КАРАНТИН КЕРІВНИКУ – НЕ ВІДПУСТКА.

Міський голова Володимир Коваленко 18 травня провів нараду з керівниками управлінь та відділів – з дотриманням карантинних вимог.

«Карантинний стан не означає, що не треба виконувати покладені на нас з вами обов’язки», – попередив керівників міський голова.

– Крім падіння об’єму виконаних робіт і надходжень до бюджету, впав рівень контролю і самоконтролю». Лише одиниці керівників щодня на передовій роботи, без вихідних – ті, що повсякденно дбають про техногенно-екологічну безпеку, надання медичних послуг, життєзабезпечення міста. Але дехто збавив темпи, виправдовуючись карантином. Це одразу впливає на результати роботи. Такого бути не повинно, попередив міський голова.

Володимир Коваленко подякував керівникам закладів охорони здоров’я міста за чітку організацію роботи в умовах карантину. Слова подяки – на адресу депутатів, які за цей час кілька разів збиралися на позачергові сесії і вчасно прийняли важливі для міста рішення. Наступна сесія відбудеться 28 травня – питання будуть лише фінансові і невідкладні.

Непросто виконується міський бюджет: 4,5 млн. грн. недоотримано у зв’язку з введенням державою пільг і зменшенням надходжень від податків, і 5,5 млн. грн. з міського бюджету направлено на потреби в першу чергу медицини. Отже, в бюджеті міста – мінус 10 млн. грн.! Тому міський голова попередив: ніяких листів з проханням надати додаткові кошти: «Шукайте внутрішній резерв. Тільки у виключних випадках на сьогодні будемо розглядати можливість виділення додаткових коштів. Спочатку потрібно повернутися до повноцінного життя, і щоб бюджет наповнювався так, як планували. Бізнес не одразу після такої паузи зможе вийти на звичний рівень роботи. Нам всім треба витримати цей період. І шукати внутрішні резерви». Володимир Коваленко навів приклад: міському відділу освіти, враховуючи «карантинні» умови навчання, вдалося вмовити постачальників продуктів для харчування школярів забрати харчі назад і повернути освіті гроші. Це економія. Тож кожному керівнику поставлено завдання – доповісти, скільки вдалося зекономити коштів в умовах карантину. Адже з багатьох напрямків  – споживання води, світла, перевезення та харчування школярів, підготовка масових заходів – витрат в умовах карантину не було.

Директорам КП міський голова нагадав: ви маєте право на ведення господарської діяльності – скористайтеся ним у повній мірі! Приміром, на міському кладовищі багато занедбаних могил. Доглядати за ними могло б КП «НК Екосервіс», яке таку послугу може запропонувати родичам померлих, що нині мешкають в інших містах або країнах. «Впевнений, знайдуться люди, які захочуть скористатися такою послугою», – переконаний міський голова. А ще є борги споживачів за послуги КП – їх теж потрібно зібрати. Як і вплинути на мешканців, що отримали землю під приватну забудову. На частині таких ділянок досі бур’яни, і роботи багато років не ведуться. Є право скласти адмінпротокол – тож це потрібно робити комісії виконавчого комітету. На земельних ділянках повинен бути порядок, а не гори сміття.

Більш того, нині місто має найбільший показник падіння доходів від плати за землю. З огляду на це міський голова дав ряд доручень начальнику земельного відділу Тамілі Ковальчук, які сприятимуть збільшенню надходжень. Адже на території громади є невикористані землі, неукладені угоди, відомі випадки використання землі без оплати за це. Мають бути бази користувачів, їх контакти – і діалог з кожним. Як ресурс, ситуація із землями Новокаховського електромашу, заводу «Сокіл», за якими досі – мільйонні борги.  Володимир Коваленко поставив завдання: відповідні листи щодо необхідності вирішення цих питань мають бути направлені до Податкової служби, прокуратури.

Керівництво області звертає увагу на економічні показники, за якими будуть оцінюватися міста. Міський голова доручив відділу економічного розвитку і торгівлі розробити ці показники і довести їх всім структурам. Бо звітувати місто буде на підставі роботи кожного управління та відділу.

Володимир Коваленко доручив головному архітектору Максиму Боровинському негайно провести і в подальшому регулярно проводити засідання Архітектурно-будівельної ради, поставити завдання щодо робіт на місці колишнього готелю «Дружба», облаштування Парку закоханих, робіт на центральній арці міського стадіону «Енергія». Окрему увагу приділити стану вулиці Горького напроти будмаркету «Властелін», вулиці Французької – щодо забудов та зовнішнього вигляду вулиць.

Міський голова озвучив вимогу продовжити роботу по оновленню сміттєвих майданчиків, асфальтуванню тротуарів – і в місті, і на території старостинських округів. Днями місто придбало два нових автобуси. Керівнику КП «Автоцентр» Євгену Позняку  поставлено завдання: визначити найбільш перевантажені маршрути – саме туди пустити новий транспорт. І ретельно підготуватися до відновлення міжміського сполучення з 22 травня, щоб організувати безпечне перевезення для громадян.

20 травня Уряд планує розглянути питання відкриття дитсадків. Це логічно – адже внаслідок послаблення карантинних заходів все більше людей виходять на роботу, тож їм потрібно і транспортне забезпечення, і працюючі дошкільні заклади. Нині завдання – прорахувати, скільки груп потрібно відкрити. А далі – поновити харчування, і головне – забезпечити рівень захисту здоров’я дітей. Та визначити, за рахунок яких коштів і в яких обсягах будуть фінансуватися ці заходи.

Керівнику КП «НК ЖЕУ» Григорію Каневському міський голова доручив провести інвентаризацію дитячих майданчиків на території громади.

На нараді також обговорили питання проведення весняного призову і виконання всіх карантинних вимог у зв’язку з цим. Мова йшла і про виплати лікарям за лікування хворих на коронавірус.

Володимир Коваленко попередив керівників про необхідність дотримання всіх карантинних вимог, недопущення їх порушення і про відповідальність за самовільне відкриття закладів або проведення заходів, які на сьогодні в умовах карантину заборонені.

                                                                                                                  Вікторія ДЕРКАЧ

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.