ДИТСАДКИ ЧЕКАЮТЬ НА МАЛЕНЬКИХ ВИХОВАНЦІВ.

В перший день літа після карантинних обмежень запрацюють дитячі садки Новокаховської ОТГ.

За кілька днів до їх відкриття в будівлі виконкому з дотриманням карантинних обмежень відбулася зустріч керівництва міського відділу освіти із завідуючими дитсадками.

Як розповіла провідний спеціаліст відділу освіти Вікторія Костенко, на зустрічі обговорили питання підготовки відновлення роботи закладів дошкільної освіти. З 01 червня з 22 садочків, що знаходяться на території Новокаховської ОТГ, 14 розпочнуть свою роботу.

«Щогодинно ми проводимо моніторинг ситуації, роботу з батьками, тож цифри можуть змінюватися», – розповіла Вікторія Костенко. – Батьки, дізнавшись, яка буде специфіка роботи закладів в нинішній період, відмовляються зараз водити дітей в дитсадок, відтерміновують час. Станом на 26 травня на обліку в закладах дошкільної освіти – 2 тисячі 895 дітей. Бажання відвідувати дитсадки з 01 червня висловили батьки лише 674 малюків. Але ці дані зменшуються щогодини».

Як повідомила Вікторія Костенко, протягом кількох днів перед відкриттям дитсадків завідуючі закладів телефонували всім батькам і фіксували, хто з них бажає привести в садок дітей. Це був моніторинг ситуації в телефонному режимі. Зараз керівники дошкільних закладів збирають опитувальники. Батьки надають інформацію в паперовому або електронному вигляді про те, чи хворіли діти протягом попередніх «карантинних» місяців, чи перебували в контакті з хворими. Адже діти, коли прийдуть в дитсадок, не матимуть довідок від педіатра. Всю інформацію про їх стан здоров’я мають надати батьки. І вони несуть відповідальність за її достовірність.

Щодо роботи логопедів під час карантину – Вікторія Костенко повідомила, що всі логопеди працювали онлайн, виконали свої програми. Якщо в дитини ще є якісь логопедичні проблеми – роботу з нею продовжать у школі.

Вже формується список дітей, чиї садочки не працюють, але яких немає з ким залишити вдома. Тож їм знайдуть місця в інших дошкільних закладах. Кожна дитина буде влаштована.

Режим роботи дитсадків з 01 червня – звичний, з 7.00 до 17.00. Відповідно до тимчасових рекомендацій, затверджених МОЗ України, в дитячих дошкільних закладах мають бути прибрані килими, м’які іграшки. Більшу частину часу діти будуть перебувати на вулиці. Зранку дітей на майданчику приймає вихователь. Потім проводять вимірювання температури тіла – як працівникам закладу, так і дітям. З харчуванням всі питання вирішені, зроблено заявки постачальникам.

З 01 червня не будуть працювати: ясла-садок компенсуючого типу №5 «Казка», я/с загального типу №8 «Черьомушки», «Ромашка», «Золотий ключик», «Віночок» (Дніпряни), і три садочки на території Райського старостату – «Калинка», «Ромашка», «Барвінок». Та це й не дивно. Вікторія Костенко нагадала, що в попередні роки влітку розпочинався період відпусток – для вихователів вона має тривалість 56 днів. До того ж, в  оздоровчий період завжди зменшувалась кількість дітей у садках, були два чергових садочки – «Казка» і «Черьомушки», які могли відвідувати діти, чиї батьки не мали де їх влітку залишити.

В цьому році робота в незвичному режимі. Але, як і в попередні роки, частина вихователів у відпустках. В садочках проводять ремонти. Важко передбачити, якою буде ситуація з карантином в подальші місяці. Але в дитсадках намагаються використати кожен день для підготовки до нового навчального року, навести порядок в приміщеннях і на території. Тож садки розпочинають свою роботу, проблем з місцями для дітей не буде. Батьки можуть бути спокійні.

                                                                                                        Вікторія Деркач

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.