засіданні.

«Минулий рік був для громади найкращим за останні роки по залученню додаткових надходжень, виконанню дохідної частини, – повідомила начальник фінансового управління Ірина Фурсєєва. – За 2019 рік до міського бюджету надійшло всіх доходів в сумі 613,1 млн. грн.. По загальному фонду, який складається з власних надходжень і трансфертів, надійшло 332 млн. 531 тис. 514 грн., і майже 280 млн. грн. – це трансфертні надходження. Як бачимо, це майже порівну  від обох джерел надходжень». У 2020 році власні надходження прогнозуються на рівні 72%. Протягом 2019 року зріс відсоток власних надходжень на 34,8 млн. грн.. А з урахуванням залучення додаткових надходжень і перевиконання планових показників – додатково отримали 15 млн. 258 тис.. Тож загалом до планових призначень надійшло додатково 50 млн. грн.. В порівнянні з минулим роком надходження зросли на 81,1 млн. грн.., або на 32,3%.

ОСНОВНИЙ ПЛАТНИК ПОДАТКУ – ВІЙСЬКОВІ

Серед власних надходжень основними бюджетоутворюючими залишаються чотири: податок на доходи фізичних осіб – 205 млн. 511, 6 тис. грн. – на 64,8 млн. грн., або на 46,1% більше проти минулого року. Основний платник податку – військова частина, завдяки якій місто отримало 34,7 млн. грн. податку.

Друге по обсягу джерело надходження до бюджету – єдиний податок. У 2019 році надійшло 41,5 млн. грн.. – проти минулого року це більше на 8 млн. 660,9 тис. грн.., або на 26,3%.

По платі за землю до бюджету громади у 2019 році залучено 32 млн. 966 тис. грн.. – зростання на 5,3 млн., або на 19,3% більше в порівнянні з попереднім роком.

Що стосується акцизного податку – на засіданнях виконкому не раз звертали увагу щодо проблем по надходженням – вони зменшились по акцизному податку з реалізації через роздрібну торгівлю. Така ситуація тривала весь минулий рік. Як результат – надійшло на 1 млн. 350,7 тис грн.. менше від запланованого, або на 3,3%. Але за рахунок змін до бюджетних призначень – зменшення планів по акцизу на 1,9 млн. грн.., за підсумками 2019 року цей показник виконано на 102%.

СКІЛЬКИ ГРОМАДА ОТРИМАЛА З ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ?

Стосовно трансфертних платежів з державного бюджету – місто отримало базову дотацію на загальну суму 10 млн. 108 тис. 200 грн. Освітня субвенція – 79 млн. 244, 4 тис. грн.. За цільовим призначенням вона 100% спрямована на заробітну плату педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти. Медична субвенція в сумі 49 млн. 518 тис. спрямована також в повному обсязі на заробітну плату працівникам Центральної міської лікарні. Ще одна субвенція – на формування інфраструктури ОТГ – 1 млн. 186 тис 100 грн. – спрямована на будівництво спортивного майданчика на території Дніпрянської ЗОШ.

Отримано трансферти і з обласного бюджету – в основному це бюджетні кошти, які перерозподілялись через обласний бюджет. Загалом отримано субвенцій на суму 135 млн. 72,9 тис. грн.. Основна субвенція – на соціальний захист населення – 122,9 млн. грн.. – на оплату пільг, субсидій на оплату ЖК послуг, і допомога сім’ям з дітьми. В галузі освіти отримали субвенції на загальну суму 4 млн. 502,9 тис. грн.. Це кошти на Нову українську школу – вони були направлені на придбання шкільного обладнання (парти), комп’ютерної техніки, дидактичних матеріалів, а також субвенції на капітальний ремонт інклюзивно-ресурсного центру, заробітну плату працівників, ремонт ресурсних кімнат і оплату праці, на придбання і встановлення швидкісного інтернету, на інші видатки в галузі освіти.

Новокаховська громада отримала додаткові державні кошти і в галузі медицини. Це додаткова дотація в сумі 3 млн. 448,4 тис. грн., яку спрямували на оплату енергоносіїв в Центральній міській лікарні. Також наприкінці 2019 року отримали цільову субвенцію – 3 млн. 433,1 тис. грн.., яку спрямували на заробітну плату медичним працівникам міської лікарні. Як відомо, протягом минулого року існував дефіцит коштів на оплату праці лікарям міста. З міського бюджету було направлено 2 млн. 100 тис. грн.. А отримана державна субвенція дала можливість повністю закрити цю проблему. Громаді надійшло ще 217,9 тис. грн. на лікування діабетиків. Ще 419,9 тис. грн.. – на відшкодування вартості ліків на окремі захворювання – серцево-судинні, астму і діабет 2-го типу.

