МАГАЗИНИ НА ЗАМКУ – БОЛЮЧА НЕОБХІДНІСТЬ.

В умовах карантину про виконання всіх передбачених заходів відповідальні за них керівники відповідних підрозділів щоденно звітують голові Новокаховської ОТГ Володимиру Коваленку.

На нараді 20 березня обговорили умови проведення чергової сесії міської ради, яка відбудеться 26 березня. Для безпеки людей вона пройде в закритому режимі. Хід сесії можна буде спостерігати у прямій трансляції.

Володимир Коваленко попередив про суворе дотримання карантинних вимог – всі депутати мають бути в приміщенні в захисних масках.

Обговорили механізм виконання додаткових обмежень, які введено 20 березня в роботі ринків. Як повідомив заступник міського голови Віктор Замковий, протокол засідання комісії з ТЕБ і НС з цього приводу вже надісланий всім, кого стосуються ці обмеження. Володимир Коваленко повідомив: підприємці надсилають листи, висловлюють обурення щодо вимоги про припинення діяльності на час карантину, намагаючись продовжити роботу свого закладу торгівлі. Міський голова зазначив: добре розуміє тривогу підприємців, які входять в період збитків. Але ситуація з коронавірусом дуже тривожна. Це підтверджують новини з десятків країн світу, де при більш високому рівні медичного обслуговування вже фіксують сотні смертей. Україна не може так ризикувати, бо наша медична галузь значно слабша. В жодному разі не можна допустити початку епідемії. Тож нині влада вживає всі необхідні заходи для недопущення інфікування людей. І людям потрібно робити відповідні кроки – дотримуватись карантинних заходів, серйозно ставитись до застережень лікарів і ретельно виконувати всі їх рекомендації.

20 березня відбулася зустріч керуючого справами виконкому Василя Акуленка з представниками міського відділу поліції, громадських організацій та охоронних структур.

Міська влада закликала їх долучитися до впровадження карантинних заходів на території міста і контролю за їх виконанням. Василь Акуленко нагадав про заходи, зазначені  постановою Кабміну від 18.03.2020 №215. На території Новокаховської ОТГ цього дня закрили всі ринки. Оптова база в місті – так званий УПТК – не має статусу ринку, тому там магазини закривали вибірково – залежно від перелічених у постанові. Спеціальна комісія у складі представників поліції, УПСЗН, КП «Муніципальна охорона», волонтерів обійшли всі магазини. Два дні до цього працювали в режимі попередження. На третій день перейшли до закриття. Попередили і власників кафе, фітнес-клубів, закладів громадського харчування. Тепер вимогу закриття перелічених закладів будуть перевіряти патрулі. «В країні біда! І вона ще тільки наближається. Потрібно це розуміти», – акцентував увагу Василь Акуленко, розповідаючи, як протягом дня доводилося долати опір власників ринків та магазинів, які висловлювали протест на вимогу про закриття. Пояснювати обуреним власникам життєву необхідність дотримання цих вимог доводилось представникам комісії. Василь Акуленко нагадав: за порушення карантинних вимог передбачено відповідальність – для фізичних осіб до 17 тис грн. штрафу, для юридичних осіб – до 170 тис грн. штрафу. Є й кримінальна відповідальність – позбавлення волі до 3 років.

«Карантин і всі передбачені у зв’язку з ним заходи – це вимушені кроки, які необхідні для захисту здоров’я і життя всіх мешканців громади», – наголосив керуючий справами виконкому. Він закликав присутніх об’єднати зусилля, разом вийти на патрулювання і аргументовано пояснити людям необхідність таких кроків та проконтролювати виконання.

Керівник комісії з ТЕБ і НС Віктор Замковий повідомив – вся інформація підприємцям доведена. По місту повинні працювати лише аптеки, продуктові магазини, магазини засобів зв’язку, і ті, що продають засоби гігієни, а також працюють заправки і СТО. Щодня з 10.00 будуть проводитись рейди, до яких запрошують долучитися представників ГО, охоронних фірм. «Попереджували кілька днів. Далі вже нема куди. За невиконання вимог будуть складатися адмінпротоколи», – попередив Віктор Замковий.

Як повідомив заступник начальника міського відділу поліції Сергій Стаднік, поліція переведена на посилений режим роботи. Щодня – патрулювання міста. Спочатку інформували, тепер перейшли до покарань – складено 2 протоколи за статтею 44 – штраф від 17 тисяч. Протоколи будуть направлені до суду.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.