«НАЙГІРШЕ – БУТИ ФОРМАЛЬНИМ ДЕПУТАТОМ»

(НА ЧЕРГОВІЙ СЕСІЇ НОВОКАХОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ РОЗГЛЯНУЛИ ПОНАД 115 ПИТАНЬ. «ОПОЗИЦІЯ» НЕСПОДІВАНО ПРИЙШЛА – І ЗНОВУ ПІШЛА…)

Чергова 77-а сесія Новокаховської міської ради відбулася 13 лютого. В її роботі взяли участь 26 депутатів із 36-ти. Сесійне засідання тривало понад три години. Депутати розглянули близько 120 проектів рішень. Затверджено Програму щодо організації та проведення оплачуваних громадських робіт для безробітних громадян у Новокаховській ОТГ на 2020 рік,

Програму розвитку людського капіталу на території Новокаховської ОТГ на 2020-2023 роки. Внесено доповнення до Комплексної Програми протидії злочинності і забезпечення публічної безпеки і порядку, та охорони прав і свобод громадян в місті Нова Каховка на 2016-2021 роки. Депутати затвердили Положення про реєстр територіальної громади Новокаховської міської ради в новій редакції. Начальник фінансового управління Ірина Фурсєєва надала звіт про використання коштів резервного фонду  міського бюджету за листопад 2019 року і за весь 2019 рік, а також озвучила зміни до бюджету 2020, завдяки яким на першочергові потреби міста розподілено понад 50 млн. грн.. коштів бюджетного залишку станом на лютий.  Рішенням сесії було затверджено звіт Комісії по контролю за фактичним використанням землі на території міста Нова Каховка за IV-й квартал 2019 року. На сесійному засіданні розглянули і затвердили понад 50 проектів рішення стосовно земельних питань.

НЕСПОДІВАНИЙ ПРИХІД – І ЧЕРГОВИЙ ДЕМАРШ 

Викликала щире здивування поява на сесії депутатів, які не з’являлись на попередніх засіданнях. Один з них – депутат Ілля Ісаков – одразу озвучив звернення: запропонував депутатам визначитися і всі проекти рішень, які подаються в порядок денний, озвучувати виключно з трибуни. «Бо не всі мають змогу бути присутні у робочий час в цій залі», – аргументував він. – Прошу поважати інших мешканців Нової Каховки, оскільки не зрозуміло, що ви пропонуєте».

Міський голова звернувся до депутата з проханням: «Ви можете надавати пропозиції, тільки не звинувачуйте депутатів, що вони не поважають мешканців Нової Каховки».

Ілля Ісаков запропонував включити в порядок денний проект рішення про розробку комплексної схеми розміщення тимчасових споруд на території Нової Каховки, бо на його думку виникає багато суперечок з цього приводу.

Міський голова нагадав: по одному з питань розміщення тимчасових споруд дійсно виникла суперечка. Але тому, що спочатку між обома сторонами була домовленість, але потім одна сторона дала «задній хід». Нині комісія, яку очолює Леонід Чурсинов,  призупинила розгляд питання про виділення будь-яких територій для малих архітектурних форм. «Єдине, що ми вимагаємо, – ті земельні ділянки, які попередньо були виділені, – щоб вони були освоєні», – звернув увагу Володимир Коваленко. Міський голова поставив пропозицію депутата Ісакова на голосування. Але її не підтримали.

Депутатський запит озвучила Параскева Джуманіязова. Спочатку вона перерахувала цілу низку статей законів, які дають право депутату на депутатський запит, на розгляд пропозицій, заяв і скарг громадян, на вивчення причин цих скарг і внесення пропозицій щодо їх усунення. І – знову повела мову про розміщення тимчасових споруд. Депутат стверджувала, що «через недотримання державних будівельних норм та правил при розміщенні тимчасових споруд в місті вже йдуть суди, де мешканці захищають свої права від свавілля чиновників місцевого самоврядування». Тому просила депутатів доручити секретарю міської ради спільно з юридичним відділом виконкому проаналізувати діючий у Новій Каховці порядок розміщення і функціонування тимчасових споруд і надати інформацію на засіданнях постійних депутатських комісій.

