ХРОНІКА КАРАНТИНУ.

В Україні оголошено карантин. Він триває майже два тижні. Але складається враження, ніби мешканці Новокаховської громади досі не усвідомили – біда на порозі!

І хоча на вулиці людей трохи поменшало – багато хто компаніями поспішає відпочити на березі Дніпра або лісовій галявині. Карантин – не відпустка! Про це щодня говорять лікарі. Почуйте! Новий вірус дуже агресивний, і легко розповсюджується, якщо продовжувати активно спілкуватися та ігнорувати заклики лікарів.

Керівництво нашої громади і Херсонщини впроваджують цілу низку запобіжних заходів, щоб не допустити поширення зараження коронавірусом. Але зустрічні кроки потрібні від кожного з вас! Перші з них – залишайтеся вдома. Виходьте на вулицю наодинці лише за продуктами та ліками, одягнувши захисну маску і рукавички. І не робіть це щодня! Намагайтесь закупити продукти для родини хоча б на тиждень, щоб зайвий раз не йти знову до магазину. А повернувшись додому – негайно помийте руки з милом і вмийте лице. Це найпростіші, але дієві поради.

Карантин триває. Нагадаємо вам, як все починалося, і які заходи були запроваджені з його початку і до сьогодні.

11 березня вийшла постанова Кабінету Міністрів України №211.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 11 березня 2020 р. № 211

Київ

Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19

Відповідно до статті 29 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 та з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 р. Кабінет Міністрів України постановляє:

 1. Установити з 12 березня до 3 квітня 2020 р. на усій території України карантин, заборонивши:

відвідування закладів освіти її здобувачами;

проведення всіх масових заходів, у яких бере участь понад 200 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Спортивні заходи дозволяється проводити без участі глядачів (уболівальників).

 1. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, обласним, Київській міській державним адміністраціям разом з органами місцевого самоврядування забезпечити:

організацію виконання та контроль за дотриманням на відповідній території вимог цієї постанови, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів;

подання щодня Міністерству охорони здоров’я інформації про здійснення заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 для її узагальнення та інформування Кабінету Міністрів України.

        Прем’єр-міністр України                                   Д. ШМИГАЛЬ

11 БЕРЕЗНЯ: були оприлюднені результати засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС), засідання якої терміново провів заступник голови Херсонської ОДА Вадим Чабан. Комісія вирішила призупинити освітній процес у школах, закладах профтехосвіти, вищих навчальних закладах. Обмежили проведення заходів на території області (де більше 200 осіб), роботу театрів, кінотеатрів, музеїв, розважальних центрів, спортивно-масові заходи.

Ввели обов’язкову термометрію. До всіх підприємств, установ, закладів довели сувору вимогу – людей з ознаками захворювання негайно відправляти додому! Було підготовлено звернення до голів релігійних установ області щодо припинення проведення масових богослужінь, попередження розповсюдження нової коронавірусної інфекції на території області та встановлення санітарного контролю. Забезпечили контроль за людьми похилого віку та людьми з обмеженими можливостями, які залишились без піклування, було організовано доставку продуктів харчування, ліків додому. Було доручено визначити на території області і обстежити місця можливої обсервації у випадках підозри на інфікування коронавірусом. А також переглянути фінансові питання щодо утримання закладів охорони здоров’я, сформувати матеріальний резерв засобів індивідуального захисту. Визначити транспортні підприємства, які на підставі угоди будуть здійснювати перевезення хворих з підозрою на коронавірус до місць обсервації.

Того ж дня на засіданні міської комісії з ТЕБ і НС, яку провів заступник міського голови Віктор Замковий, терміново розглянули питання про забезпечення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів з профілактики грипу та ГРВІ та попередження розповсюдження нової коронавірусної інфекції, введення обмежувальних заходів на території міської ради.

За інформацією Новокаховського міського відділу ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України», інтенсивний показник захворюваності серед населення на грип та ГРВІ по місту 11 березня за звітний тиждень (9-й) становило 1976,3 на 100 тис. населення  – при епідемічному порозі 690,4 на 100 тис. населення, що є перевищенням епідемічного порогу на 186,3%.

