В НОВОКАХОВСЬКІЙ ОТГ ВИЯВЛЕНО ПЕРШИЙ ВИПАДОК ЗАХВОРЮВАННЯ НА КОРОНАВІРУСНУ ІНФЕКЦІЮ.

Ввечері 3 квітня відбулося термінове засідання міської комісії з ТЕБ і НС, яку очолює заступник міського голови Віктор Замковий. На засіданні комісії був присутній міський голова Володимир Коваленко. Він повідомив про причину термінового зібрання.

3 квітня надійшла офіційна інформація про те, що на території Новокаховської громади зафіксовано перший випадок захворювання на коронавірусну інфекцію. Захворів 56 річний мешканець Таврійська.

Саме тому до протоколу засідання включили наступні пункти: визнати, що на території Новокаховської міської ради згідно з кваліфікаційними ознаками надзвичайних ситуацій, затверджених наказом МВС України від 06.08.2018 року №658, Порядку класифікації надзвичайних ситуацій за їх рівнями, виникла надзвичайна ситуація природного характеру – захворювання людей на особливо небезпечні інфекційні хвороби. У зв’язку з цим головному лікарю КНП «Центральна міська лікарня м. Нова Каховка» Ігорю Гайдаманчуку доручено негайно забезпечити повну ізоляцію хворого на COVID-19 в інфекційному відділенні, та пацієнтів, які знаходяться на лікуванні в терапевтичному відділенні, строком на 2 тижні. Пацієнтів, які проходили лікування у терапевтичному відділенні, та медичний персонал терапевтичного відділення відправити на самоізоляцію строком на 2 тижні. Надати до міського відділу поліції списки пацієнтів та медичних працівників, що були в контакті з особою, що інфікована коронавірусом. Забезпечити безумовне виконання заходів безпеки медичними працівниками, що безпосередньо спілкуються з хворим.

З метою недопущення розповсюдження коронавірусної хвороби начальнику Новокаховського відділу поліції Олександру Рогожину доручено забезпечити самоізоляцію жителів Таврійська по вул. Магістральній, 6, що проживали з хворим в одній квартирі, строком на 2 тижні. Рішенням комісії будуть встановлені пости охорони біля інфекційного та терапевтичного відділень міської лікарні. І посилене патрулювання громадських місць. Працівники Новокаховського відділу ГУ ДСНС проведуть санітарну обробку території міської лікарні. Генеральному директору Центру первинної медико-санітарної допомоги Олені Ходорковській доручено надати міському відділу поліції перелік осіб, що контактували з хворим за межами лікарні. Міському голові Таврійська Миколі Різаку комісія з ТЕБ і НС доручила забезпечити проведення санітарної обробки під’їздів та прилеглої території житлового будинку в м. Таврійську, вул. Магістральна, 6.

Як повідомив членам комісії головний лікар Ігор Гайдаманчук, чоловік, в якого зафіксовано інфікування коронавірусом, з 31 березня знаходився на лікуванні в терапевтичному відділенні. Ознак інфікування корона вірусною інфекцією у пацієнта не було. Тест показав негативний результат, однак лабораторний аналіз, проведений в Херсонській лабораторії, виявив зараження коронавірусною інфекцією. На сьогодні хворий ізольований в окремому боксі в інфекційному відділенні і отримує необхідну допомогу.

Рішенням міської комісії з ТЕБ та НС від 3 квітня 2020 року ЗАБОРОНЕНО з 6 квітня по 24 квітня:

 • перебування в громадських місцях без одягнутих захисних масок або респіраторів, переміщення групою більше, ніж 2 особи – крім випадків службової необхідності та супроводження дитини віком до 14 років. Заборонено перебування в громадських місцях осіб віком до 14 років без супроводу батьків, опікунів або повнолітніх родичів. До 24 квітня заборонено відвідування закладів освіти її здобувачами, відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою, а також в разі службової необхідності. Заборонено з 6 квітня проведення масових – культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших заходів, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та місцевого самоврядування, за умови забезпечення учасників захисними масками або респіраторами.
 • З 6 квітня заборонено роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема роботу закладів громадського харчування, торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торгівельного і побутового обслуговування. Але дозволено під час карантину – торгівлю продуктами харчування, пальним, деталями та приладдям для транспортних засобів та сільськогосподарської техніки, засобами гігієни, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами реабілітації, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садовим матеріалом, добовим молодняком свійської птиці, засобами зв’язку та телекомунікацій, в тому числі мобільними телефонами, смартфонами, планшетами, ноутбуками, та іншими товарами, що відтворюють та передають інформацію, в спеціалізованих магазинах, які обов’язково повинні мати прямі контакти з операторами зв’язку, за умови забезпечення персоналу (зокрема захист обличчя та очей) та відвідувачів засобами індивідуального захисту – респіраторами , захисними масками, в тому числі виготовленими самостійно.
 •   На період карантину дозволено діяльність закладів розміщення, в яких проживають медичні працівники та особи в обсервації, а також інші особи відповідно до рішення міської комісії з ТЕБ та НС.
 • З 6 квітня забороняються – регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському, внутрішньо обласному і міжобласному сполученні, зокрема пасажирські перевезення на міських маршрутах в режимі маршрутного таксі, крім перевезення:
 • легковими автомобілями,
 • службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами працівників підприємств, закладів, установ незалежно від форми власності, які забезпечують охорону здоров’я, продовольче забезпечення, урядування та надання найважливіших державних послуг, енерго_, водо забезпечення, зв’язок та комунікації, фінансові та банківські послуги, функціонування інфраструктури транспортного забезпечення, сфери оборони, правопорядку та цивільного захисту, об’єктів критичної інфраструктури, які мають безперервний промисловий цикл, за умови забезпечення водіїв та пасажирів під час перевезень засобами захисту в межах кількості місць для сидіння.
 • Зверніть увагу – з 6 квітня заборонено відвідування установ і закладів, що надають паліативну допомогу, закладів соціального захисту, в яких тимчасово або постійно проживають чи перебувають діти, громадяни похилого віку, ветерани війни і праці, особи з інвалідністю, особи зі стійкими інтелектуальними або психічними порушеннями. Заборонено відвідування установ і закладів, що надають соціальні послуги сім’ям/ особам у складних життєвих обставинах, крім установ і закладів, які надають послуги екстрено (кризово).
 • З 6 квітня заборонено:
 • Перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус,
 • Самовільно залишати місця обсервації (ізоляції).

ОСОБИ, ЩО ПОТРЕБУЮТЬ САМОІЗОЛЯЦІЇ:

 • особи, що мали контакт з хворим на COVID-19, крім осіб, які перебували у засобах індивідуального захисту у зв’язку з виконанням службових обов’язків,
 • особи, щодо яких є підозра на інфікування, або особи, які хворіють на COVID-19 та не потребують госпіталізації,
 • особи, які досягли 60-річного віку – крім осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури.
 • Комісія з ТЕБ та НС доручила:
 • Керівникам підприємств роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку  – ЗАБЕЗПЕЧИТИ:
 • Вхід у торгівельні приміщення усіх осіб в засобах індивідуального захисту,
 • Дотримання дистанції між покупцями не менше 1,5 метра один від одного,
 • Кожні 2 години – обробку дезінфікуючими засобами ручок дверей, стойок на колесах, прилавків, транспортерів,
 • Наповнення торгової зали з розрахунку 1 особа на 10 м2
 • Проведення роз’яснювальної роботи по індивідуальним заходам профілактики та виявлення симптомів захворювання серед працівників.

Представники міського відділу поліції, міського управління Держпродспоживслужби будуть проводити регулярні рейди з перевірки дотримання вимог перебування покупців у торгових залах.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.