Міський бюджет отримав від держави 1 млн. 945 тис. грн.. для придбання 6-ти квартир дітям-сиротам.

Що стосується видаткової частини бюджету – протягом 2019 року профінансовано 566,5 млн. грн.. Всі видатки були своєчасно зареєстровані головними розпорядниками, профінансовані, тож станом на 01.01.2020 року кредиторської заборгованості міський бюджет не має.

НАДХОДЖЕННЯ І ВИДАТКИ СПЕЦІАЛЬНОГО ФОНДУ

До спеціального фонду протягом 2019 року надійшло 19,7 млн. грн.. До бюджету розвитку 8 млн. 458,7 тис. грн.. З них основна сума – це надходження від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення – 7,3 млн. грн..

Видатки бюджету розвитку з урахуванням залишку коштів та коштів, переданих із загального фонду до бюджету розвитку, склали 43 млн. 264,1 тис. грн.. Це значна сума! З них на проведення капітальних ремонтів об’єктів соціально-культурної і житлової сфери було направлено 15,5 млн. грн. – це дитсадки, заклади культури, школи, заклади охорони здоров’я, ремонти ліфтів. На будівництво і реконструкцію було спрямовано 7,4 млн. грн.. – на ремонт теплових мереж, викладення плиткою доріжок в парковій зоні. Значну увагу приділили оновленню парку техніки комунальних підприємств, тож на поповнення статутних фондів КП з бюджету міста направили – 9, 4 млн. грн.. Завдяки цьому придбали сміттєвоз для КП «НК Екосервіс», два нових автобуси для КП «Автоцентр», здійснили ремонт асфальтного заводу і придбали обладнання для КП «НК ШЕУ». Крім того, було придбано комп’ютерну техніку, обладнання для закладів охорони здоров’я та освіти.

Як повідомила Ірина Фурсєєва, станом на 01.01.2020 року на рахунку загального фонду міського бюджету є залишок на суму 20,8 млн. грн.. Підлягає розподілу – 19 млн. 47,1 тис. грн.. І залишок бюджету розвитку, який також може бути розподілений, – 4 млн. 721 тис. грн.. Зважаючи на це, члени виконкому заслухали проект рішення про внесення змін до бюджету громади на 2020 рік, а саме – про розподіл залишку коштів на першочергові потреби громади.

Ірина Фурсєєва нагадала: бюджетні запити формувалися практично за три місяці до затвердження бюджету 2020.  При обговоренні бюджету з головними розпорядниками була домовленість: питання. які на даний момент не має можливості профінансувати – будуть розглянуті на початку року при розподілі вільного залишку бюджетних коштів. Тож у лютому розглянуто звернення головних розпорядників. Перелік цих пропозицій Ірина Фурсєєва озвучила членам виконкому.

БЮДЖЕТ 2020 – НА ЩО НАПРАВЛЕНО ЗАЛИШОК КОШТІВ?

Джерелом для збільшення видаткової частини є залишок коштів станом на 01.01.2020 з рахунку загального фонду, бюджету розвитку, з медичної та освітньої субвенції, та з рахунку фонду охорони навколишнього природного середовища. Всього у проекті рішення – збільшення видаткової частини на суму 21 млн. 696 тис. 900 грн. Куди ці кошти запропоновано спрямувати?

 • За рахунок залишків коштів медичної субвенції – 217 тис. 973 грн. – на лікування хворих на цукровий і нецукровий діабет за цільовим призначенням,
 • По освітній субвенції – є залишок 56 тис. 170 грн., і по державній допомозі особам з особливими освітніми потребами – 38 тис. 441 грн. – спрямувати на зарплату педагогічних працівників у ЗОШ та інклюзивно-ресурсному центрі.

ГОЛОВНІ РОЗПОРЯДНИКИ:

ВИКОНКОМ – один з основних розпорядників, через який фінансується найбільша кількість бюджетних програм:

 • на охорону здоров’я: наприкінці 2019 року були прийняті рішення про приєднання до Новокаховської ОТГ громад Веселого і Козацького, тож є необхідність придбати для амбулаторій цих громад комп’ютери, принтери і комп’ютерні програми.
 • Для КНЗ «ЦМЛ міста Нова Каховка» – продовжити оснащення комп’ютерною технікою. В 2019 році на це направили 555 тис. грн. – придбали 49 комп’ютерів. Цього разу виділяється ще 99,900 грн. на придбання ще 9 комп’ютерів. Для виконання лікарнею вимог НСЗУ для надання повноцінних пакетів медичних послуг лікарні потрібно нове обладнання. Керівництво закладу надало перелік необхідного обладнання для відділень на суму 767 тис. 500 грн. Крім обладнання, необхідний ремонт приміщень. На  ремонти кабінетів поліклініки пропонується виділити 183 тис. 938 грн. на поточні і 182 тис 650 грн. на капітальні ремонти.

