«НАВЧАЛЬНИЙ РІК ЗАВЕРШИТЬСЯ ДИСТАНЦІЙНО».

За вікном травень, добігає завершення навчальний рік. Зазвичай, у цей період учні входять в освітній турборежим та замислюються над тим, як підтягнути свої «хвости» та вийти на канікули з гарними оцінками.

Цього ж року звичну всім схему зруйнував коронавірус. Діти вимушені сидіти вдома та черпати знання дистанційно. Змінювати формат навчання довелося і вчителям.

Як зазначають у МОН, навчальний рік завершиться не пізніше 1 липня, що передбачено законом «Про повну загальну середню освіту». Ця норма діє, зокрема, і в нинішніх умовах. Втім, конкретну дату назвати поки складно. Все залежатиме від того, коли зупинять карантин.

Як готуються до завершення навчального року у Новій Каховці, розповіла начальник міського відділу освіти Лілія Микитенко.

Перш за все, вона наголосила, що сьогодні всі хочуть повернутися до школи: і діти, і вчителі, і батьки. Але цей навчальний рік завершиться дистанційно.

«Дистанційне навчання організовано в усіх закладах освіти. Не виключенням стали і школи. За рішенням своїх педагогічних рад школи самі обрали платформу, на якій вони навчаються, а також форми контролю. Платформи обиралися різні. Це і «Google Class», і «Room Class», й інші, рекомендовані міністерством. Дехто обрав навчання через «Viber». У цьому плані можливостей було багато. Кожен обирав в залежності від свого технічного потенціалу. Спочатку ми стояли на роздоріжжі, для всіх це було нове. Але буквально за тиждень все стало на свої місця. Були опрацьовані всі ресурси. Вчителі створювали власні блоги, записували відеоуроки, працювали на основі онлайн-шкіл. Був налагоджений тісний контакт між вчителями, учнями і їхніми батьками», – розповідає Лілія Анатоліївна.

Чимало питань у батьків було щодо оцінювання та проведення державної підсумкової атестації. Пані Лілія зазначає: «ДПА в 4 і 9 класі відмінили за рішенням міністерства. Діти отримають документи про закінчення школи – і на цьому все. Підсумкові оцінки дітям виставлять на основі оцінок за перший семестр і результатів дистанційного навчання. Якщо мова йде про дев’ятикласників – вони далі самі обиратимуть, чи підуть вони у 10 клас, або ж у інші заклади освіти». Дещо інша ситуація з ЗНО: його обов’язково проведуть. У профільному міністерстві повідомили, що ЗНО пройде з дотриманням соціального дистанціювання та з використанням засобів індивідуального захисту.

«У нашому місті триває підготовка пунктів до зовнішнього незалежного оцінювання. Готується персонал, база даних. Єдине, про що я з упевненістю не можу сказати, – коли це ЗНО відбудеться. Все залежатиме від завершення карантину. Якщо карантин завершиться до початку червня, основна сесія тестування пройде між 25 червня та 17 липня. Якщо карантин триватиме до початку серпня, ЗНО відбудеться з 17 серпня до 4 вересня», – коментує начальник міськво.

Формат і процедура проведення ЗНО у 2020 році не зміняться. За правилами, під час складання ЗНО в аудиторії перебуває максимум 15 учасників та 2 інструктори.  Обов’язковою є дистанція 1,5 метри між учасниками в аудиторії, яка, безумовно, буде дотримана у зв’язку з епідемією. Соціальне дистанціювання також буде забезпечене і біля входу в приміщення, у якому проходитиме тестування, щоб уникнути скупчення людей. У міському відділі наразі шукають найбільш оптимальне рішення для забезпечення всіх необхідних вимог і зручності учнів.

З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, у 2019/2020 навчальному році рекомендовано не проводити масові заходи, зокрема – останні дзвоники та випускні вечори. МОН вже опублікувало рекомендації щодо завершення навчального року. Так, в умовах використання технологій дистанційного навчання педагогічні ради шкіл мають самостійно визначати особливості організації освітнього процесу і завершення навчального року.

«Відділ освіти вже працює над цим з директорами освітніх закладів. Питань з цього приводу багато. Щодо останнього дзвоника суперечок немає. Батьків більше турбує питання проведення випускних вечорів. У кожній школі є батьківська рада або рада школи, і вони будуть вирішувати остаточно. Я думаю, що випускні вечори все таки проводитися не будуть. Зі свого досвіду, як директора школи, я знаю, як це все відбувається. Це місяць кропіткої підготовки: сценарії, зустрічі батьків, дітей. У крайньому випадку, це буде невеличкий захід із дотриманням усіх карантинних вимог із врученням документів, без усіляких урочистостей», –  поділилася досвідом Лілія Анатоліївна.

Окремо у міському відділі освіти підняли питання роботи дитячих садочків. «Дуже багато батьків телефонують і цікавляться, чи будуть працювати дитячі садочки. Звісно, все буде пов’язано з тим, коли закінчиться карантин. Після завершення карантину, коли батьки масово підуть на роботу, садочки працюватимуть навіть влітку. Ми максимально врахуємо потреби батьків, і дошкільні заклади працюватимуть у звичному режимі», – запевнила начальник міського відділу освіти Лілія Микитенко.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.