ЖИТТЯ НА КАРАНТИНІ.

Понад місяць в Україні триває карантин.

За цей час кількість хворих по країні за даними Центру Громадського здоров’я станом на 21 квітня зросла до 6 тис 125 чоловік. З них 161 випадок – летальний, 367 пацієнтів одужали.

У Новокаховській ОТГ, як повідомила керівник КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Зоріна Зінченко, станом на 21 квітня коронавірус виявили у трьох дітей – дівчат віком 14, 15 і 16 років, які контактували з раніше встановленими хворими в родині. Їх стан задовільний, перебувають на самоізоляції. Ще один хворий з Дніпрян – на самоізоляції вдома з іншими членами родини під контролем сімейного лікаря. Стан його здоров’я задовільний. Всі четверо хворих – члени однієї родини, батько яких з підтвердженим діагнозом «коронавірусна інфекція» лікується в обласній інфекційній лікарні Херсона…

                                        ДЛЯ ЛІКАРНІ – ВСЕ НЕОБХІДНЕ

Новокаховська громада об’єднала зусилля, щоб захистити місто від коронавірусної інфекції. Особлива увага – захисту лікарів, які мають рятувати хворих. Міська влада провела кілька позачергових сесій, поповнено резервний фонд на придбання необхідних засобів захисту і дезінфікуючих розчинів, переглянуто бюджет і знято кошти з об’єктів, робота на яких тимчасово призупинена. Для міської лікарні придбано все необхідне, щоб захистити лікарів і надати допомогу хворим – лише за перший квартал 2020 року на потреби міської лікарні з бюджету міста направили понад 22,5 млн. грн.!

Міський голова Володимир Коваленко щодня заслуховує звіти профільних заступників, керівників місцевих відділів ДСНС, поліції, рятувальників, епідеміологів, лікарів. Щоденні протоколи засідань обласної та місцевої комісії з ТЕБ і НС ставлять нові і нові завдання. Рятувальники, працівники КП «НК Екосервіс» двічі на день проводять дезінфекцію вулиць та місць можливого скупчення людей.

                                         ВОЛОНТЕР – ЦЕ ПОКЛИК СЕРЦЯ

Тим часом в Україні, і у Новій Каховці, міцнішає хвиля волонтерського руху. Знову у дні важкого випробування для країни об’єднали свої зусилля небайдужі. Україна може пишатися – в неї таких громадян, на щастя, багато. Саме вони – міцний «імунітет» України, який дає їй сили у найважчі часи. Це українці, які власним транспортом безкоштовно підвозять лікарів на роботу, які сотнями шиють захисні маски і роздають їх. Це ті, хто збирає кошти і знаходить неймовірні комбінації, щоб придбати і негайно привезти до лікарень та передати медикам захисні комбінезони, шапочки, маски, дезінфекційні розчини. Це ті небайдужі українці, які за власні бізнесові кошти придбали тонни продуктів, і, не розгинаючи спин, не лікуючи годин, вдень та вночі пакують продуктову допомогу, щоб розвезти її по всій Україні, в кожну область, до сотень міст, де на продукти чекають одинокі літні люди, багатодітні родини, інваліди, малозабезпечені, і ті, хто ще вчора мав гроші, а вже сьогодні залишився без роботи, маючи на утриманні малолітніх дітей.

Об’єдналися представники місцевого бізнесу. Торговий дім «Властелін» (директор Юрій Власов) профінансував перевезення лікарів. Медичні працівники висловили щиру вдячність Юрію Власову та його сину Данилу за допомогу. Як повідомила голова профспілкової організації медичних працівників Оксана Сарафонова, «щодня, без вихідних, у трьох напрямках – Корсунка, Чорнянка, Отрадокам’янка – безкоштовно доставляються на роботу і додому наші співробітники. Допомога прийшла оперативно, безкорисно і своєчасно».

Міський голова Володимир Коваленко за допомогу новокаховським медикам подякував від міської громади народному депутату Ігорю Колихаєву, підприємцям Олександру Хорунжему, Сергію Дишлевому, Анатолію Гарбару, Вікторії Слободі, та багатьом іншим, хто до них приєднався, всім волонтерам: «Завершиться карантин – ми всіх згадаємо, всім подякуємо». Підприємець Вікторія Дерев’янко разом з братом придбали захисні костюми для лікарів. А також разом з БФ «Н.Каховка» підготували паски, які після освячення передали бійцям 57-ї ОМПБр імені кошового отамана Костя Гордієнка на схід України, а також новокаховським медикам, провізорам, працівникам швидкої допомоги.