«Ці кошти були передбачені у 2019 році, – нагадала Ірина Фурсєєва. – Але наприкінці року не встигли завершити ремонт». Буде продовжено ремонт хірургічного відділення – загальна кошторисна вартість 1 млн. 482,3 тис. грн.. В минулому році було виділено 800 тис. грн.. Для проведення внутрішніх робіт у шкіряно-венерологічному відділенні – направлено 245 тис. 255 грн. За зверненням лікарні надаються кошти на харчування пацієнтів протягом  року – 1 млн. 98 тис. 750 грн. Ірина Фурсєєва повідомила: навіть після реформування медичної галузі і переходу на договірні основи фінансування, видатки на харчування залишаться за міськими бюджетами. Ще одна медична тема – оплата стоматологічних послуг, які надаватимуться призовникам. В міському бюджеті на це також передбачені кошти.

 • По Програмі боротьби з онкологічними захворюваннями додатково буде виділено 122 тис. 500 грн..
 • За Програмою місцевих стимулів для лікуючих лікарів: для забезпечення якісного надання медичних послуг в нових умовах передбачено 100 тис. грн.. для надання допомоги по оплаті оренди житла. Це лише початкова сума. Місто відчуває великий дефіцит медичних кадрів. Нині в міській лікарні – 37 вакансій лікарів. Міський голова розповів – першими отримають цю фінансову підтримку 4 лікаря і 10 медсестер. Вони приїхали в Нову Каховку з інших областей України й орендують житло.
 • Для матеріальної допомоги першобудівникам направлено додатково 32 тис. грн. – разова виплата для них в цьому році складе 3 тис. грн. кожному. Її отримають 47 першобудівників.
 • По Програмі фінансової підтримки КП: на відшкодування різниці в тарифах – для КП «Міський водоканал» 1 млн. 30 тис. 968 грн. і КП «Автоцентр». Нині тарифи по цим КП значно нижчі реальних витрат. Зростає заробітна плата, вартість електроенергії, матеріалів.
 • Для погашення заборгованості по податках – для КП «НК ЖЕУ» – 400 тис. грн.. (єдиний соціальний внесок), КП «Основа» – 473 тис. 268 грн. – заборгованість по ЄСВ, земельному податку і прибутку.

Міський голова Володимир Коваленко нагадав, чому складається така ситуація: «Різницю в тарифах держава роками не повертає. Тарифи не відповідають реальним витратам, міський бюджет їх компенсує частково. У КП не вистачає фінансового ресурсу, щоб проплатити платежі. Сьогодні розрахунки з КП за тими зобов’язаннями, які на себе бере держава, не спрацьовують. Щомісяця зростає вартість електроенергії. Несвоєчасна проплата призводить до нарахування підприємствам пені і штрафів. Місто має підтримати свої КП».

 • По КП «НК Екосервіс» – в минулому році підприємству передали міську баню, але кошти на оплату енергоносіїв не передбачили. Цього разу на ці потреби направлено 156 тис. 628 грн. І ще 65 тис. 306 грн. для придбання бензопил та іншої техніки у зв’язку з розширенням території обслуговування. Для КП «НК ШЕУ» передбачено 512 тис. 640 грн. для придбання нового бітумного котла.

На капітальний ремонт і благоустрій скверу біля пристані – 1 млн. 61 тис. 729 грн.. На покриття плиткою тротуарів по вул. Першотравневій – 747 тис. 973 грн. – від магазину «Мажор» до кафе «Саламандра».

 • Щоб забезпечити умови для осіб з обмеженими фізичними можливостями, виділяється 138 тис. 312 грн. для ремонту санвузлів, і для облаштування пандусу в кінотеатрі «Юність» – 53 тис. 20 грн.
 • На проектні роботи з реконструкції Скверу сільських будівельників – 300 тис. грн..
 • По Програмі протидії злочинності і забезпечення публічної безпеки на ремонт приміщення опорного пункту по вул. Букіна, 50 – 91 тис. 204 грн.
 • Для придбання комп’ютерів та нових програм для виконкому – 354 тис. 955 грн.

В наступному номері газети ми розкажемо, як розподілено залишок коштів бюджету міста на першочергові потреби закладів культури і спорту.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.