СОЦІАЛЬНІ ВИПЛАТИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ: ЯКІ ОСОБЛИВОСТІ?

На запитання читачів відповіла начальник УПСЗН Нової Каховки Олена СТОЯНЧУК:

– Cтроки виплати  усіх видів  державних соціальних виплат, у тому числі і виплат внутрішньо переміщеним особам соціальних виплат, пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування), на період встановлення карантину та проведення подальшого перерахунку виплаченої допомоги продовжені на період карантину на один місяць після дати його відміни, і державна соціальна допомога виплачується за повний місяць без звернення особи до органу соціального захисту населення, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 08 квітня 2020р. № 264 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги».

ВАЖЛИВО! Особам, які з певних причин не звертатимуться або не матимуть право на призначення цих допомог на наступний період, просимо повідомити в УПСЗН з метою уникнення нарахування надміру нарахованих коштів.

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ! Особи, яким виплачується державна соціальна допомога, зобов’язані інформувати управління праці та соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на визначення права та розміру допомоги, шляхом надсилання письмового звернення за адресою: м. Нова Каховка, вул. Історична 18, індекс 74900 та за допомогою засобів електронного звернення (електронна адреса upszn@ukrpost.net) і телефонного зв’язку за телефоном (05549)54855.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ: у випадку, якщо Ви як отримувач соціальної допомоги не повідомили про певні обставини, які вплинули на розмір призначеної  допомоги чи право її  отримання, зазначену допомогу Вам  доведеться повернути.

На вимогу управління сума надміру  виплаченої соціальної допомоги повертається громадянином, який її отримав. У разі відмови громадянина добровільно повернути суму надміру перерахованої соціальної допомоги – питання про її примусове стягнення вирішується в судовому порядку.

Зауважуємо, що будь-який  судовий розгляд – це завжди додаткові фінансові витрати.

Наведемо приклад із судової справи, коли громадянин відмовився добровільно відшкодувати у встановлений термін суму надміру виплаченої соціальної допомоги у розмірі 2220,96 гривень. Після розгляду справи у судах 2-х інстанцій витрати громадянина вже становили  8023,46 гривень (з них 2220,96 грн. – сума переплати, 4802,50 грн. – судовий збір за подання позовної заяви та апеляційної скарги, 1000 грн.- витрати на правничу допомогу).

Тож для уникнення переплат та необхідності повернення грошових коштів просимо своєчасно повідомляти до УПСЗН інформацію, яка може вплинути на розмір та право отримання соціальних допомог.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.