«Це людські вчинки. Я в захваті від того, що роблять ці люди», – сказав, коментуючи нинішні події, міський голова Володимир Коваленко. – Я в захваті від організованих дій працівників інфекційного і реанімаційного, інших відділень нашої лікарні – завідуючих і всіх медичних працівників, які вже пройшли випробування, знаходячись на першій лінії захисту наших мешканців від коронавірусу. Дехто з них вже побував на самоізоляції, перевірив своє здоров’я тестами – на щастя, інфікування не підтвердилося. Цим людям я вдячний! Про них говорять їх вчинки. У березні розпочався карантин, а нічого для захисту лікарів та людей не було. Тільки йшов момент налагодження. А наші фахівці змогли домовитися і вчасно придбати все необхідне. Лікарі змогли зустріти перших хворих, будучи повністю захищеними. Дякую водіям швидких за їх цілодобову працю.

Хочу звернутись до приватних структур, які, нажаль, не настільки відповідально ведуть себе по відношенню до пацієнтів. Адже двоє перших хворих на коронавірус, яких виявили на території Новокаховської громади, спочатку зверталися до приватної лікарні «Богдан». Але звідти їх направили до Центральної міської лікарні, не перевіривши стан їх здоров’я… Вкотре хочу сказати: нині той момент, коли кожен повинен ретельно виконувати свої обов’язки. Одні – дотримуватись вимог карантину і перебувати вдома, щоб підтримати тих, хто здатен нам допомогти, захистити нас – не додавати їм роботи. Молитися за тих, хто на передньому краї боронить нас від вірусу – лікує хворих, стоїть на охороні правопорядку, хто забезпечує дезінфекцію, перевезення, щоденну оперативну роботу всіх важливих галузей міста».

Об’єднав навколо себе активних волонтерів підприємець, депутат Сергій Хоменко. Він звернувся до УПСЗН – там на його прохання надали списки родин, в яких діти-інваліди, багатодітні, малозабезпечені, особи з інвалідністю, інваліди на візках (1 група). Підприємець роздав понад 200 продуктових наборів цим родинам. Долучилася і  мережа «Сеть плюс» (директор Оксана Шляжко) – щотижня формують по 50 наборів, які розвозять багатодітним, малозабезпеченим, одиноким мамам. Допомогу отримали внутрішньо переміщені особи, а також інваліди з вадами зору.

Успішно пройшла на території Новокаховської ОТГ акція допомоги від  фонду «Життєлюб», інтернет-магазину «Розетка» і служби доставки «Нова пошта».  Це був пілотний проект, в якому Нова Каховка взяла участь першою в області. Доставка і розвезення продуктових наборів відбувалася через УПСЗН.

Як розповіла начальник управління Олена Стоянчук, спочатку отримали першу партію допомоги – 400 продуктових наборів. Їх роздали по місту всім мешканцям, хто знаходиться на обслуговуванні в Терцентрі. Через кілька днів отримали ще 500 наборів. «Велика подяка старостам – вони допомогли в отриманні і розвезенні продуктів мешканцям, які на обліку в Терцентрі, а також літнім людям, які потребували допомоги», – розповіла Олена Стоянчук. 11 квітня надійшло ще 600 продуктових наборів.

Працівники УПСЗН в ці дні працювали напружено – отримували пакунки, розподіляли і розвозили за адресами. Знайшлися і помічники – курсанти Херсонського факультету Одеського Державного університету внутрішніх справ, ГО учасників бойових дій та ветеранів АТО «Біла стріла» (керівник Дмитро Марков). Транспортом допомогли КП «Міський водоканал», а також старостати – Козацький, Райський, Дніпрянський і Веселівський. Дуже дружно спрацювали. Старостати допомагали один одному – транспортом Райського завезли продуктові набори у Веселе. І постійно на зв’язку старости, соціальні працівники.

Терцентр завдяки соціальним працівникам доставив продукти своїм підопічним у Новій Каховці. Наші мешканці телефонують до нас, ми фіксуємо звернення і будемо дивитись, кому ще потрібна допомога».

