КЛАДОВИЩА ЗАЧИНЕНІ. ПОМИНАЛЬНИЙ ДЕНЬ ПЕРЕНЕСЕНО НА 6 ЧЕРВНЯ – ТРОЇЦЬКУ БАТЬКІВСЬКУ СУБОТУ.

Рішенням державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 21 квітня 2020 року головам обласних та Київської міської державної адміністрацій за участю органів місцевого самоврядування доручено заборонити відвідування громадянами кладовищ, місць окремих поховань у традиційні після великодні поминальні дні, крім випадків здійснення поховань. Також відповідно до постанови Міністерства охорони здоров’я України від 21 квітня 2020 року «Щодо протидії поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19) в поминальні дні», місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування з метою протидії поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19) в місцях перебування масового скупчення людей рекомендовано закрити для відвідування кладовища, крім випадків здійснення поховання померлого за умови дотримання протиепідемічних правил».

Для узгодження подальших дій у зв’язку з озвученими рішеннями 24 квітня на нараду зібралися керівники міської поліції, КП «Муніципальна охорона», старостинських округів. Нараду провів керуючий справами виконкому Василь Акуленко.

Під час наради присутні на ній заступник начальника міської поліції Сергій Стадник, керівник КП «Муніципальна охорона» Михайло Нечеса, уповноважений з питань роботи старостинських округів Віктор Замковий скоординували дії для підтримання громадського порядку і виконання карантинних обмежень в ці дні, взявши під пильний контроль в’їзд на всі кладовища Новокаховської ОТГ.

Основне завдання правоохоронців – проведення роз’яснювальної роботи щодо заборони відвідувань місць поховань. Як відомо, в цьому році 26 квітня припадає на поминальну неділю. На кладовищах Новокаховської ОТГ вивезено сміття, підключено воду, наведено порядок. Але доступ на кладовища закрито з 23 квітня по 3 травня 2020 року! Громадський транспорт працювати не буде, і організованого підвезення людей, як це було в попередні роки в поминальну неділю, проводитись не буде!

Сергій Стадник повідомив: на території Новокаховської ОТГ – 9 кладовищ. Два з них – у Новій Каховці, а також у Центральній Основі, Плодовому, Дніпрянах, Райському, Тополівці, Корсунці, Маслівці та Обривках. «До патрулювання в районі кладовищ буде залучено 39 працівників поліції, 6 представників ДСНС, до них приєднаються охоронці «Шумера», представники КП «Муніципальна охорона», бійці військової частини. Найбільшу увагу буде приділено дотриманню громадського порядку в районі нового кладовища. На патрулювання вийдуть з самого ранку», – доповів Сергій Стадник.

Міська поліції звертається до мешканців Новокаховської ОТГ з проханням – дотримуйтесь карантинних обмежень, поважайте закон! Дотримуйтесь самоізоляції, бережіть своє здоров’я, не наражайте на небезпеку себе і своїх близьких. Вшануйте пам’ять своїх рідних молитвою вдома. Не відвідуйте кладовище у заборонені дні, дочекайтесь більш сприятливого періоду.

«Кладовища зачинені. Оголошення про це розміщені на в’їзді до кладовищ. Всі вимоги міської комісії з ТЕБ та НС виконані. Далі – справа за громадянами», – зазначив Віктор Замковий.  

Державна влада, Кабмін, МОЗ, Державна комісія з ТЕБ і НС рекомендують перенести поминальний день на 6 червня – Троїцьку батьківську суботу. Рішенням Синоду Православної церкви України на засіданні 9 квітня відвідування священнослужителями і мирянами кладовищ у поминальні дні  після Великодня та звершення на них заупокійних молитов перенесено на Троїцьку батьківську поминальну суботу – 6 червня 2020 року.

Василь Акуленко також повідомив – зміни у даті проведення стосуються не лише поминальних днів: «Заходи на території Новокаховської ОТГ до 75-ї річниці Великої Перемоги рекомендовано перенести на 22 червня. Всі пам’ятники і місця поховань на території громади впорядковані. В день Пам’яті та Примирення і День Перемоги до них будуть покладені вінки та квіти. Але масових заходів біля меморіалів та пам’ятників не буде. Після свят у патрулюванні міста будуть допомагати бійці 57-ї ОМПБр. Треба допомогти міській поліції. Підсилити роботу з дотримання громадського порядку на території». Бо, перебуваючи вдома, дехто свої сили починає спрямовувати на злочинні дії. З Райського вже надійшли невтішні новини – в ніч з 19 на 20 квітня молодь завалила два паркани, потрощила інше майно. Шкода, що в умовах карантину молоді і здорові громадяни не знайшли для себе більш корисних справ. Але карантин не виправдовує такі дії. Тож правоохоронці не залишать подібні злочини без уваги.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.