НА ЗЕМЛІ ЛЕГЕНДАРНИХ ПЛАЦДАРМІВ.

Напевно рано ми почали говорити про Другу світову лише мовою статистики: кількість загиблих, кількість поранених, цифри знищеної техніки, спалених будинків… Справжня війна – це не просто статистика! Це мільйони людських доль, розірваних війною нещадно! Мільйони зруйнованих родин, ненароджених дітей, нездійснених мрій…

Нажаль, сьогодні ми знову це переживаємо. І знову розуміємо: відчути глибину подій можна, подивившись в очі бійця, який боронить рідну землю. Почувши сповідь захисника, який щодня стоїть на межі життя і смерті…

Щоб відчути справжню трагедію Другої світової, подивіться на фото командирів, бійців, підпільників, жінок-бійців і медсестер, дітей, що працювали в тилу… Зазирніть в їх очі, почитайте їх спогади, послухайте пісні тих років. І тоді навіть через 75 років ви зрозумієте, що довелося їм пережити, і про яке життя для нас з вами вони мріяли. Для цього відкрийте міську «Книгу пам’яті», яка зберігає відверті розповіді про ті події.                            

Перша міська «Книга пам’яті» була видана в Новій Каховці до 50-річчя Великої Перемоги. Редакційну колегію очолив тодішній голова Новокаховської міської Ради народних депутатів Вадим Мерзлов. Сторінки книги – історія кількох поколінь мешканців міста – трударів і воїнів…Через 5 років, до 55-ї річниці Перемоги, вийшла друком друга «Книга пам’яті» – головою редакційної колегії був тодішній міський голова Анатолій Лисенко.

Як написав у першій книзі Вадим Мерзлов, «життя нашого міста починалося у 1950 році, коли «Дніпробуд» приступив до спорудження гідроелектростанції і міста у 12-ти км від Каховки. 28 лютого 1952 року селу Ключовому, на місці якого будувалося нове місто, було дано ім’я «Нова Каховка». Наше місто на 5 років молодше Перемоги. Після руйнівної війни, яка вимагала величезних матеріальних ресурсів, після відновлювальних робіт на величезній території країна знайшла можливим розпочати грандіозне будівництво на Дніпрі».

У 1995 році – році 50- річчя Перемоги – в Новій Каховці мешкало 85 тис. 300 чоловік. Ювілейний День Перемоги зустрічали тоді 5 тисяч 797 новокаховчан – учасників бойових дій і трудового фронту в роки Другої Світової війни. Багато хто з ветеранів, пройшовши дорогами війни, після її завершення в числі перших прибули на будівництво гідроелектростанції, міста – і назавжди залишилися жити в Новій Каховці. «Книга пам’яті» нагадує – на фронтах війни і в підпіллі загинули понад 1000 наших земляків. В новокаховській землі вічним сном сплять понад 100 її захисників і визволителів.

«Символ пам’яті – Вічний вогонь буде завжди горіти в Парку Слави. Біля підніжжя братських могил, обелісків, солдатських поховань завжди будуть лежати живі квіти», – висловив переконання у другій «Книзі пам’яті» Анатолій Лисенко.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.