Директор Терцентру Людмила Логвінова повідомила: допомогу продуктами отримали одинокі, одиноко проживаючі, особи з інвалідністю, які перебувають на обліку в Територіальному центрі соціального обслуговування. Для 50-ти мешканців міста – «чорнобильців», яким потрібна допомога найбільше,  до Дня пам’яті жертв Чорнобильської трагедії компанія «Сеть плюс» також формує продуктові набори. До Терцентру надали списки тих, кому потрібна допомога продуктами, і керівники служб та відділів. Це підопічні відділу у справах дітей (керівник Оксана Поповиченко), міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (керівник Наталія Корсакова), відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту (керівник Наталія Таран). Люди звертаються і самостійно – телефонують до Терцентру, до Антикризового штабу області.

Волонтери, підприємці, компанія «Сеть плюс» планують і надалі надавати допомогу. А ми, реагуючи на звернення людей і до нас, і до Антикризового штабу, будемо допомагати», – запевнила Людмила Логвінова.

Однією з перших за волонтерську справу взялася новокаховчанка, активістка, багатодітна мати Ірина Зосіменко. Ось що вона повідомила 25 березня:

«Сьогодні відвезли в лікарню на Соколі: 600 шапок стерильних, 80 пар рукавичок, 150 пар нестерильних, 100 пар бахіл та 25 багаторазових масок. Дуже не просто шукати необхідний товар, бо в аптеках майже не буває поставок. І лікарі та медичні працівники не мають необхідного захисту. Дякую всім, хто бере участь у зборі коштів! Або просто допомагає репостами».

Акція «Подарунок від онуків» розпочалася в Новій Каховці 5 квітня. Про це повідомила активістка, волонтер Севіль Абієва.

Вона розповіла: супермаркет “GREEN market” підготував за її списком 4 пакунки продуктів для літніх людей. В кожному на 8-9 кг – макаронні вироби, крупи, масло вершкове, олія рослинна, борщовий набір, цукор, засоби гігієни.

«Столько слов благодарности и даже слезы», – поділилася враженнями Севіль Абієва. – Каждый из тех, к кому мы пришли и попадаем в ближайшие недели – прожили разную жизнь, а старость пришла ко всем, независимо от уровня зарплаты, наличия или отсутствия детей. Я испытываю чувство благодарности к тем предпринимателям, которые с такой лёгкостью откликаются и помогают, чем могут, этим бабушкам и дедам! Ведь уровень человека определяется его поступками».

Далі – узгодили з керівником фірми «Норма Фуд» Сергієм Логвином умови закупки. І отримали продукції на 6 тис. грн. – вистачило на 125 родин. Отримали рис, крупи, цукор, макаронні вироби. Власник фірми «Зоря +» Андрій Яковлєв мав надати дві тони овочів. Але привезли близько 4 тонн – капусту, буряк, червону цибулю, часник. Розвантажувати допомагали хлопці з Мусульманської громади Нової Каховки. Приміщення для розвантаження надав підприємець Сергій Хоменко.

«Особая благодарность ребятам – волонтёрам, которые мужественно взяли на себя это пыльное и нелёгкое дело, а также предпринимателю Максиму, который предоставил свой транспорт. Люди, каждый из Вас – Мега крутой! Спасибо Вам огромное!», – не приховує емоцій Севіль Абієва.

Лише 16 квітня допомогу отримали 246 чоловік. А перед Великоднем у продуктових наборах були ще й пасочки від пекарні «Хліб Райський».

Новокаховські волонтери розвезли гуманітарну допомогу і від ГО «Солідарна справа громад» – допомогу отримали мешканці  Новокаховської громади. Це розфасовані у Києві і направлені до всіх областей України продуктові набори – крупи, цукор, м’ясні консерви, згущене молоко, печиво. Щира подяка за допомогу в розвезенні продуктових посилок волонтерам – Ользі Марковець, Надії Ільясовій, Ользі Жученко, Тетяні Морозовій, Ксенії Башликовій, Олені Горстці, Вадиму Штефану та його дружині, Дмитру Мусевичу, Ользі Білодід, Віті Костючик, Юрію Пернатому, Вадиму Моргуну, Юрію Катихіну, Тетяні Солодкій, Сергію Журавлю, Оксані Погомій з її чудовою командою та всім, хто долучився до волонтерської допомоги в отриманні та розвезенні продуктових посилок.

29 березня волонтер Ольга Данилова написала у фейсбуці: «Спостерігаю за тим, що відбувається, і все більше розумію, що людству був вкрай необхідний такий струс !!! Кожен показав, хто він і чого вартий.
Задумайтесь – як ми жили останні десятки років? Коронавірус змусить переосмислити все наше життя! Все людство, після перемоги над вірусом буде жити зовсім по- іншому!

