ФОТОАКЦІЯ «ВИШИВАНА УКРАЇНА У ДЕТАЛЯХ».

Кивняровка, пониток, українка, гуцулка, чумачка, кошуля, сорочка,  рубаха… Як гадаєте, що це? Це все назви української вишиванки.

Дані археологічних розкопок і свідчення мандрівників і літописців підтверджують, що вишивання як вид мистецтва в Україні існує з часів енеоліту.

Наприкінці I тисячоліття нашої ери слов’яни замість рубища вдягли сорочки і прикрасили їх своїми оберегами. Стародавні історики, в тому числі Геродот, стверджували, що у могилах перших століть нашої ери були знайдені залишки вовняного одягу, прикрашеного багатоколірними вишивками. З тих часів орнаментована вишивка зберігає генетичний код нашої нації та має оберегове значення.

І українці вдосконалюють цю красу захисту, переводячи обереги у своє життя різними застосуваннями орнаментів. Хтось використовує орнаменти у традиційному оздобленні одягу, хтось затверджує своєрідний дрес-код вишиваним одностроєм, хтось викладає тротуарну плитку в український візерунок, хтось насаджує клумби кольоровими орнаментами, а хтось малює мурали з вишиванками.

Нова Каховка на Херсонщині у 50-ті роки ХХ століття вдягла у вишиванки цілий квартал! Майже 190 будинків з елементами українських мотивів з’явились з легкої руки художника-монументаліста Г.О.Довженк.

З 2006 року, у третій четвер травня, ми святкуємо Всесвітній день вишиванки. Свято було засноване в Чернівцях, студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк. Щороку українці відзначали цей день, одягаючи вишиванки на роботу та навчання, прикрашаючи орнаментами автівки та установи, додаючи української тематики в аксесуари та предмети побуту, проводячи флешмоби (українською «юрбівка»)  у вишитому вбранні.

Цього року карантин перевів наше життя у незвичний формат сприйняття. І свято може набути ще однієї форми святкування – онлайн. Чому б і ні? Продемонструвати український бренд можливо в світлинах та відео, віртуально – у соцмережах, та влаштувати акції підтримки української ідентичності.

Принаймні місто Нова Каховка напередодні Всеукраїнського дня вишиванки, яке відзначатиметься цього року 21 травня, розпочинає фото-акцію «Вишивана Україна у деталях». Приєднуйтесь своїми фотографіями вишиванок та використаних орнаментів. Чим більше оберегів ми покажемо один одному, тим впевненіше почуватимемось на рідній землі!

Приєднатися до фотоакції можливо за посиланням.

Заступник начальника відділу Яна МАЛИГА

А далі пропонуємо вам пригадати, як в різні роки новокаховчани одягали вишиванки на державні та міські свята, фестивалі і конкурси. Унікальна краса! Одягніть і Ви вишиванку, зробіть фото і приєднайтесь до цьогорічного святкування Всеукраїнського дня вишиванки, який в цьому році святкується 21 травня.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.