У 2020-МУ ПЕНСІЮ ПЕРЕРАХУЮТЬ ЧОТИРИ РАЗИ

Своєчасно і в повному обсязі пенсіонери Нової Каховки отримали виплати за січень 2020 року. Про це на апаратній нараді повідомила керівник сервісного центру з обслуговування громадян Пенсійного фонду Людмила Метляєва.

Місячні видатки бюджету Пенсійного фонду на виплату пенсій становили 53,6 млн. грн., що на 7,7 млн. грн. більше, ніж у січні минулого року. Завдяки тому, що 73% пенсіонерів Нової Каховки отримують гроші у банківських установах, це дало можливість зекономити бюджету Пенсійного фонду 371 тис грн.

Керівник сервісного центру повідомила: на обліку перебуває 19 669 мешканців ново каховської громади – отримувачів пенсій, з яких 20% – працюючі пенсіонери. Ця цифра дещо нижча середньостатистичного показника по Україні  – 23%. Середній розмір пенсії по місту становить 2 724 грн (по області – 2 553 грн, по Україні – 3 083 грн). Із загальної кількості пенсіонерів 89% отримують пенсію, вищу за прожитковий мінімум, 11% отримують виплату на рівні прожиткового мінімуму через брак страхового стажу.

У січні 2020 року до сервісного центру з різних питань пенсійного забезпечення звернулося 1 755 відвідувачів, з яких 66 – прийшли вперше для призначення пенсії, 306 – надали додаткові документи для проведення індивідуального перерахунку пенсій, 3 особи отримали довідки для подальшого звернення в УПСЗН для оформлення державної соціальної допомоги.

З 1 січня, відповідно до закону «Про державний бюджет на 2020 рік», мінімальна зарплата становить 4 723 грн. Пенсіонери, які досягли 65 років і необхідного стажу – 30 років для жінок і 35 для чоловіків – мають отримувати пенсію не менше 40% від мінімальної зарплати. Ця сума – 1 889 грн.

Людмила Метляєва анонсувала приємні для пенсіонерів новини – декілька хвиль пенсійного перерахунку, які пройдуть у цьому році  у березні, квітні, липні і грудні.

Отже, з 1 березня буде проведена масова індексація пенсійних виплат з урахуванням 50% рівня інфляції за минулий рік і 50% темпу зростання зарплати. З 1 квітня теж буде проводитись масовий перерахунок пенсій автоматизованим способом. Ті пенсіонери, які з попереднього перерахунку або призначення пенсії отримали 24 місяці стажу, також можуть розраховувати на перерахунок. Людмила Анатоліївна наголосила: врахують тільки найбільш вигідні показники і по заробітній платі, і по стажу. Наступний перерахунок пенсій відбудеться у середині та під кінець року, адже з 1 липня і з 1 грудня змінюється прожитковий мінімум.

Людмила Мєтляєва також нагадала: у 2020 році закінчується пенсійна реформа, яка була розпочата ще у 2011 році. Цей рік – останній, коли жінки виходитимуть на пенсію у 59 з половиною років. З 1 квітня 2021 року вік виходу на пенсію і чоловікам, і жінкам становитиме 60 років.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.