Природа і Господь втомилися від нашого байдужого ставлення до свого здоров’я, до людей та екології! Ми перестали бути людьми! Гординя затьмарила наш розум – і ми відчули себе господарями світу, але малесенький вірус швидко поставив нас на місце! Вірус не щадить багатих людей і політиків, давши їм зрозуміти, що від нього не можна втекти на власному літаку і не купити здоров’я за гроші!
І як недавно сказав один розумний чоловік: «Ми перестали вміти співіснувати в сім’ях – і тому хвороба закрила нас в наших будинках, щоб ми знову навчилися жити як сім’я.

Ми перестали поважати людей похилого віку, тому отримали цю хворобу, щоб згадати, які вони вразливі. Ми перестали цінувати медичних працівників і отримали хворобу, щоб знати, які вони незамінні. Ми перестали поважати вчителів – і хвороба закрила школи, щоб батьки самі спробували, що таке вчити. Вільний час ми проводили в торгових центрах – хвороба закрила їх, щоб ми зрозуміли, що щастя не купити.

Ми багато часу приділяли своїй зовнішності і порівнювали себе з іншими, тому хвороба закрила наші обличчя масками, щоб ми зрозуміли, що нашої краси там немає! Ця хвороба багато у нас забирає, але дає можливість багато чому навчитися і зрозуміти, що головне в нашому житті!» Ми отримали хворобу, зшиту за нашими мірками))). Ось такий простий і нехитрий висновок!». Ольга Данилова разом з волонтерами продовжує надавати допомогу медикам, військовим, працівникам поліції – вони отримали медичні прилади, медичні препарати, захисні костюми, щитки для обличчя, захисні рукавички.

      ВДОМА ВСІЄЮ РОДИНОЮ: РЯТУЄМОСЯ, ШУТКУЮЧИ

Тим часом люди змушені сидіти по домівках, щоб перервати вірусний ланцюг. Неочікувано. Ще кілька місяців тому всі поспішали на роботу, до школи, на репетиції, наради, чергування. Раптом доводиться змінити цей ритм на самоізоляцію. Спілкування – лише телефоном чи в інтернеті, де масово почали ділитися своїми домашніми «карантинними» справами: кулінарні винаходи, розсаджені квіти, прочитані книги, придумані для дітей ігри. Щоб розрядити напружену ситуацію, українці вдаються до дієвого засобу її полегшення – гумору.

Люди намагаються підбадьорювати один одного, шуткуючи. В соцмережах більшає кумедних фото та висловів:

«Почубилися з дружиною: вона хотіла винести пакет зі сміттям. Але зараз моя черга! Я виходжу на вулицю!», «Січень – продай собаку, заплати за комуналку. Квітень – купи собаку, щоб вийти з дому. Коли ви вже заспокоїтеся з тими собаками?», «Хто знає, де є підпільний садок і школа. Бо я більше не можу!», «Мій кіт вже нервує: я третій тиждень знаходжусь в його квартирі…», «Нарешті почала жити як королева Великобританії: виходжу на балкон і махаю людям рукою», «Вчора пішла на балкон співати, а сусіди давай в мене кидати яблуками, картоплинами і яйцями. Сьогодні знову піду співати, бо ще треба мені кусок м’яса…», «Побувши кілька днів вдома, я зрозумів, чому мій кіт постійно просить їсти», «Третій раз за тиждень йду в магазин купувати їжу на два тижні», «Ще тиждень карантину – і маска буде замала!», «Вирішив вирощувати їжу в домашніх умовах… В когось є насіння ковбаси?», «Сусідка: «Треба терміново щось робити: або їсти, або зважуватись!».

А тим часом, зберігаючи гарний настрій, – адже поряд дорогі нам люди – продовжуємо ретельно мити руки, дотримуватись безпечної дистанції, тримати напоготові захисну маску, уникати скупчення людей, при перших ознаках ГРВІ – звертатися до лікаря, не займатися самолікуванням! При проявах інфекційного захворювання, якщо Вас не поклали до лікарні, не виходьте на вулицю і не наражайте на небезпеку оточуючих. Побудьте вдома на самоізоляції. Дотримуйтесь, як це і повинно бути щодня, заходів гігієни, заходів власної безпеки, не панікуйте і не пийте всі підряд ліки, що є під рукою. Сонце, чисте повітря, вода – це найкраща допомога в будь-якому разі. Бережіть себе, і зберігайте спокій! Міцного Вам здоров’я, світлих думок, близьких людей поряд і непохитної віри у швидке завершення карантинних обмежень!

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.