БЕЗРОБІТНИХ СТАЛО ВДВІЧІ БІЛЬШЕ.

Фахівці міського центру зайнятості продовжують тримати руку на пульсі ринку праці. Хоча сам центр на період карантинних обмежень працює дистанційно, кількість охочих скористатися його послугами невпинно росте.

Як повідомила директор Новокаховської філії Надія Котляр, станом на 1 травня 2020 року на обліку в центрі було 1 180 людей з офіційним статусом «безробітний». Це практично вдвічі більше, ніж у січні цього року, коли на обліку було 612 осіб.

«На період карантину частішими стали випадки перебування на обліку людей, які офіційно давно ніде не працювали. Скоріше за все, це ті мешканці, хто повернувся із заробітків з-за кордону», – сказала Надія Олександрівна.

Як наголошують у центрі зайнятості, вакансії є. Їх не стало менше, навіть якщо порівнювати з січнем-лютим цього року. «Наразі у базі є біля 65 різних вакансій. Це і прибиральники, і бухгалтери, і працівники з комплексного обслуговування сільського господарства, і багато інших», – розповідає директор Новокаховського центру зайнятості. Проблема в тому, що більшість з них не відповідає професійно-кваліфікаційному складу безробітних. До того ж, на період карантину учбові заклади закриті, і безробітні не мають змогу розпочати навчання новим професіям. «Ті люди, які навчалися у Центрі професійно-технічної освіти ДСЗ на початок оголошення карантину, вже закінчили навчання дистанційно. Нових учнів навчальні заклади не набирають», – коментує пані Надія.

Втім, можливості заробітку і підтримки безробітних є. 28 квітня 2020 року набув чинності Порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Цим Порядком визначено механізм надання коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю. Щоб отримати таку допомогу – до центру зайнятості роботодавцям малого та середнього бізнесу слід подати заяву на отримання допомоги, копію наказу із зазначення дати початку зупинення/скорочення діяльності, відомості про працівників, у яких виникло право на допомогу, довідку про сплату ЄСВ за останні 6 місяців з ДПС. Допомога встановлюється за кожну годину втраченого робочого часу із розрахунку 2/3 тарифної ставки окладу та не може перевищувати мінімальну заробітну плату, встановлену законом на 2020 рік (4 723 грн).

Також розпочався період сезонних робіт у сільському господарстві і діє програма громадських робіт. «За квітень ми направили двох осіб на громадські роботи. Наразі на громадських роботах зайняті люди у комунальних підприємствах «Екосервіс», «Кінотеатр «Юність» і «Муніципальна охорона», – повідомили у міській філії обласного центру зайнятості.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.