ПАСТИРСЬКЕ ПОСЛАННЯ АРХІЄПИСКОПА НОВОКАХОВСЬКОГО І ГЕНІЧЕСЬКОГО ФІЛАРЕТА.

Дорогі отці, брати і сестри!

Вважаю своїм архіпастирським обов’язком звернутися до вас під час випробування, яке спіткало нашу країну і весь світ — епідемії вірусного захворювання.

Для віруючої людини будь-яке лихо — заклик Бога до покаяння і дієвої зміни свого життя. Саме тому я звертаюся до всіх православних християн нашої єпархії із закликом уважно оглянути своє життя, і принести Богу покаяння — не на словах тільки, а й самим життям. Це перше і головне, що ми повинні зробити зараз!

Прошу всіх замислитися і про паніку, яка спіткала наше суспільство. Паніка позбавляє людину здорового глузду, робить її безумною. Але, що ще страшніше, паніка краде в людини віру (навіть найменшу), вбиває надію і позбавляє можливості любити. Події недавнього часу, коли люди не пускали автобуси з прибулими на карантин, проявляли агресію до тих, хто потребував допомоги і співчуття, наочно показують це. Для віруючого паніка — грізне свідчення про невіру. Як пояснити боязнь людини йти до храму, «щоб не заразитися», коли ця ж людина готова вистоювати черги за гречкою і туалетним папером, ризикуючи заразитися там? Відповідь зрозуміла! І я закликаю всіх до осмисленого протистояння панічним настроям. Хай са́ме віруючі покажуть приклад спокою і розсудливості.

Прошу всіх посилити піст. І в першу чергу хай це буде піст на соціальні мережі і новинні стрічки — саме звідти брудним потоком ллється безліч брехні, неперевірених фактів і всього, що нагнітає паніку. До мінімуму обмеживши «сидіння в Інтернеті», важливих новин ви не пропустите, але набудете можливості тверезо міркувати й оцінювати багато що.

Хочу закликати всіх до посиленої молитви. Благословляється до домашнього молитовного правила додати Молитву Манасії, царя Іудейського, яка буде дуже доречна нині.

У той же час вважаю абсолютно неприпустимим ігнорування наявних загроз і небезпек. Все, належне за правилами, що вимагається законами і розпорядженнями влади, слід смиренно і з послухом виконувати.

Священикам благословляється неухильно дотримуватися всіх належних санітарно-протиепідемічних норм. Це важливо не тільки для протидії поширенню зарази, але і для того, щоб не збентежити немічне сумління (1 Кор. 8. 12) ближніх, щоб не дати приводу тим, хто шукає причини (2 Кор. 11. 12).

Мирянам нагадую: оскільки встановлено обмеження на зібрання людей в 10 осіб, слід влаштувати богослужбове життя так, щоб кожен мав можливість помолитися са́ме за храмовим богослужінням. Домовляйтеся про відвідування служб в різні дні, не наполягайте на вході до храму, якщо там вже знаходиться 10 богомольців — хай вони, помолившись якийсь час, вийдуть і дадуть можливість молитися в храмі іншим.

Ще раз нагадую всім віруючим, що при появі ознак «застуди», підвищенні температури, кашлю слід утриматися від відвідування храму. Нагадую також, що коли хто боїться заразитися, той може приходити до храму в масці. Доречним буде використання масок тими, хто несе послух у церковних лавках і за свічними ящиками.

Під час наявних обмежень нехай сильні послужать слабким, здорові — хворим, молодші — старшим. Нехай ніхто не відчує себе полишеним, адже Бог піклується про наших ближніх через нас!

Всі ж позбавлення та обмеження хай кожен розглядає як єпитимію, дану Богом для нашого виправлення і якнайшвидшого покаяння. Нехай кожен принесе гідний плід покаяння (Мф. 3. 8), і Бог, Який «щедрий і милостивий … довготерпеливий і многомилостивий» (Пс. 102. 8) подасть нам Свої рясні милості!

Пам’ятайте слова Господні, сказані через пророка: «Не бійся, бо Я з тобою! Не тривожся, бо Я — Бог твій! Я додам тобі сили, Я тобі допоможу, підтримаю тебе правицею правди Своєї» (Іс. 41. 10).

З любов’ю у Христі,

+ Філарет, архієпископ Новокаховський і Генічеський

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.