КАРАНТИН КУЛЬТУРІ НЕ ЗАВАДИТЬ.

Карантинні обмеження змінили звичний нам ритм роботи, позбавили нас можливості збиратися разом для зустрічей, репетицій, святкувань. Але нові умови вимагають і нових підходів. Це добре розуміють в закладах культури Новокаховської громади. Тож і в таких  умовах знайшли можливості для активної роботи.

Звичайно ж, відділ культури і туризму Новокаховської міської ради та підпорядковані йому заклади культури виконують рекомендації постанови Кабінету Міністрів України № 215, Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», протоколів міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, розпорядження міського голови «Про дистанційну роботу на період карантину» №107 від 25.03.2020 року.

Призупинення творчого та учбового процесу закладів культури не зупиняє адміністративну роботу установ та дистанційну форму роботи в режимі віддаленого доступу з використанням електронних засобів та технологій.

У школах естетичного виховання (Веселівській дитячій музичній школі, Новокаховській дитячій музичній школі, Новокаховській дитячій школі мистецтв) продовжуються навчання. Викладачі опанували новий вид онлайн – навчання учнів, діти беруть участь у конкурсах дистанційно, за новими умовами. Внесені корективи до навчальних процесів освітніх програм мистецьких шкіл.

Бібліотекарі продовжують свою роботу з читачами в онлайн-режимі.  Висвітлюють на своїх блогах  та в соцмережах інформацію про нові надходження літератури, розповідають про ювілейні та знаменні дати.

Центральна міська бібліотека на своєму блозі «Нова Каховка бібліотечна» (http://cbsnkah.blogspot.com/) активно рекламує нові надходження літератури.

Дитяча міська бібліотека підготувала та розмістила на своєму блозі (http://detskbiblionk.blogspot.com/)  цікаві матеріали  для юних читачів, міська бібліотека №2 на своєму блозі (http://biblio2nkah.blogspot.com/) підготувала і розмістила для свої читачів  цикл матеріалів про новинки літератури.

Активно розповідають про визначні  події та роблять огляди книжкових виставок в соціальній мережі Фейсбук міська юнацька бібліотека, Обривська,

Піщанська,  Козацька, Веселівська сільські бібліотеки.

Багато роботи виконано з фондами, каталогами, картотеками: виготовлені книжкові роздільники; написані акти та талони на списання книг та на передачу в обмінний фонд; проведені редагування каталогів, тощо. Велика робота в бібліотеках проводиться по перешифровці всіх книжкових фондів із Системи бібліотечно-бібліографічної класифікації на Українську десятичну класифікацію.

Працівники клубних та бібліотечних закладів пишуть сценарії, підбирають репертуар, готують презентації для майбутніх заходів.

Готуючись до відзначення травневих свят, 75-річчя Перемоги, біля закладів культури упорядковуються прилеглі території: висаджено дерева та кущі, біляться газони та бордюри. Технічним персоналом проводяться дезінфекційні заходи. Посилено контрольно-пропускний режим до установ відділу для співробітників. Для відвідувачів та учасників самодіяльності заклади закриті.

Музейні працівники готують матеріал про видатних земляків – героїв Другої світової війни. Музей історії упорядковує інвентаризаційні описи. Музей А.Бахути працює в онлайн-режимі з учасниками та членами журі літературної премії А.Бахути. Картинна галерея виставляє в соціальній мережі он-лайн екскурсії виставками минулих років, що проходили в галереї. А також знайомить віртуальних відвідувачів зі світовими шедеврами мистецтва та відомими музеями і галереями світу.

Адміністративна робота, незважаючи на карантинні обмеження, у Новокаховському відділі культури і туризму проводиться вчасно:

– триває капітальний ремонт фойє Козацького будинку культури  (на суму 297 тис. 892 грн.). Замінено двері та віконні рами, електропроводку та освітлення, облаштовано перегородки, вирівняні стіни гіпсокартоном, виконані роботи по їх шпаклюванню та фарбуванню. Проводиться укладка керамічної плитки та монтажу підвісної стелі. У квітні надані та оплачені роботи згідно 2-х актів виконаних робіт на  суму 195 тис. грн. Роботи на стадії завершення.

– комітетом з конкурсних торгів відділу підготовлено документи та проведено відкриті торги по об’єкту Палац культури «Система кондиціювання з встановленням і підключенням». Орієнтовна вартість робіт  складає 845 тис. грн. Наразі процедура триває.

– згідно плану, у квітні проведено технічні роботи по обслуговуванню вогнегасників шкіл естетичного виховання на суму 3,7 тис грн.

– з метою поліпшення умов для проведення занять та обслуговування відвідувачів, замовлено учнівські парти для дитячої школи мистецтв на суму 2,5 тис грн., а також стільці та столи для Дніпрянської сільської бібліотеки на суму 6 тис. грн.

Під час карантину працівники закладів культури займаються самоосвітою, вивченням досвіду колег з інших регіонів,  знайомляться з хмарними платформами для проведення онлайн-конференцій та опановують цифрову грамотність.

Начальник відділу Наталія ЗАРУДНА

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.