Рішенням комісії 11 березня вирішили: забезпечити щоденне проведення огляду дітей в дитячих закладах з обов’язковим вимірюванням температури тіла. Хворих дітей негайно ізолювати, не допускати до роботи працівників з ознаками грипу та ГРВІ. В учбових закладах міста, в закладах культури та спорту призупинили навчальний процес. В гуртожитках, де проживають студенти, передбачили приміщення для ізоляції хворих. Внесли корективи до навчальних процесів освітніх програм шкіл та спеціалізованих закладів освіти. Доручили організувати дистанційне навчання. Було заборонено проведення масових заходів серед дітей та дорослих в закритих приміщеннях. До всіх автоперевізників довели вимогу придбати деззасоби і проводити обробку салонів транспортних засобів міського та міжміського сполучення після кожного рейсу. Посилений протиепідемічний режим ввели у дитсадках, освітніх закладах, установах охорони здоров’я, закладах культури та спорту, на підприємствах, в організаціях та установах всіх форм власності. В міській лікарні ввели обмежувальні заходи для відвідування хворих. Для оперативної госпіталізації хворих з тяжкими формами перебігу грипу, особливо дітей, вагітних та літніх людей, передбачили перепрофілювання і додаткове розгортання ліжок. Активізувалася роз’яснювальна робота в ЗМІ.

12 БЕРЕЗНЯ  В УКРАЇНІ ВВЕЛИ КАРАНТИН ДЛЯ ЗАПОБІГАННЯ ПОШИРЕННЮ КОРОНАВІРУСУ – ПО 03 КВІТНЯ 2020 РОКУ.

Того ж дня заступник голови Херсонської ОДА Вадим Чабан провів засідання регіональної комісії з питань ТЕБ і НС. Вимога комісії – звіт місцевих органів влади про виконання постанови Кабміну №211. Доручено поповнити місцеві резерви дезінфікуючими та медичними засобами за рахунок місцевих бюджетів. Прийнято рішення про максимальне обмеження пересування людей між населеними пунктами. Скасовано або переведено в режим телефонних чи відео конференцій всі наради, заходи та засідання колегіальних і дорадчих органів місцевого самоврядування. Про виконання завдань доручено доповідати Департаменту здоров’я області щоденно. Новокаховська міська комісія на черговому засіданні вносить зміни до протокольного рішення від 11 березня 2020 року №5, яким призупиняє відвідування дітьми дошкільних закладів міста.

13 БЕРЕЗНЯ: на засіданні міської комісії з ТЕБ і НС обговорили стан впровадження попереджувальних заходів щодо розповсюдження нової коронавірусної інфекції. Керівникам установ, організацій, підприємств доручили визначити відповідальних за проведення дезінфекції місць масового скупчення людей. Керівництву міської лікарні доручили уточнити перелік сил та засобів для проведення протиепідемічних заходів. А УПСЗН – організувати доставку продуктів та ліків літнім людям, що залишились без піклування. Міській поліції дано доручення максимально обмежити пересування людей між населеними пунктами, а також в громадських місцях без крайньої потреби.

16 БЕРЕЗНЯ: Указом №88 Президент України створив координаційну раду із протидії поширенню коронавірусу – як консультативно-дорадчий орган при Президенті.

Цього дня на засіданні регіональної комісії з ТЕБ і НС затвердили тимчасовий склад міжвідомчого оперативного штабу регіональної комісії з ТЕБ і НС із запобігання занесення, поширення на території Херсонської області коронавірусу та ліквідації наслідків, спричинених цією інфекцією. Затвердили алгоритм дій органів управління та сил цивільного захисту в разі виявлення випадків підозри на захворювання пасажира літака, а також алгоритм дій в разі виявлення випадків зараження серед населення. ГУ Національної поліції в Херсонській області доручили забезпечити супровід автобусів міжнародного сполучення до автовокзалу «Херсон» для медичного огляду та збору анкетних даних пасажирів, встановивши пости на межі зі суміжними областями – Миколаївська, Дніпропетровська, Запорізька (автошляхи М-14 та Р-47 Шилова балка), збільшивши кількість нарядів поліції.

16 березня відбулося засідання міської комісії з ТЕБ і НС, на якому затвердили алгоритм дій органів управління та сил цивільного захисту ТП ЄДС ЦЗ у разі виникнення випадків зараження коронавірусом.

Алгоритм

дій органів управління та сил ЦЗ ТП ЄДС ЦЗ у разі виявлення  випадків зараження коронавірусом COVID-19 серед населення

№ з/п

Найменування заходу
І. Підозра на короновірус COVID-19
1.

У разі звернення громадянина з ознаками ГРВІ за телефоном 103 диспетчер КНП «Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» інформує чергового лікаря.

