ПІДПРИЄМЦІ ОТРИМАЮТЬ ДОПОМОГУ НА ДІТЕЙ.

Урядом прийнято рішення щодо забезпечення додаткових соціальних гарантій на період карантину для фізичних осіб-підприємців, які мають дітей.

Кабінет Міністрів України 22.04.2020 постановою №329 (набуття чинності 5 травня 2020 р.) затвердив Порядок виплати допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям.

Допомога на дітей призначається і виплачується фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку і сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи – підприємця.

Допомога на дітей призначається на період карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. N 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, та на один місяць після дати його відміни одному з батьків (опікуну) на кожну дитину до досягнення нею 10-річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 р., і виплачується щомісяця за повний місяць.

Розмір  прожиткового мінімуму для дітей до 6-ти років – 1 тис. 779 грн, від 6-ти до 10-ти років – 2 тис. 218 грн.

Допомога на дітей призначається з місяця звернення і виплачується через установи уповноважених банків.

Для призначення допомоги на дітей заявник подає/надсилає органу соціального захисту населення заяву за встановленою формою у паперовій або електронній формі із зазначенням рахунку в установі уповноваженого банку та документи/відомості у паперовій або електронній формі.

У паперовій формі заявник подає такі документи:

копії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років;

довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);

копію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);

копію рішення районної, районної у м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Додатково необхідно надати з уповноваженого банку реквізити для зарахування коштів призначеної допомоги.

В електронній формі заявник подає такі документи/відомості:

фотокопії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років або відомості про свідоцтва про народження дітей (серія, номер, дата видачі, прізвище, ім’я та по- батькові дитини, прізвище, ім’я та по-батькові батьків);

фотокопію довідки з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);

фотокопію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);

фотокопію рішення районної, районної у м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Для подання заяви в електронному вигляді  необхідно заповнити спеціальну форму на порталі e-services.msp.gov.ua за допомогою електронного цифрового підпису.

Виплата допомоги на дітей припиняється у разі:

– позбавлення отримувача батьківських прав;

– відібрання дитини в отримувача без позбавлення батьківських прав;

– тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;

– перебування отримувача під вартою на час слідства, у місцях позбавлення волі, за рішенням суду, розшуку отримувача органами Національної поліції;

– смерті дитини;

– смерті отримувача.

Отримувач допомоги на дітей у разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги, зобов’язаний протягом трьох робочих днів повідомити про це органам соціального захисту населення.

ВАЖЛИВО! Допомога не призначається на дітей, на яких виплачується компенсація послуги “муніципальна няня”.

Заяву та документи (в паперовій формі) надсилайте поштою до УПСЗН (вул. Історична, 18, м. Нова Каховка, 74900).

          Телефон для консультацій   5-48-55.

Управління праці та соціального захисту населення

                      Новокаховської міської ради

 

ДЛЯ ЗРУЧНОСТІ ПРОПОНУЄМО ВАМ БЛАНК ЗАЯВИ:

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.