Начальник земельного відділу Таміла Ковальчук нагадала: «судова тема» – це будівництво МАФу біля будинку по вул. Дружби, 27. І повідомила: в місті вже існує Порядок розміщення тимчасових споруд, затверджений рішенням сесії міської ради. З цього питання було кілька звернень працівників прокуратури – їм надали відповіді. А що стосується судів, на які звертала увагу депутат, міський голова підтвердив:  в нормальному суспільстві це нормальна форма вирішення спірних питань. Люди мають право звертатися до суду. Запит депутата не підтримали. А секретар міської ради Олександр Лук’яненко пообіцяв: щоб ніким під сумнів не ставилась законність роботи міської ради –  з інформацією, наданою депутатом, попрацює і дасть відповідь впродовж п’яти днів.

Міський голова попросив депутата бути обережною із висловами типу «злочинна влада». «Погано, що в нашому суспільстві ніхто не несе відповідальність за те, що він сказав. Важливо було б це зробити. Тоді можливо поменше було б бездумних висловів, які за собою, крім приниження, нічого не несуть», – сказав Володимир Коваленко.

Депутат обурилась тим, що  її запит не підтримали. Поскаржилась, що не знає графіку роботи міської ради і плану роботи комісій. І підсумувала свій виступ: «Бути формально на цій сесії немає сенсу…». Після цих слів стало зрозуміло – через кілька секунд депутатські крісла опозиціонерів знову спорожніють. Тим часом міський голова нагадав: різноманітність думок існувала і існуватиме. Пів міста каже ставити «лежачі поліцейські», пів міста – проти. Так само і з МАФами. Але потрібно шукати компромісне рішення, щоб врахувати різні думки. Ці слова депутати вже слухали, покидаючи сесійну залу. «Ну то що ж, ви чотири роки не заважали працювати міській раді – продовжуйте це робити й далі», – сказав їм навздогін головуючий.

Опозиційні депутати – Параскева Джуманіязова, Ілля Ісаков, Валентина Дунда, Діана Іваннікова – демонстративно залишили сесійну залу, як , до речі, робили вже не вперше, не беручи участі у прийнятті доленосних для міста рішень, серед яких – бюджет міста на 2020 рік, десятки міських Програм, ціла низка важливих земельних питань, рішення по придбанню нової техніки для комунальних підприємств, по підготовці до наступного етапу реформування галузі охорони здоров’я…

«ВОНИ ЗНОВУ ПІШЛИ»

Обурилась поведінкою колег-депутатів Олена Михайлова: «Я не можу бути осторонь того, що зараз відбулося на сесії. Нажаль, вони пішли. Але сподіваюсь, що вони ознайомляться з моїм депутатським зверненням. Ілля Ісаков є членом планово-бюджетної комісії. Цього разу він на засіданні комісії не був і не звертався до нас з тією пропозицією, яку сьогодні озвучив. Він нас навіть не попередив, що у нього є проект рішення. У мене виникає сумнів щодо об’єктивності і неупередженості його виступу на сесії, або щодо звинувачень на нашу адресу, оскільки вони є необґрунтованими. У цієї групи депутатів в кожній постійній комісії є свої представники. Тож нехай вони вирішують питання через цих представників, якщо не можуть бути присутніми на сесії міської ради. Шановні колеги! Якби не було депутатських запитів на нашу адресу, я б не турбувала вас своєю точкою зору. А оскільки вони щоразу виходять і розповідають, які ми тут чиновники, я змушена вийти і сказати своє зауваження стосовно того, що вони працюють не за регламентом».

