«НА ЇХ ДОЛЮ ВИПАЛА ВІЙНА».

15 лютого 2020 року минув 31 рік з дня виведення радянських військ з Афганістану. Афганська війна залишила невиліковну рану у серцях тих, хто брав участь у бойових операціях, хто втратив сина, батька чи друзів. Війна, що тривала майже 10 років, скінчилася.

Участь у ній взяли 160 тисяч 375 українських військовослужбовців, 3360 з яких загинули, 72 зникли безвісти, близько 7000  стали інвалідами.

Аби згадати та вшанувати героїв тієї страшної війни, полинути в спогади у музеї історії міста Нова Каховка та навчальних закладах міста, за участю музею, відбулося 14 уроків мужності «Афганістан болить в моїй душі» та «На їхню долю випала війна». На зустрічах із школярами та студентами (ЗОШ№10, ЗОШ№3, НВК№2, ЗОШ№8, ЗОШ №1, ЗОШ №6. Маслівської школи, кардіоревматологічного санаторію «Дружба», ПТУ-14, вищого професійного училища, приладобудівного технікуму, всього 823 особи) побували учасники бойових дій в Афганістані: голова Новокаховської міської спілки ветеранів Афганістану «Пам’ять» гвардії підполковник Галієв Анатолій Олександрович, заступник голови Новокаховської міської спілки ветеранів Афганістану «Пам’ять» полковник Лебедєв Віктор Іванович, старший прапорщик Луцький Євген Аркадійович, гвардії рядовий Грудницький Сергій Олександрович та воїни – інтернаціоналісти капітан Новакович Олег Петрович і Могильов Григорій Опанасович.

Головною метою цих уроків було донести до юнацьких сердець, що найстрашніше у світі – це війна. Шановні гості розповіли учням про тяжку долю солдатів, які воювали в тій страшній війні, повідали історії з власного життєвого військового досвіду.

Діти затамуваши подих слухали розповіді про безстрашність і мужність звичайних юнаків, а потім задавали безліч різних запитань. Зустрічі були дуже зворушливими та емоційними.

Ветерани закликали молодь не забувати про цю війну, про її солдатів, що чесно виконували свій військовий та громадянський обов’язок. І головне, завжди намагатися робити так, щоб знову наші хлопці не гинули на полі бою, де б це не відбувалось.

За перевали  Гіндукуша,

Де гори  свічками  стоять.

Вони живі віддали душі,

І вічним  сном солдати сплять.

         Віра Кухарук 

Начальник відділу Наталія ЗАРУДНА

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.