ЗВЕРНЕННЯ МІСЬКОГО ГОЛОВИ ВОЛОДИМИРА КОВАЛЕНКА З НАГОДИ ДНЯ ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ.

Шановні мешканці Новокаховської ОТГ!

Сьогодні – день пам’яті жертв політичних репресій. Пам’яті про мільйони покалічених доль, про людей, розстріляних без суду і слідства, відправлених до таборів та заслань, позбавлених своїх громадянських прав.

Вся Україна схиляє голову перед пам’яттю людей, що стали жертвами сталінських репресій. Клеймо «ворогів народу» лягло в ті часи на тисячі родин. Мільйони людей загинули в результаті терору і сфабрикованих звинувачень. Невинні жертви диктаторського режиму є нагадуванням про цінність незалежності і свободи.

Згідно з даними розсекречених архівів і документів СБУ, в Україні з 1935 по 1951 рік жертвами розкуркулення стали понад 2 млн. 800 тис. людей. Під час Великого терору в Україні у 1937-1938 роках були засуджені тисячі українців, з них більше половини – розстріляні, решта – гинули у трудових таборах або на спецпоселенні. 25 років назад було розпочато збір інформації про кожного репресованого в усіх областях України. На сьогодні, за твердженням науковців, це вже 110 величезних томів зі спогадами, документами, списками репресованих. В картотеці зібрано дані про 720 тисяч репресованих. І ця робота продовжується.

Заради  відродження національної пам’яті та утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства вшануйте сьогодні пам’ять репресованих українців та передайте історію про цю трагедію наступним поколінням. Адже всупереч нелюдським знущанням та величезним втратам, український народ зміг вистояти і здобути омріяну поколіннями незалежність.

Я переконаний, що пам’ять про національні трагедії нашої держави священна так само, як і про наші перемоги.

Вічна пам’ять безневинно загиблим, закатованим українцям!

Слава Героям, які живуть поруч з нами!

                                                  З повагою міський голова Володимир Коваленко

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.