ДО КРИМУ – КРІЗЬ БЛОКПОСТИ…

В час гарячий полудневий

Виглядаю у вiконце:

Ясне небо, ясне море,

Яснi хмарки, ясне сонце.

Певно, се країна свiтла

Та злотистої блакитi,

Певно, тут не чули зроду,

Що бува негода в свiтi!

(Уривок з вірша «Тиша морська», Леся Українка)

Шість років, як ми втратили Крим. Шість  років, як його анексувала Росія, захопивши українську територію своїми небаченими досі гібридними військами. Президент України підписав Указ, яким запровадив 26 лютого День спротиву окупації Криму та Севастополя, «вшановуючи мужність та героїзм усіх учасників мітингу».

З нагоди цієї дати у центральній бібліотеці Нової Каховки учні 11 класу Новокаховського ліцею переглянули відео-репортаж «Як ми втратили Крим». Захід проходив під патріотичним гаслом «Крим – це Україна!»

Бібліотекар Євгенія Ісакова розповіла: для значної частини українців Крим був улюбленим місцем відпочинку. Більшість сімей не уявляла літньої відпустки без Ялти, Алушти, Алупки, Севастополя, Коктебеля та інших курортних міст.

А шість років тому на в’їзді до півострова з’явились блокпости. Тепер потрапити у Крим можна тільки через контрольно-пропускні пункти, на яких чергують прикордонники. Потрапити туди можна. От тільки на умовах іноземця.

Крим ─ унікальний регіон України, втрата якого призведе до культурного збідніння майбутніх поколінь. І ми втрачаємо цей величезний культурний пласт.

У нашої з вами культури та історії відірвали величезний і надзвичайно важливий шматок. Кримську землю витоптували солдати багатьох армій: скіфської, грецької, монгольської, турецької, російської, британської, німецької. І кожен із цих чобіт залишив по собі слід. Саме Крим приносить в українську культуру елліністичну традицію, саме звідти на нашу культуру надзвичайний вплив справила держава кримських татар ─ Кримське ханство.

Після історичного екскурсу перейшли до перегляду відео-репортажу «Як Росія захопила Крим?». Переглянути його ви можете за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=x6Gy6C8fzdk

Начальник відділу культури і туризму                  Наталія ЗАРУДНА

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.