МАФ БІЛЯ ОСББ: ДЕПУТАТ ПРО ДЕТАЛІ ІСТОРІЇ

У фіналі сесійного засідання Олена Михайлова розповіла колегам про ситуацію щодо суду по Дружби, 27. «Хочу пояснити всім, що ніяких дій «злочинної влади» в цьому питанні не було. Мова йде про розміщення МАФу біля ОСББ. Це питання розглядалося земельною комісією виконкому за ініціативи самих мешканців. Я знаю детально все, що там відбувалося. Спочатку самі мешканці разом з головою ОСББ – тоді об’єднання очолювала Ольга Рашевська – запросили мене на загальні збори. Вони обурювалися стихійною торгівлею під вікнами свого будинку. Зверталися з цього приводу до поліції. Але ситуація не змінювалася». Олена Михайлова розповіла: ОСББ робило спроби взяти цю територію під своє управління. Тоді депутат запропонувала мешканцям звернутись із колективним зверненням до земельної комісії.  Мешканці це зробили. Земельна комісія отримала листа. Після розгляду члени комісії  підтвердили – земельну ділянку віддати ОСББ не можуть, бо земля комунальна. Мешканці продовжували шукати вихід. І врешті прийшли до висновку, що найбільш оптимальним буде розмістити на цій ділянці МАФ, власник якого буде доглядати територію, і місця для стихійної торгівлі не залишиться. Мешканці ОСББ погодились на таку пропозицію. Знайшовся і підприємець, який вирішив встановити тут свій магазин. Олена Михайлова запевнила: між підприємцем і мешканцями все було погоджено!  До того ж, підприємець виробляє власну якісну продукцію – печиво та тістечка, а не пиво, горілку чи цигарки! Тож сусідство для будинку – чудове! Але…Як розповіла депутат, за два роки в ОСББ виникла ситуація, коли почалися спроби змінити керівництво ОСББ, і штучно придумали ситуацію: ніби то чийсь підпис під згодою мешканців на встановлення МАФУ не поставлений…  Ольга Рашевська відповіла: підписи не ставила. А віддала ці повноваження активу правління – вони самі збирали підписи.

«Потім до мене на прийом прийшла жінка, – продовжила Олена Михайлова, – і розповіла: коли встановили паркан навколо майбутнього будівництва, Андрій Пилипович разом з помічниками його зламав. І дитина там пошкодила ногу. «Руйнівники парканів» знайшли  маму дитини і запропонували їй подати до суду – мовляв, давайте покараємо винуватців. І  питання почало розгортатися у зовсім іншому напрямку. Ольга Рашевська відмовилась бути головою ОСББ. Я дивуюся, як люди нами зманіпулювали, самі звернулися, наполягали на вирішенні цього питання, а потім розвернулися в інший бік і розповідають, що ми – злочинна влада. Робить все це група мешканців. Але проблема в тому, що інші мешканці знають ситуацію – і сидять мовчки. Я розповіла вам все, як є. Звичайно, вони мене до суду не покличуть, бо я як дам покази – питання розвернеться в інший бік. Але я хочу, щоб ви це знали. Ми нічого протизаконного не зробили».

«НАЙГІРШЕ – БУТИ ФОРМАЛЬНИМ ДЕПУТАТОМ»

Секретар міської ради Олександр Лук’яненко звернувся до колег з приводу звернення депутата Параскеви Джуманіязової на початку сесії: «І мене, і оргвідділ звинуватили в тому, що ми десь недопрацьовуємо, якісь плани не готуємо. Мені б хотілося звернути увагу: діяльність депутата – це  громадське навантаження. Лише сьогодні кожен з вас витратив півдня, щоб розглянути 115 питань порядку денного. А дехто з депутатів спокійно пішов із сесії і витратив цей час на себе. Хоча постійно апелюють, що виступають від імені мешканців.

Для тих, кому подобаються такі виступи, така поведінка, цей демарш, хочу сказати: одразу задайте собі питання – хто ви? Якщо ви медики – то ці люди , які вам «сподобались», сьогодні не брали участі в розгляді п’яти проектів рішень щодо медицини –покращення роботи наших медичних закладів. Якщо ви освітяни – сьогодні такі депутати не розглянули кілька питань порядку денного щодо роботи закладів освіти. Якщо ви підприємець – сьогодні вони не розглянули 74 земельних питання! Це ті депутати, які називають себе народними обранцями, і щоразу демонструють, з якої вони партії. Оголошують якесь звернення – і йдуть із сесійної зали. Не беручи участі у виділенні коштів комунальним підприємствам, вони фактично не беруть участі у зменшенні тарифного тягаря на споживачів послуг. Їм байдуже до питань правопорядку і допомоги військовій частині, до бюджетних питань, які стосуються кожного мешканця громади. Якщо вам це подобається – то це не відповідає стратегічним цілям розвитку нашої громади! Вони звинувачують нас у помилках. То краще робити помилку, але працювати, аніж бути формальним депутатом і виголошувати якість формальні заяви. Це найгірше! Це те, що може призвести до негативних для громади наслідків».

Вікторія РАЄВСЬКА

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.