«ІКОНА – ТО МОЯ МОЛИТВА».

Так каже художник з міста –побратима Дрогобича Лев Скоп. Він – унікальний митець! Йому 65 років. Нині Лев Скоп активно допомагає всім, хто захищає Україну.

Серед інших творчих робіт його як художника особливе місце займають ікони. Їх можна побачити в оселях та кабінетах відомих майстрів мистецтва – режисерів, акторів, а також – на сході України, в бліндажах українських бійців.

Лев Скоп – майданівець, волонтер, який без перепочинку допомагає українській армії, а також постійно в пошуку ідей, які наполегливо впроваджує разом з талановитою дружиною Тетяною Думан.

Нині родина сама потребує допомоги – Тетяна проходить лікування від онкозахворювання. Лікарі провели операцію. Зараз – період подальшого лікування, який вимагає значних коштів. Щоб зібрати необхідну суму на порятунок дружини, Лев Скоп наважився на проект «Святі на весь рік». За кілька місяців талановитий художник намалював 365 образів! Всі вони були виставлені у львівській галереї «Дзиґа». Бажаючі можуть придбати ті, які їм подобаються. А отримані гроші будуть направлені на лікування Тетяни Думан.

Це чудове подружжя разом вже 13 років. Лев Скоп пригадує, що викладав у художній академії, вчив малювати ікони. Таня була ученицею. «У Тані я побачив дуже серйозне ставлення до малювання», – розповів художник. – У малярстві завжди відразу дуже підношу планку. Так ставлюся і до себе, і до своїх учнів. Так роблю і в музиці, якою займаюся, в науці… Нічого прохідного бути не може. Справі треба віддаватися цілком. На четвертому курсі Таня зробила такий диплом, що його відразу забрали у львівську галерею».

До 2013 року Лев Скоп малював ікони, які продавав, а гроші віддавав на лікування хворих дітей. Але потреби зростали. Вирішив – намалює багато ікон. А чому б не 365, де Богородиця молиться щодня? І повідомив про це у соцмережах. Люди підтримали, журналісти розповіли про ідею. Львівська галерея «Дзиґа» надала приміщення, де виставили ікони. Їх почали купувати в перший день відкриття виставки. Тоді зібрали кошти на необхідне обладнання для лікування дітей. Директор виставки запропонував зробити виставку ікон щорічною. У 2014 році Лев Скоп потрапив до лікарні – важко захворів. Але й там продовжував писати ікони. Малював святих. Серед них і велику Майданівську Покрову. Нині вона розміщена в капличці на вул. Інститутській у Києві. Створені в лікарні ікони купили, а гроші художник відправив на допомогу українським воїнам – придбали з дружиною 20 бронежилетів.

Коли Лев Скоп дізнався про хворобу дружини, взявся за малювання без відпочинку і чимдуж почав втілювати в життя проект «Святі на кожний день». Ікони малює на дощечках. Але зізнається – вони не прості! Це з покрівлі церкви біля його майстерні у Дрогобичі. Ще малює на дощечках з ящиків з-під зброї. А також на прапорах, полотні, картоні, папері… Намальовані ікони художник щедро дарує різним церквам України, військовим, звичайним людям. За будь-яку ціну, не наполягає. Скільки людина дасть – стільки й буде. Дізнавшись про хворобу дружини художника, на допомогу йому відгукнулися ті, кому він допомагав: військові. Воїни самі робили акції, збирали кошти. Музиканти виступали з концертами. Інші допомагали готувати виставки.

Усі небайдужі можуть долучитися до порятунку життя Тетяни Думан.

Картка Приватбанку для збору коштів: 4149499117053445               

За матеріалами інтернет-джерел – джерело https://censor.net.ua/r3170545

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.