ПОРЯТУНОК ВІД ОНКОЛОГІЇ

Голова Новокаховської ОТГ Володимир Коваленко щомісяця проводить особистий прийом у другий понеділок. У лютому прийом відбувся 10 числа. На ньому побували 47 мешканців Новокаховської громади – з них 39 звернулися по матеріальну допомогу на лікування від онкозахворювання...

На кожному прийомі таких звернень – більшість! Кількість таких трагедій зростає! Змучені хворобою люди, або їх рідні, які звернулися по допомогу, – на межі відчаю. Дороге лікування заганяє їх до боргової ями, з якої дуже важко вибратися. А фінансові проблеми ще більше погіршують стан здоров’я. Таке пекельне коло виснажує. Люди шукають порятунку.

Сотні таких трагічних історій – щомісяця перед очима міського голови. Він зізнається – після особистого прийому не має ні сну, ні спокою. Люди приходять, дають пакет документів з десятками довідок від лікарів. А потім мовчки дивляться в очі. «Навіть не буду Вас ні про що запитувати», – щоразу говорить він такій людині. Онкохворі чоловіки тихо дякують і мовчки йдуть. Жінки нерідко розповідають про біду, але переважно – просто плачуть. Дивитись на це неможливо! Таке враження, ніби людей безжально затягує якась жахлива воронка, з якої неможливо вирватися. Але люди шукають порятунку – і їм всіляко намагаються допомогти. В цьому році, враховуючи погіршення ситуації з кількістю випадків онкозахворювань, в міському бюджеті збільшили суму коштів для надання матеріальної допомоги.

А ще – з’явилася надія, що у 2020 році про людей нарешті подбає держава. На початку квітня має запрацювати Програма медичних гарантій. В ній передбачені послуги з ранньої діагностики онкозахворювань та лікування для онкохворих. Держава передбачила на впровадження цієї програми 1 млрд. грн.. у 2020 році. Це стало відомо під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. За словами представниці Національної служби здоров’я Альони Горошко, щодо раннього виявлення онкології, то таких послуг у Програмі передбачено шість. Мова йде про діагностику онкології легенів, шлунку, молочної залози та інших органів, які найбільше вражає онкологія. Для отримання такої безкоштовної послуги потрібно мати направлення від сімейного лікаря. Тож вже сьогодні подбайте, щоб такий лікар у Вас був – укладіть угоду з медиком, якому Ви найбільше довіряєте.

На сайті Національної служби здоров’я обіцяють розмістити інформацію про медичні заклади, які зможуть надати онкохворому весь комплекс лікування. За словами Альони Горошко, Програма медичних гарантій допоможе онкохворому лікуватися за державні кошти і зніме непосильний тягар з бюджету родини.

В Міністерстві охорони здоров’я зазначають, що лікування онкохворих дітей в цьому році профінансовано державою повністю. Крім того, завершується розробка Національної стратегії боротьби з онкологічними захворюваннями, яку 12 лютого представили на парламентських слуханнях.

                                                                                                                                                                                                   Вікторія РАЄВСЬКА

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.