2. Черговий лікар приймає рішення про необхідність направлення спеціалізованої медичної бригади для огляду та діагностики хворого.
3. Лікар медичної бригади здійснює огляд та проводить анкетування хворого, встановлює контактних осіб та місця їх перебування за останні 24 години.

У разі підозри на коронавірусну інфекцію він повідомляє Департамент здоров’я облдержадміністрації (063 185 17 15), ГУ НП в області (102), ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України»  (099 174 04 46)

4. Департамент здоров’я облдержадміністрації визначає медичну установу, до якої буде направлений хворий.
5. Медична бригада у супроводі поліції доставляє особу до визначеної медичної установи
6. Черговий лікар медичної установи після огляду, діагностики і підтвердження діагнозу на коронавірусну інфекцію повідомляє Департамент з питань ЦЗ та ОР облдержадміністрації (066 029-96-63,                42 01 95)
7. Оперативний черговий Департаменту з питань ЦЗ та ОР облдержадміністрації здійснює оповіщення керівного складу про підтвердження випадку на коронавірусну інфекцію відповідно до схеми оповіщення
8. Департамент здоров’я облдержадміністрації інформує ГУ НП в області для прийняття відповідних заходів реагування
9. ГУ НП в області дає вказівку НГУ щодо охорони публічного порядку території, прилеглої до госпітальної бази
ІІ.Обсервація
10. ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України» проводить анкетування членів сім’ї, осіб, які контактували з хворим (у тому числі сусіди по під’їзду багатоквартирного будинку) на підставі опитування хворого, встановлює місця їхнього перебування за останні 24 години та пропонує їм обсервацію.
11. Особи, які відмовляються від обсервації, залишаються на самоізоляції під наглядом сімейного лікаря. Також їм роздаються пам’ятки щодо поводження при самоізоляції.
12. Особи, які погодились на обсервацію, направляються на визначені бази.
13. ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляє місцевий орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування та ГУ НП в області про кількість осіб, що направляються на обсервацію.
14. Місцевий орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування приймає рішення про необхідну кількість транспортних засобів для перевезення осіб на обсервацію
15. Департамент здоров’я облдержадміністрації визначає місце обсервації (в залежності від кількості осіб) та контролює прийняття та розміщення базою обсервації зазначених осіб
16.  ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України» проводить дезінфекцію помешкання хворого та передає заповнені анкети сімейному лікарю.
17. Сімейний лікар здійснює нагляд осіб, які залишились на самоізоляції
18.

ГУ ДСНС в області направляє підрозділ РХБЗ для здійснення дезінфекційних заходів транспорту, задіяного для перевозки хворого та громадян на обсервацію

17 БЕРЕЗНЯ:   На засіданні міської комісії з ТЕБ та НС вирішили:

з 14.00 17 березня 2020 року до 03 квітня 2020 року – призупинити діяльність наступних об’єктів (на час карантину):

 • заклади громадського харчування (дозволена лише онлайн доставка продуктів харчування за умови дотримання окремих протиепідемічних заходів;
 • торгово-розважальні центри, установи сфери послуг та торгівлі (крім онлайн послуг);
 • промислових та сільськогосподарських ринків;
 • перукарні, установи побутового обслуговування (салони краси);
 • фітнес –центри.

Заборонити надання планової стоматологічної допомоги у всіх стоматологічних закладах усіх форм власності.

ДОЗВОЛЕНО:

 • діяльність продуктових магазинів, супермаркетів, аптек – з обмеженою кількістю відвідувачів, яка може одночасно перебувати у приміщенні.
 • роботу спеціалізованих магазинів дитячого харчування.

Працівникам цих закладів  при обслуговування керуватися  засобами індивідуального захисту, проводити дезінфекцію відкритих поверхонь.

Для закупівлі всіх інших груп товарів – господарські та будівельні магазини можуть приймати замовлення онлайн або телефонним зв’язком, або здійснювати доставку.

В ШТАТНОМУ РЕЖИМІ продовжують роботу з дотриманням протиепідемічних заходів:

– банки, поштові відділення, автозаправки, станції технічного обслуговування.

ЗАБОРОНЕНО – з 14.00 17 березня по 03 квітня 2020 року:

 • проведення ВСІХ масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб – крім заходів, необхідних для забезпечення роботи виконавчого комітету міської ради.

ЗАБОРОНЕНО – з 12.00 18 березня 2020 року до 03 квітня 2020 року:

 • Регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньому і міжобласному сполученні,
 • Перевезення понад 10 пасажирів одночасно в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах в режимі маршрутного таксі;
 • заїзд на територію автовокзалу автобусів, які здійснюють перевезення пасажирів у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні, та реалізацію автовокзалом квитків автомобільних перевізникам, які здійснюють такі перевезення.
 • Перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішнього сполучення (приміському, міському, регіональному та дальньому). Крім перевезень за погодженням з Міністерством інфраструктури, Міністерством закордонних справ, Адміністрацією Державної прикордонної служби.

РЕКОМЕНДОВАНО НЕГАЙНО:

 • роботодавцям організувати дистанційну роботу для працівників.

МІСЬКОМУ ВІДДІЛУ ПОЛІЦІЇ:

 • вжити заходів до негайного припинення стихійної торгівлі на території міської ради;

На території міської ради місцем обсервації населення у випадках підозри на інфікування коронавірусом визначили приміщення санаторію «Дружба».

КП «Автоцентр» є відповідальним за перевезення контактних осіб у випадках підозри на інфікування коронавірусом до визначених місць обсервації.

Відділу економічного розвитку і торгівлі доручено вирішити з керівниками торгових мереж питання адресної доставки на онлайн замовлення продуктів та засобів першої необхідності.

УПСЗН доручили створити мобільні групи для забезпечення осіб похилого віку та малозахищених верств населення продуктами, ліками, предметами першої необхідності.

Розпочато термінову підготовку волонтерів, зокрема, з медичною освітою, для їх можливого залучення до роботи з хворими на коронавірус.

18 БЕРЕЗНЯ: міська комісія з ТЕБ і НС вирішила задля підвищення ефективності попереджувальних заходів щодо розповсюдження коронавірусної інфекції доповнити рішення попередніх протоколів комісії наступними заходами, які починають діяти з 00 год 00 хв 17 березня 2020 року до 03 квітня 2020 року:

– керівникам підприємств, установ, організацій всіх типів та форм власності – ЗАБОРОНИТИ  роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів – це заклади громадського харчування (ресторани, кафе), торговельно-розважальні центри, інші заклади розважальної діяльності, фітнес-центри, заклади культури, торговельного і побутового обслуговування населення – крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торгівельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.

– на міських ринках дозволена лише роздрібна торгівля продуктами харчування та засобами гігієни

УПСЗН доручили до 16.00 18 березня 2020 року надати керівництву області перелік осіб похилого віку та малозахищених верств населення, які мають найбільший ризик настання летальних випадків та потребують забезпечення продуктами, ліками, предметами першої необхідності. А також список волонтерів, зокрема з медичною освітою, для їх можливого залучення до роботи з хворими на коронавірус.

Того ж дня відділ економічного розвитку і торгівлі надав обласному керівництву перелік закладів, що надають послуги громадського харчування із застосуванням адресної доставки.

Директорам КП «Міський водоканал», КП «Основа», КП «Таврійський водоканал», КП «Сількомунгосп «Веселе», Козацького БККП доручили посилити виробничий лабораторний контроль за якістю та безпечністю питної води відповідно до санітарних вимог – з наданням результатів досліджень до ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області. Робити це невідкладно і до покращення епідемічної ситуації.

Міський відділ поліції негайно розпочав заходи по виконанню постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 року №215.

Рішенням комісії в Центральній міській лікарні вирішено припинити проведення планових заходів з госпіталізації та планових операцій, крім термінових та невідкладних. А також підготуватися до перепрофілювання відділень лікарні для прийому та лікування інфекційних хворих у важкому стані.

Доручено опрацювати питання доставки громадян за програмою «соціальне таксі» в медичні заклади для проходження процедури гемодіалізу.

Забезпечити цілодобове постачання питної води в населених пунктах, де послуга надавалась за графіком.

На період дії карантину заборонили відкриття навігації маломірних суден у 2020 році.

Карантин – серйозне випробування для кожного. Та мова йде про збереження здоров’я і життя. Варто набратися терпіння, і заради більш швидкого повернення до життя без карантину в ці дні ретельно виконувати поради лікарів. Пам’ятаючи про те, що їм першими доведеться долати цю небезпеку. Чим менше буде хворих – тим більший шанс в них одужати, а в лікарів – більше можливостей їм допомогти. Не забувайте, що наша медицина за своїми можливостями далека від європейської та китайської. Тим важливіше нам попередити цю біду, ніж потім шукати можливості її подолання. Поставити життя на невеличку паузу – значно краще, ніж взагалі його позбутися. Тож бажаємо вам здоров’я! Залишайтеся вдома! Успішної вам самоізоляції та дезінфекції!

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.